Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum s temperaturom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao drugari,
Odavno sam van sveta akvaristike a malo krace sam redovan na ovom forumu u statusu posmatraca Smile . "Zbog dece" resih da se vratim ovoj predivnoj stvari i da formiram potpuno novi akvarijum. Zbog nepostojanja uslova da ga napravim, kupio sam gotov akvarijum 70x40x50 cm sa vec uradjenom pozadinom i skrivenim prelivnim filterom iza nje. Pozadina je od stirodura lepljena silikonom , ali ne znam cime je premazana??? Pre dva dana, akvarijum sam napunio (nedostaju neke biljcice - trenutno nestasica u Beogradu) i tu dolazimo do problema: visoka temperatura vode!!!!

Grejac je iskljucen, potapajuca pumpa se NE greje, svetlo takodje nije problem, ali temperatura ne pada ispod 30 stepeni. Cak sam i promenio komplet vodu u akvarijumu , ali se temp ponovo popela za jednu noc sa 22 na 30 stepeni?

Ima li ko bilo kakvu ideju ili ovakvo iskustvo od ranije?
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa jel ti nije previse toplo u stanu-mestu gde drzis akvarijum? jer ce voda imati sobnu temperaturu! a inace,akvarijum je mnogo lep!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo moze da bude da ti je toplo u stanu kao sto Nenad kaze inace nema sta drugo da bude,voda ne moze sama od sebe da se greje.Kod mene je u stanu gradsko grejanje pa mi je temperatura i bez grejaca nekih 26 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama za akvarijum... ima tu jos puno posla a svaka sugestija vas iskusnijih je dobrodosla Very Happy
U stanu mi i jeste previse toplo - nenormalno. Ipak, bojim se da ce 30 stepeni biti previse za ribice. Ili nece?
Ja se licno pribojavam da nije doslo do neke hemijske reakcije koja podize temperaturu Rolling Eyes . U svakom slucaju pomno pratim desavanja pa cu informacije i deliti s vama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad se pojavi visoka temperatura 30+ onda samo pojacati aeraciju jer pi visokim temperaturama manje se kiseonika nalazi u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane, da li mislis da je aeracija koju vidis na fotkama dovoljna ili je trebam povecati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da je ok. Bice ti lakse kad prestane grejna sezona.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,
rekao bih da mi je sada mnooogo lakse Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali opet 30 stepeni je 30 stepeni,moci ces da drzis samo ribice koje podnose vise temperature,ili da smanjis grejanje u stanu! jeste da ce biti bolje kad prodje grejna sezona,ali ce ona ponovo doci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da brigas, ja ni u jednom aq nemam grejac i u svim je temperatura 29-31, i sve ribice su mi ok... priviknu se... a i sto se nebi privikle ipak su to tropske ribe...

a sto se tice akvarijuma jako je lep, mislim da bi tu 2-3 para nekih ciklida lepo cucnula zbog te pozadine...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff... to je poseban problem - izbor ribica. Ja licno nemam nista protiv ciklida, ali se uklapam i u zelju dece (rekoh da sam se vratio u sve ovo zbog klinki Rolling Eyes ) da imamo vise manjih jatnih riba. Ono o cemu sada razmisljam jesu tetre??? Ili one ne bi izdrzale ove uslove. Naravno nameravam jos biljaka da nabavim - radim na tome Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ti drzi dobru aeraciju kao sto ti je Bojan rekao i kiseonika ce biti za ribe ali je temperatura ipak malo visoka,kad bi mogao da je smanjis za nekih 3 do 4 stepena bilo bi super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam neonkice i razbore i mikrorazbore i svima je ok na toj temp... imam i par vrsta koridorasa i ancintrusa koji preferiraju nesto hladniju vodu,al kad je njima ok, onda vidis da moze... tako da nebrini, slobodno probaj kad zavrsis sa cikliranjem akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drustvo,
Jos malo biljcica pa onda i neka ribica.... probno. Ako ne pre, tada se javljam ponovo ovde Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, uvek prvo ubaci tu probnu ribicu ili ti pilot ribicu Smile pa prati stanje...

jos samo jednom moram ponoviti: bas mi se svidja aq, ima neki smek i jako je pedantno odradjen-znaci sve je perfekcija... mislim da ce klinci biti odusevljeni...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License