Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum - pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ima vec oko mijesec dana odkako sam napravio akvarijum, i kad sam ga zlijepio nakon par dana mi se pojavilo nesto bijelo kud sam lijepijo silikon dali neko zna zbog cega je to bijelo.
Stavicu kasnije i sliku da vidite .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 8:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kojeg datuma istice rok tog silikona ???
Da li ti je ravnomerno nanesen silikon po spoju ???
Da li je pobeleo nakon sipanja vode ili pre toga ( dok je akvarijum bio prazan ) u fazi susenja ???
Da li si pri lepljenju koristio stege ili lepljivu traku ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda nisi lepo obrisao silikon malo dalje od coskova? tako se i meni na par mesta videlo pa zalepio traku da se ne vidi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesi li koristio silikon za akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Kojeg datuma istice rok tog silikona ???
Da li ti je ravnomerno nanesen silikon po spoju ???
Da li je pobeleo nakon sipanja vode ili pre toga ( dok je akvarijum bio prazan ) u fazi susenja ???
Da li si pri lepljenju koristio stege ili lepljivu traku ???


Nije istekao rok silikona i silikon je za staklo i mokre delove.
Silikon sam ravnomerno nanosi.
Pobelelo je dok je akvarijum bio prazan nakon 2-3 dana od lepljenja .
Koristio sam lepljivu traku .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavi sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tu ti se druze nista ne vidi, meni se cini da gledam poprecni presek stakla. Jel moze to malo bolje? Digitalcem mozda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po ovoj slici rekao bih da nisi ravnomerno i u istoj debljini naneo silikon na spoju stranica ( jedan veoma vazan detalj pri lepljenju akvarijuma ).
Buni me malo ovo :
Stanley ::
Citat:
Nije istekao rok silikona i silikon je za staklo i mokre delove.


Sa kojim si ti to silikonom lepio akvarijum Confused Confused Confused
Ako ti je tuba pri ruci, uslikaj je ( ili potrazi na intu ) pa postavi sliku ... ako nije problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa on je lepio sa sanitarnim silikonom koliko sam ja odma ukaprao a ne sa silikonom koji je za lepljenje akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Po ovoj slici rekao bih da nisi ravnomerno i u istoj debljini naneo silikon na spoju stranica ( jedan veoma vazan detalj pri lepljenju akvarijuma ).

Nanosi sam koliko sam god mogao ravnije a debljina je bila svugdje ista. E jedino ja mislim da je to bio sanitarni steta sto sam tubu bacio.




edit by: sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, da nije mozda akrilni silikon ko sto oni kazu? procitaj sta pise na njemu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ja sam akvarijum prije par dana napuni skoro do vrha i tako je stajao par sati sve je bilo OK, e sad sta da radim sa njim jer ocigledno u njemu nece moci da bude voda, zato sto sam ga najvijerovatnije lijepio sanitarnim silikonm Sad Sad Sad Sad Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan veoma vazan detalj pri lepljenju akvarijuma ( inace kostalo me je sto sam jedan te isti akvarijum dva puta lepio ), jeste da se silikon nanosi u jednom cugu po stranici i da je debljina tog silikona sto moguce jednaka celom duzinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Jedan veoma vazan detalj pri lepljenju akvarijuma ( inace kostalo me je sto sam jedan te isti akvarijum dva puta lepio ), jeste da se silikon nanosi u jednom cugu po stranici i da je debljina tog silikona sto moguce jednaka celom duzinom.


Znas li sta da radim sa njim .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License