----------------------------------- sale75bgd Uto Nov 03, 2009 11:43 pm Akvarijum sale75bgd :) ----------------------------------- Zdravo svima :) Neki me znaju, neki ne. Od riba tu je jato pirana, 9 kom. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/nasaq.jpg ----------------------------------- Bojan Sre Nov 11, 2009 11:03 am ----------------------------------- Lepo izgleda :wink: Moze nekiinfo o akvarijumu? ----------------------------------- No 1 Sre Nov 11, 2009 11:08 pm ----------------------------------- Uf super ,molio bih nesto o tvom gajenju pirana da napises , ... dimenzije akvaijuma , koliko dugo gajis pirane , koliko je vremena potrebno da ovoliko porastu ,cime ih hranis i koliko puta dnevno ,rekao bih da su ove tvoje mesojedi a ne biljojedi .. da li ih je moguce mrestiti u akvaijumskim uslovima .. i koje su ovo pirane .... posto sam ljubitelj pirana pa bih voleo neko licno iskustvo da cujem. ----------------------------------- sale75bgd Čet Nov 12, 2009 12:47 am ----------------------------------- Moze naravno: E ovako, aq je 160x60x65. Akvarijum ciste 3 trokomorna filtera 50x10x55 sa atman pumpama 3 kom ukupno 3600l na h.Filteri su iza akvarijuma. Pozadina crni tapet, podloga zemlja za cvece i kvarcni pesak. Biljke su kripte i nane. Ima i ricie i jos ponesto sto je gotovo nebitno jer ce prilikom sredjivanja izleteti napolje:) Polica na kojoj stoji je napravljena od metalnih kutija i dimenzija je 160x60 visina je 70 cm. Svetlo je kombinacija philipsdaylighta, aquarell-a i osram lumilux-a. Znaci ukupno 8 neonki od po 120 cm (36W). To bi bilo to... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_44927816_novi%20aq.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_59903763_filter1.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_44927840_poklopac.jpg eto i malo slika... ----------------------------------- sale75bgd Čet Nov 12, 2009 1:17 am ----------------------------------- Ime : Pygocentrus nattereri Familija : Characidae Jako zastupljen naziv na engleskom, Red Bellied Piranha, skraceno RBP. Ova vrsta je siroko rasprostranjena u prirodi,Venezuela, Colombia, Ecuador, Guyana, Brazil, Peru, Bolivia, Paraguay, Argentina i Uruguay. Ovolika rasprostranjenost dolazi kao posledica izlivanja velikih reka kao sto su Amazon, Rio Paraguay, Rio Paraná and Rio Essequibo ali i manjih pritoka i kanala. Postoji vise varijanti familije Pygocentrus, koje nam dolaze sa raznih lokacija - nattereri Amazon, caribe Venezuela, ternetzi Argentina, piraya koja se srece u Rio Sao Francisco - delu Amazona. Velicina ribe je do 30 cm, mada moze i nesto malo preko toga. Ne postoji razlika izmedju muzjaka i zenke i nemoguce ih je raspoznati dok se ne odvoji maticni par. Zivotni vek ribe u zarobljenistvu, odnosno u akvarijumima je izmedju 10 i 15 godina. Temperatura vode u kojoj se drze treba da bude od 23 do 28 stepeni. pH vode : 5.5 - 7.5 Tvrdoca vode : 15-20° dGH Optimalni parametri vode su - temperatura : 25°C, pH: 6.5, tvrdoca: 18°dH Ishrana : meso, ribe (najbolje morske, izbegavati nase domace zbog bolesti i prljavstine),plodovi mora, proteinska hrana u granulama, govedje srce (ne preterivati), piletina. Treba izbegavati ubacivanje zlatnih ribica,japanki i sarancica zbog velike koncentracije hormona rasta u istima. Sve ostatke nepojedene hrane treba odstraniti iz akvarijuma. Uredjenje akvarijuma : akvarijum treba da zadovoljava potrebe ribe, pre svega u smislu duzine koja ne bi trebala da bude ispod 120 cm, sirine 50 i visine 50. Znaci akvarijum od minimum 250 - 300l. Preporucuje se nekih 50-tak litara po ribi. Potrebno je da je uredjen sa dosta zaklona i da je zasadjen biljem jer je pirana u principu plasljiva riba koja ce veci deo dana provesti upravo u tom zaklonu ili u jednom mestu. Svetlo bi trebalo da bude priguseno, ali je moguce uz trud i zalaganje navici ribe i na svetlo koje je potrebno i malo zahtevnijim biljkama. Licno imam 8 neonki od po 36 w u svom akvarijumu. Dobra filtracija je jako bitna zbog ostataka nepojedene hrane koja zapada u razne delove aq i raspada se, te se stvaraju pogodni uslovi za razvoj bakterija koje bi mogle lose uticati na zdravlje riba. Filteri bi trebali da u roku od 1h "provrte" makar 3x litrazu akvarijuma! Pozeljno je ali ne i obavezno, koriscenje tzv. power head-a zbog stvaranja vodene struje u samom akvarijumu. Podloga