----------------------------------- nikouro Ned Okt 08, 2017 10:03 pm ----------------------------------- hvala na odgovorima, ja inace kad radim nesto volim da je perfekt i po teoriji a teorija treba valjda da je za sve ista. na primer rekli su mi da mogu sama da nadjem drvo i da ga samo zamrznem umesto da ga kuvam i posle toga da ga drzim u vodi. posto je to sve puno para i akvarijum i postolje dovoljo jako, drvo i kamenje sam odlucila da spremim sama, ali citam ne moze ovo ne moze ono. tako da drvo kupujem kamenje kuvam samo ne znam koliko dugo. inace sto se tice ribica odlucila sam se za trichogastere i neonke. Nisu to price teoricara. Jednostavno je. Neka se neko javi iz Bora, Zajecara ili nekog drugog grada gde je voda blagi uzas. Svako sipanje cesmuse je ograman rizik za ribe. E sad zamisli imas jato Tropheusa u 300-400 litara ... I ja sipam cesmusu direktno u akvarijum. Svaka zamena od 70 do 120 litara, kako kad. Da mi je kvalitet vode los zasigurno ne bih to radio ovako znam da mi je voda dobrog kvaliteta ( za afriku odlican :) ), sem u jutarnjim satima kada se oseti visak hlora u vodi.