Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum s temperaturom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad prodje grejna sezona, počeće vrućine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 4:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy Thanks!
I ovako je sve ovo "samo zbog decurlije" Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 24, 2010 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari,
sutra ulazi "pilot" gupika, ali i dalje me muci temp.
Ostavio sam svetlo danas ceo dan upaljeno... Merio sam temperaturu izmedju donjeg poklopca (onog tik iznad vode) i gornjeg koji je takodje od stakla i na kome je zalepljena rasveta ( 2x 18W). Prigusnica je mehanicka i jako se greje (?)
A rezultat merenja je 48 stepeni Shocked
PS: Izmedju "donjeg" i "gornjeg" poklopca ima 12cm a lampe su na pola.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 24, 2010 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel tebi unutar poklopca prigusnica? ako jeste pokusaj da je nabudzis negde spolja....

ili da kupis 2kulera za kompijuter, nebi trebali da su nesto puno skupi, da izbusis dve rupe sa boka poklopca i da postavis kulere, jedan okrenes da uvlaci vazduh a jedan da izvlaci vazduh-da dobijes neki vid promaje... lepo nabudzis te kulere na neki punjac od mobilnog, stavis ih na tajmer i da rade kad i osvetljenje...

stim ja bi jos i skinuo poklopac taj stakleni da kolko tolko kuleri i vodu malo hlade...

sta god da radio cisto da znas da negreju neonke ni priblizno kolko greje ta prigusnica... mada tebi u principu je problem grejanja u stanu-zast sad kad je vec lepo vreme nedrzis prozore otvorene preko dana kolko tolko da spustis malo temp...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 24, 2010 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma meni je toliko toplo u stanu da sam ja jedan od retkih koji tokom cele zime drzi bar dva prozora non stop otvorene "na kip". Znaci tu nema pomoci Sad
Razmisljao sam i o kulerima iz racunara, ali imam problem sto je meni i gornji (ili spoljni) poklopac od stakla te je neizvodljivo busenje rupa za kulere ili izmestanje prigusnice sa spoljne strane.

Cak sam razmisljao i da ovako lepo "upakovan" i skrojen stakleni poklopac zamenim nekim od univera ili neceg slicnog kako bi mogao da kombinujem sa rashladnim uredjajima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 24, 2010 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da stakloresci imaju i nozic za pravljenje rupa-kruznih... otidji i pitaj dal bi mogli da ti naprave takve dve rupe... ako nemogu onda ti negine da pravis drugi krov...

mada u sustini mislim da neces imati problema i na toj temp koja ti je sad u vodi... nije bitna ta temp ispod neonki... meni bas nikad nije palo na pamet da imerim-al kad bi izmerio ko zna kolko bi bilo na 105l imam 6neonki... al nebitno bitno je da ti u vodi neskace temp preko 30c... ubaci ti tu pilot gupiku pa prati... i remenom polako dodavaj ribice pa nek se polako prilagodjavaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 24, 2010 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis - ako se znojim ja u stanu , mogu da se znoje i ribice u akvarijumu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License