po zelji, najbitnije je da bude bez ostrih ivica, stena itd. Vodu u akvarijumu je pozeljno menjati jednom nedeljno po makar 20%. Razmnozavanje : razmnozavanje u akvarijumima je jako tesko, ali ne i nemoguce. Potrebno je obezbediti sve gore navedene uslove, imati odredjeni broj riba i cekati da se izdvoji par. Muzjak pravi gnezdo, zenka polaze jaja. Zenku treba odstraniti u narednih 24h, a muzjak ce braniti jaja. Kada mladi proplivaju treba ih hraniti umereno jer jedu u toj meri da neretko crkavaju od nadutosti, prejedu se. Polno zrele ribe dobiju tamnu boju. PIRANE SU ZA VREME MRESTA EXTREMNO OPASNE!! Generalne informacije : potrebno je drzati najmanje 5 komada u jatu u akvarijumu. Dosta ljudi se razocara po kupovini pirana jer je rec o zapravo plasljivoj ribi, koja ce u stanju uznemirenosti u sekundi otici na drugi kraj akvarijuma ostavljajuci za sobom haos u vidu pocupanog bilja, podignutog mulja i sl. U toj jurnjavi se desava cesto i da se povrede, tipa ostanu bez dela tkr. brade i par komada zuba. Imao sam takav slucaj i dobra strana istoga je to da rana zarasta a zubi ponovo izrastu. Ne treba niti jednog casa zaboraviti da imate vuka u akvarijumu - koji moze naneti ozbiljne povrede zbog svojih kao zilet ostrih zuba. Cesto postavljano pitanje je # A DA LI SMES DA RUKU GURNES U AKVARIJUM I RADIS PO ISTOM # . Odgovor je pozitivan,naravno uz max opreznost koje nikada nije naodmet. Moguce je drzanje iskljucivo drugih Pygocentrus vrsta sa njima. Sve ostale ribe, ukljucujuci i plekostomusa i njemu slicne uglavnom postaju plen. Naglasio bih kao VAZNO razliku izmedju PACU-a i pirane Pygocentrus Nattereri jer se na nasem trzistu uglavnom kao pirane prodaju Pacu-i. Spava mi se sada ako nekoga sta interesuje pitajte :) Eto texta za bazu riba. I da, TEXT JE MOJ LICNO!!! Objavljen je vec na jednom sajtu, ali su ispali nezahvalni, pa evo nastavicu da delim moje iskustvo sa vama. Tj. nase, jer moja lepsa polovina i ja zajedno umacemo ruke u taj akvarijum. Izmenjen (doduse na brzaka) sa mesta gde sam ga licno post-ovao jer napredovalo se u drzanju istih. ----------------------------------- No 1 Pet Nov 13, 2009 12:26 am ----------------------------------- Super txt . Koliko su stare tvoje pirane ? Da li one mogu da odkinu komad mesa ili to cine tkz.,,trganjem,, ? ----------------------------------- sale75bgd Pet Nov 13, 2009 12:36 am ----------------------------------- Text je jako skracena verzija onoga sto bi inace moglo da se napise :) One imaju jako ostre zube i bukvalno seku pri ugrizu tako da trganje nije presudna stvar! Stare su oko 3 godine, a evo linka pa pogledaj kako izgleda njihovo hranjenje :) http://www.youtube.com/v/fMdWHFJnQd0 ----------------------------------- No 1 Pet Nov 13, 2009 12:41 am ----------------------------------- Odusevljen sam . Mislio sam npr. kada uleti Antilopa u Amazon da li bukvalno odkidaju meso ili ugirzu pa trgaju i uvijaju se ? Ili su im zubi bas kao zilet da mogu da odgrizu odkinu komad mesa >? Koliko treba hrane za njih mesecno >?Hvala na snimku ,super je ,ako se jos necega setim nadam se da ti nece biti tesko da odgovoris . ----------------------------------- sale75bgd Pet Nov 13, 2009 12:51 am ----------------------------------- Krda i krda krava i volova i ostalih zivotinja prelaze reku, sto ne znaci automatski da ce biti napadnuti! Jako bitna stvar u celoj toj prici jeste slaba zivotinja, ili krv. Zubi jesu kao zilet ali i trgaju. Prilicno su agresivne, divlje. Za njih mesecno treba ne vise od 500 dinara za hranu. ----------------------------------- sale75bgd Pet Avg 20, 2010 12:36 pm ----------------------------------- http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/Picture024n.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300030.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300021.jpg ----------------------------------- ZEXM1994 Pet Avg 20, 2010 1:14 pm ----------------------------------- Prelep aqvarijum :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: ----------------------------------- nikouro Pet Avg 20, 2010 1:15 pm ----------------------------------- Zaista izgledaju opako i ujedno prelepo .... ----------------------------------- Labeo Bicolor Pet Avg 20, 2010 3:13 pm ----------------------------------- Bez komentara :) ----------------------------------- stefkoss Pet Avg 20, 2010 3:15 pm ----------------------------------- super su ----------------------------------- Stefan062 Pet Avg 20, 2010 8:54 pm ----------------------------------- lep akvarijum nema sta ,.,.,.samo mi nije za pirane ,pre za neke diskuse ili jatne ribe ali tvoj akvarijum tvoje ribice...:) ----------------------------------- sale75bgd Pet Avg 20, 2010 9:02 pm ----------------------------------- Da...moracu u dogledno vreme neke jatne ribe da nabavim, tacno. Zahvaljujem na sugerisanju Stefane ;), prihvatam sve vrste istih. ----------------------------------- deak Pet Avg 20, 2010 11:08 pm ----------------------------------- Akvarijum extra dobro izgleda, narocito sto su krupne ribe imaju neki dodatni car. Volim i jatne akvarijume al iskreno receno kad vidim zdrave i velike ribe ondak mi nekako lepse izgleda. Nego posto su vece ribe i hrane se mesom jel ti teze odrzavanje akvarijuma ili je isto kao sa ostalim vrstama ribica? ----------------------------------- zlay Pet Avg 20, 2010 11:22 pm ----------------------------------- Sta reci.... Kapa dole,svaka cast!!!! ----------------------------------- sale75bgd Sub Avg 21, 2010 12:25 am ----------------------------------- Otkricu vam jednu tajnu koju ste ne znam zasto svi zaboravili...pirane su jatne ribe ;) Ajmo sada da se procita tekst o piranama :) Salim se naravno. Pirane su jatne ribe, ali verovatno zbog svoje velicine odaju drugaciju sliku. Inace, sta god da se radi timski rad je kod njih bas izrazen. ----------------------------------- Djole Sub Avg 21, 2010 1:35 am ----------------------------------- Odlican ti je aq, nije moj ukus riba ali ipak mi se svidja. ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 25, 2010 12:41 am ----------------------------------- Pozz drugari i kolege akvaristi. Evo, procitao sam i o japanki, i p.p., sve sam procitao! Nije potrebna pomoc nikome tako da se mogu pozabaviti sobom, a i nekim clanovima indirektno ;) Naime, akvaristika je sve. i lepo i ruzno. Najlakse je bataliti to sve i reci: "Ma nemam ja zivaca, novaca niti vremena i ostalog za ribe i akvaristiku. Evo akvaristika je bila moj aq, akvaristika je i ovo: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/jbg.jpg ...da, prednja stranica aq se podelila na 1/3 od dna do vrha, zaobisavsi ojacanje! I to je akvaristika. Pitace neko ima li spasa kada mu cikne aq - da ima, itekako, ako je volje i ljubavi za akvaristikom. Pitao je neko skoro kako ce mu ribice, znaci *ribice* preziveti van aq... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/pirane-bure.jpg Evo tako ce preziveti!! Kao sto ce moje pirane preziveti u buretu jedno 7 dana - a znate kolike su to ribe, tako ce preziveti i gupike, i ksifoi, i platike i sve druge. Zao mi je Nikouro, ali sacekace malo ta junetina. Takodje No1...radna snaga se opustila posle 4. sprata i po prolasku hodnika sobe ka mestu gde ce da stoji, aq je udaren i sada ceka neku novu radnu snagu...i neki srecniji dan. Odoh ja da pripremam ovo sve, nema spavanja ;) ----------------------------------- deak Sre Avg 25, 2010 12:47 am ----------------------------------- Uh najgora varijanta kod preseljenja isto sam prosao al sa dva manja akvarijuma tako da sam preziveo a diskusi su dotle bili u buretu kao sad kod tebe. Drzim ti palceve i saljem dodatne energije da mozes sve to da savladas. Nadam se da ti je staklar na dohvat ruke i da ce se sve lepo srediti. ----------------------------------- misoo83 Sre Avg 25, 2010 12:55 am ----------------------------------- Jbg nemas srece ali to se desava ponekad ----------------------------------- nikouro Sre Avg 25, 2010 1:01 am ----------------------------------- Pisem brisem vec tri puta ovaj post .... Zato cu kratko i jasno .... Iako nije moj akvarijum, veruj mi kao da je pukao meni a ne tebi .... :cry: :( :cry: ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 25, 2010 1:19 am ----------------------------------- Mah, mah...cao drugari, sredice moj tata to, ne brinite :) http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/strahinja.jpg ...a ja kazem: "A kako bi nastale ove divne fotografije... :lol: Vreme je da se spava, a tata ce da radi. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/strahinja1.jpg ----------------------------------- Ljichijana Sre Avg 25, 2010 2:52 am ----------------------------------- Umalo da se rasplačem kad sam videla pukotinu i još uvek ne verujem... Odahnusmo svi kad je aq stigao na IV sprat, kad tamo... Falio je još samo 1,5 m da ova priča ima drugačiji kraj... Daće Bog da se za dan- dva sve sredi. Majstor će 'okrpiti' aq, pirane će izgurati u buretu, biće sve u redu, al' to nije trebalo da se desi... Mah :), mah :), mah :)! (To ja mašem Strahinji! Presladak je! :) ) ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 25, 2010 2:56 am ----------------------------------- 01,55... Borim se...razlepio sam i levu i desnu stranu! I dno do pukotine; ostala su ojacanja. Nemam vise alata, sve sam potrosio i istupio koje o silikon, koje o prste :lol: Sutra nastavljamo ;) ----------------------------------- chicaan Sre Avg 25, 2010 10:42 am ----------------------------------- Nadam se da od danas kreće priča sasvim drugim (pravim) tokom. Verujem da vam svi ovde držimo fige da ne dođe do novog kiksa. Šta da vam kažem, osim da će na kraju sve doći na svoje mesto i da ćete se svega ovoga sećati kao jedne priče za unuke ;) P.S: Stahinja vam je presladak! Pozz ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 25, 2010 11:16 am ----------------------------------- Hvala Ljiljo, hvala Big Mama, hvala svima. Evo uskoro ce nove slike :) ----------------------------------- Djole Sre Avg 25, 2010 11:26 am ----------------------------------- Bas mi je zao sto se desila nezgoda ali raduje me da to rijesavas u minimalnom roku. Kazu da zica od gitare (tanka) odlicno sluzi za razdvajanje stranica. Sretno sa radovima i ocekujemo nove slike! ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 25, 2010 11:39 am ----------------------------------- Djole, brzina je moja vrlina! Rad, red i disciplina :lol: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/25082010372.jpg Skinuto vec, sada ciscenje, i na kraju lepljenje... ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 25, 2010 11:44 pm ----------------------------------- http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/gotovo.jpg Gotovo je... Hvala Coi na velikoj pomoci i jednom cika Radmanovcu koga cete mozda imati prilike da upoznate :) ----------------------------------- deak Sre Avg 25, 2010 11:47 pm ----------------------------------- wow ovo si bas brzo sredio, svaka cast. ----------------------------------- nikouro Sre Avg 25, 2010 11:52 pm ----------------------------------- Prava ekipa ljudi ... svaka cast .Sve pohvale za Cou i za Radmanovca ... ljudi su profesijonalci :cestitka: :pobednik: :talasi: ----------------------------------- ZEXM1994 Čet Avg 26, 2010 12:08 am ----------------------------------- Svaka cast sale bas brzo odradjeno :D ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 26, 2010 12:12 am ----------------------------------- Zapeli smo, tri losa ubise Milosa! Inace jato vise ne broji 9 komada vec 8. Stres, skucen prostor, jos jedna okolnost - moj zakljucak a najbitnija karika u prici kostale su zivota najmanju i najslabiju. Idemo dalje, c'est la vie ----------------------------------- Stefan062 Čet Avg 26, 2010 12:18 am ----------------------------------- svaka cast nema sta.... ----------------------------------- nikouro Čet Avg 26, 2010 12:20 am ----------------------------------- Nadam se da ce sad uslediti mali predah pa ponovo u sestu brzinu kako bi se popunio akvarijum i izbegle ... puu puuuu ----------------------------------- Ljichijana Čet Avg 26, 2010 6:37 pm ----------------------------------- Izguraste i to! :) Bravo! Samo napred! :) Eto nas uskoro, Bože zdravlja, da vidimo novu postavku. :) ----------------------------------- sale75bgd Pon Avg 30, 2010 11:33 pm ----------------------------------- Zavrseno! Ribe u svom aq, i dobra vest za sve koji vole pirane - mreste se :lol: Valjda je to hvala za brzinski odradjen posao a mozda je i in memoriam onoj koje vise nema :( http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/30082010402.jpg Nema vise one dzungle, biljke su usahnule, nema jedne ribe, ali u globalu proslo je i vise nego dobro. Licno sam prezadovoljan. ----------------------------------- nikouro Pon Avg 30, 2010 11:38 pm ----------------------------------- Neka mi ne zamere ostali clanovi na ovom off topicu ( nemam ih puno :) ).. :cestitka: :skakutanje: :pobednik: :ojha: :cestitka: :skakutanje: :pobednik: :ojha: :cestitka: :skakutanje: :pobednik: :ojha: :cestitka: :skakutanje: :pobednik: :ojha: ----------------------------------- vemicinjo Uto Avg 31, 2010 12:06 am ----------------------------------- vrh je akvarijum i pirane mi se svidjaju, mnogo su lepe, i sve pohvale za tebe i tvoj akvarijum. ----------------------------------- Fricky`88 Uto Avg 31, 2010 12:22 am ----------------------------------- I od mene pohvale. Jeli, jel ti se desilo da ti pocepaju mrezicu kad ih vatas? sigurno mrezica kupujes na pakovanje :) Ja tu nebi smeo ruku da gurnem makar mi je ti otkinuo... a kako biljke sredjujes? jesu li te kasapile nekad? ----------------------------------- sale75bgd Uto Avg 31, 2010 12:26 am ----------------------------------- Mrezicu nikada nisam koristio jer je uzaludno, prodju kroz nju. Za hvatanje koristim cediljku za spagete, onu najvecu, kupljenu pored "mastersa" u centru 2 u onoj radnji sa plastikom ;) Biljke sredjujem najnormalnije, i molim te nemoj da koristis taj izraz "kasapljenje" za moje bebe :lol: Pre bih prespavao sa njima u aq nego presedeo 90 min na derbiju c.z. - partizan Reci mu Dzoni, reci mu!! E neka si mu rekao... :lol: edit by: sale 75bgd ----------------------------------- nikouro Uto Avg 31, 2010 12:26 am ----------------------------------- Primecujem da nisi citao temu sa prvog posta .... ----------------------------------- Stefan062 Uto Avg 31, 2010 12:34 am ----------------------------------- samo da se akvarijum vrati u predhodno stanje ----------------------------------- chicaan Uto Avg 31, 2010 12:38 am ----------------------------------- E sad su u svom akvarijumu i odmah se bacaju na posao :D Nisi se još ni odmorio od selidbe, a već te čeka još posla :D Nema odmora dok traje obnova :ojha: :ojha: Stvarno, još jednom svaka čast kako je sve odrađeno u minimalnom roku uz , nažalost, gubitak, ali srećom, je svedeno na minimum. Uzdravlje, i da prođe novi mrest po planu :bravo: :pijanka: ----------------------------------- sale75bgd Uto Avg 31, 2010 12:40 am ----------------------------------- Hvala ti chicaan brate :lol: ----------------------------------- sale75bgd Čet Sep 02, 2010 9:17 pm ----------------------------------- Sve fotografije made by: No: 1 :) http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/IMG_4889.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/IMG_4888.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/IMG_4912.jpg ----------------------------------- garda011 Čet Sep 02, 2010 9:32 pm ----------------------------------- svaka cast lepo sredjen akvarijum ----------------------------------- deak Čet Sep 02, 2010 9:40 pm ----------------------------------- wow ovako sa slike je lepse nego preko kamere ;). Lepo odradjeno. ----------------------------------- Bojan Čet Sep 02, 2010 10:07 pm ----------------------------------- Pirane mi se pocinju jos svidjati :) Prva slika je fenomenalna :bravo: ----------------------------------- Djole Čet Sep 02, 2010 10:47 pm ----------------------------------- Sve je super samo si mozda mogao malo bolje sakriti crijeva ? ----------------------------------- sale75bgd Čet Sep 02, 2010 11:12 pm ----------------------------------- NI jedna se cev nije videla kada je sve bilo ok. Ali, jako je tesko sakriti cevi biljkama koje su 5 dana provele u kesi...mislim da znate o cemu pricam :( Hvala za pohvale i za sugestije ----------------------------------- chicaan Pet Sep 03, 2010 2:35 pm ----------------------------------- Viđen uživo :winner: ! ----------------------------------- nemanja1994ki Pet Sep 03, 2010 3:05 pm ----------------------------------- Akvarijum je prelep,ali pirane nisu ribe za mene :D ----------------------------------- Rille Pon Sep 06, 2010 6:13 pm ----------------------------------- Sale75bgd, pročitah od prve do zadnje reči ovu tvoju temu i jedino što mogu da kažem je: svaka ti čast na takvoj ljubavi prema akvaristici!BTW, aqarijum je zaista prelep, impozatne dimenzije, posebno mi se sviđa bilje i osvetljenje. Jedno pitanjce: da li samo za pirane važi pravilo da zapremina filtera bude bar 3 puta zapremine akvarijuma ( ako sam ja dobro razumeo ono što si ti napisao)? Pozdrav ----------------------------------- sale75bgd Pon Sep 06, 2010 9:02 pm ----------------------------------- Nisi lepo razumeo, tj. nisam ja lepo napisao. Nije u pitanju zapremina filtera vec kolicina vode koju pumpe izvrte na 1h. Izvinjavam se, ispravicu. ----------------------------------- Fricky`88 Pon Sep 06, 2010 9:04 pm ----------------------------------- da li samo za pirane važi pravilo da zapremina filtera bude bar 3 puta zapremine akvarijuma ( ako sam ja dobro razumeo ono što si ti napisao)? Pozdrav Ja mislim da nisi dobro razumeo, mozda je napisao 1/3 zapremine dok se u ostalim slucajevima koristi 1/5 zapremine. Gde je logika da ti je aq 100L a filter 300L :) :) :) ----------------------------------- Rille Uto Sep 07, 2010 6:08 pm ----------------------------------- da li samo za pirane važi pravilo da zapremina filtera bude bar 3 puta zapremine akvarijuma ( ako sam ja dobro razumeo ono što si ti napisao)? Pozdrav Ja mislim da nisi dobro razumeo, mozda je napisao 1/3 zapremine dok se u ostalim slucajevima koristi 1/5 zapremine. Gde je logika da ti je aq 100L a filter 300L :) :) :) Pa i ja rekoh, nešto mi je to mnogo, al ajd' sad :) ----------------------------------- sale75bgd Uto Sep 14, 2010 10:45 pm ----------------------------------- Mnogo je i meni jos jedan mrest pirana pa sta cu sad, jbg :lol: ----------------------------------- nikouro Uto Sep 14, 2010 10:49 pm ----------------------------------- Svaka cast Piranama ... :talasi: :winner: :ojha: ----------------------------------- Miroslav95 Uto Sep 14, 2010 11:14 pm ----------------------------------- Opa dva puta izmrestio pirane u akvarijumu,PA TI SI CAR!!!!!! 8) :D ----------------------------------- Stefan062 Sre Sep 15, 2010 12:35 pm ----------------------------------- bravo bravo sve pohvale za uporne pirane ----------------------------------- deak Sre Sep 15, 2010 12:41 pm ----------------------------------- Lepo rade posao, kad im sve odgovara ondak samo prozivode mlade ;). Svaka cast :) ----------------------------------- Dzo Sre Sep 15, 2010 12:56 pm ----------------------------------- Bravo Sale :) ----------------------------------- vlada_nis Sre Sep 15, 2010 4:07 pm ----------------------------------- daj usnimi malce ----------------------------------- sale75bgd Sre Sep 15, 2010 7:55 pm ----------------------------------- Tri para se mreste istovremeno...cetvrti je sumnjiv. Biljke su posecene skroz, a taman su se razrasle. Gnezda su na sve strane... Jbg. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/15092010419.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/15092010423.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/15092010425.jpg ----------------------------------- deak Sre Sep 15, 2010 7:57 pm ----------------------------------- brate pa ti si sretan covek ;), tolko malaca pa uskoro ces preplaviti sve sa piranama :D ----------------------------------- Dzo Sre Sep 15, 2010 8:08 pm ----------------------------------- Bravo Sale Da li su parovi agresivni medjusobno? Od cega i kako prave gnezda ? Moze li to da se vidi uzivo? ----------------------------------- sale75bgd Sre Sep 15, 2010 8:11 pm ----------------------------------- Da, agresivni su. Ali zna se kako se postupa sa njima. Prave gnezda tako sto iskopaju rupu u podlozi i poseku biljke. Nesto ispliva, nesto ostane tako da formira bukvalno gnezdo na dnu. Moze da se vidi uzivo, deca i odrasli do 3 godine zivota cena ulaznice 300 dinara. :lol: Hahahah umro sam od smeha...moze naravno, moze sutra. ----------------------------------- No 1 Sre Sep 15, 2010 8:20 pm ----------------------------------- Uf svaka cast, neka je sa srecom, nadam se da se nece medjusobno ,,podzapati,, u brizi za zastitom potomstva. Super :cestitka: :pobednik: ----------------------------------- vlada_nis Sre Sep 15, 2010 8:22 pm ----------------------------------- daj uslikaj malce molim te... i jos 1 pitanje ti imas 3 para pirana i sva tri para ti se mreste ili imas 1 par to nisam razumeo ----------------------------------- sale75bgd Sre Sep 15, 2010 8:24 pm ----------------------------------- Ja imam 8 riba, od kojih se trenutno mreste 3 para, znaci 6 riba se mresti. 2 su nedefinisane :) sex-neopredeljene (mozda cekaju 10. oktobar) ----------------------------------- vlada_nis Sre Sep 15, 2010 8:27 pm ----------------------------------- xaaxaxaxa ti si car ... daj sliku malaca ----------------------------------- nikouro Sre Sep 15, 2010 8:33 pm ----------------------------------- Jos jednom sve cestitke http://www.ljubavnizaliv.com/forums/images/smilies/bravo.gif ----------------------------------- sale75bgd Sre Sep 15, 2010 8:34 pm ----------------------------------- Prethodni mrest: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/14092010176.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/14092010173.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/14092010172.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/14092010171.jpg ----------------------------------- Dzo Sre Sep 15, 2010 8:37 pm ----------------------------------- Cime hranis malce? ----------------------------------- sale75bgd Sre Sep 15, 2010 8:38 pm ----------------------------------- Trenutno enhitrejama. Pre toga artemijom. ----------------------------------- Wlayko91 Sre Sep 15, 2010 8:38 pm ----------------------------------- sale, sve cestitke!!! Svaka cast! Nek su zivi i zdravi! ----------------------------------- misoo83 Sre Sep 15, 2010 8:41 pm ----------------------------------- Auuu sale kod tebe rastu pitane ko da ih hranis sa steroidima :) Svaka cast za mrest stvarno to tebi lepo ide ----------------------------------- vlada_nis Sre Sep 15, 2010 8:52 pm ----------------------------------- koliko su stari malci i koliko ih imas ----------------------------------- sale75bgd Čet Sep 16, 2010 12:34 pm ----------------------------------- Sada imam dve male jos. Ostaju kod mene i pridruzuju se jatu odraslih za jedno 2 meseca. Evo fotografija ikre sa jednog mesta u aq, desno izmedju dva panja. Ovo je nekada bila prelepa kripta :( http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/ikra.jpg ----------------------------------- Miroslav95 Čet Sep 16, 2010 1:04 pm ----------------------------------- :cestitka: ----------------------------------- Dzo Čet Sep 16, 2010 3:21 pm ----------------------------------- Steta sto je supstrat svetle boje ali opet se vide jajasca :) Brao Sale :D ----------------------------------- deak Čet Sep 16, 2010 3:26 pm ----------------------------------- :D ode kripta al na mesto dodjose malci ;) ----------------------------------- GRBA Sub Sep 18, 2010 12:21 pm ----------------------------------- odlično... ----------------------------------- stojevski Sre Okt 20, 2010 7:17 pm ----------------------------------- svaka cast ----------------------------------- sale75bgd Sre Okt 20, 2010 7:24 pm ----------------------------------- ;) Trudim se... ----------------------------------- Kratos Sre Okt 20, 2010 8:09 pm ----------------------------------- :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: :cestitka: ----------------------------------- brzi Sre Okt 20, 2010 9:26 pm Re: Brzi ----------------------------------- Svaka cast :cestitka: ----------------------------------- sale75bgd Uto Nov 09, 2010 10:26 pm ----------------------------------- Evo da predstavim svoj, mada jos uvek nezavrsen projekat, nazvao sam ga Piranha Center ;) Najveci aq je taj sa maticnim piranama, na sredini se te dve ribe upravo mreste. Ispod njega, s'leva na desno: aq sa malim piranama starim oko 10 dana, aq sa ikrom tj. malim piranama koje su tek proplivale, aq sa jednom piranom starom 3 meseca, i aq sa piranama starim oko mesec ipo dana. Sva 4 aq ce biti istih dimenzija kao ta dva desno i ostaje da resim pitanje rasvete sto i nece biti problem. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/PiranhaCenter.jpg ----------------------------------- nikouro Uto Nov 09, 2010 10:31 pm ----------------------------------- Svaka cast druze ... Bravo ----------------------------------- Bojan Uto Nov 09, 2010 10:41 pm ----------------------------------- Pa tebi se Sale na svakoj slici Pirane mreste :) odlicno te krenulo :bravo: Kad uhvatis vremena skljocni po koju fotku malih pirana. ----------------------------------- sale75bgd Uto Nov 09, 2010 11:06 pm ----------------------------------- Sadrzaj prvog aq (s'leva na desno), oko 200 kom.: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300021-1.jpg Drugog (ne vredi brojati, ovo crno su sve oci): http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300017.jpg Treceg (jedna od tri meseca, prvi mrest): http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300029.jpg Cetvrtog, to su ove koje su na oglasu: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300009.jpg ----------------------------------- markesa Sre Nov 10, 2010 12:26 am ----------------------------------- sale samo napred, ma to su godine truda, rada i ucenja i na kraju se sve vrati dobrim rezultatima inace aq vidjen uzivo izgleda extra ----------------------------------- Wlayko91 Sre Nov 10, 2010 1:59 am ----------------------------------- Imao sam tu priliku da uzivo vidim sve akvarijume kod Saleta, slika govori 1000 reci ali kada se sve to vidi uzivo... Malo je reci "svaka cast". A i cincila je pobedila... ----------------------------------- mil-an Sre Nov 10, 2010 6:37 pm ----------------------------------- :cestitka: svaka cast :cestitka: ----------------------------------- Fricky`88 Sre Nov 10, 2010 7:46 pm ----------------------------------- Auuuuu bre imenjak pa ti si napravio farmu pirana! Pirane su izgleda dok su male bas slicne tetricama, tako mi lici... Jeli, sta ti radis sa tim kablovima :) nabo si sve lopov na lopova, slazes ih kao lego kockice :) ----------------------------------- Nigros Sre Nov 10, 2010 9:44 pm ----------------------------------- Pirane su u srodstvu sa tetrama, i jedne i druge su Haracini ----------------------------------- sale75bgd Sre Nov 10, 2010 9:54 pm ----------------------------------- Kablovi...hm...ovako: svetlo 5 kom, pumpe 7 kom, grejaci 5 kom, vazduh 1 kom E vidis imenjace moj, kada mi nabavis npr za rodjendan produzni sa 18 ulaza ja necu nizati lopove :lol: ----------------------------------- Bojan Sre Nov 10, 2010 10:03 pm ----------------------------------- Pa kod tebe vise pirana nego u prirodi :D ----------------------------------- Fricky`88 Sre Nov 10, 2010 10:30 pm ----------------------------------- eeee vazi sale... Samo moram da narucim kod kineza da pocnu da prave i te :) Imam ja na poslu, ali sa 32, bice ti mnogo :) ----------------------------------- sale75bgd Sre Nov 10, 2010 10:36 pm ----------------------------------- Bilo bi ih jos vise da nije ovoga: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300009-1.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300012.jpg Ljudi lupaju glavu da li ce roditelji pojesti male ili ostali stanovnici. Ja ne mogu da sprecim da ne jedu jedni druge... :( ----------------------------------- Fricky`88 Sre Nov 10, 2010 11:11 pm ----------------------------------- Ja maltene pojma nemam o piranama... Ali ovo prvi put cujem, kako bre jedu jedne druge? Sta, to se skupe pa napadnu jednu? A ako im das vise hrane, dal se nastavlja? ----------------------------------- sale75bgd Sre Nov 10, 2010 11:15 pm ----------------------------------- Pirana je jatna riba, i cim osete da je jedna slabija iz bilo kog razloga, odstranice je iz jata. ----------------------------------- chicaan Sre Nov 10, 2010 11:21 pm ----------------------------------- Sale, slika je odlična ali isto tako i tužna. Ali, i sam znaš, priroda sve radi sama, zato i bacaju po hiljadu komada ikre, a ono što preživi, ne može mu ni domestos ništa :D (šala) ----------------------------------- Fricky`88 Sre Nov 10, 2010 11:25 pm ----------------------------------- pa pretpostavio sam da je to u pitanju... Haha, domestos... :haha: ----------------------------------- sale75bgd Pon Nov 22, 2010 2:01 pm ----------------------------------- Mezimica... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300067.jpg ----------------------------------- Bojan Pon Nov 22, 2010 6:28 pm ----------------------------------- Lepa slika :bravo: Koliko zbilja imas odraslih pirana i jel mislis sta ostaviti od mladih? ----------------------------------- nenad66 Pon Nov 22, 2010 6:51 pm ----------------------------------- Normalno da veca riba jede manje.Moras odvoite sve one koje su vise porasle i tako spreciti prozdiranje svoje brace. ----------------------------------- sale75bgd Pon Nov 22, 2010 6:55 pm ----------------------------------- Odraslih imam 7 kom. Bilo je 9. Ta mezimica je riba iz prvog mresta, i ona se deff. pridruzuje jatu cim procenim da je to moguce. Pored toga imam jato od 12 kom. starosti oko 2 meseca, kao i mesec dana mladje u nekom broju od recimo do 100 kom. Sebi...da. Planiram pravljenje mnogo veceg aq od ovoga, sa duplo vecim brojem riba, ne ispod 20. Generalno su sve ribe zdrave i pravilno formirane sto se vidi i sa ove fotke. Slabe i one koje ne valjaju podlezu zakonu jacega. Odabracu sebi primerke i to ce biti to. Takodje ce im se pridruziti jos jedna vrsta pirane, a to je Pygocentrus Caribe, sto ce biti i dodatni izazov za ovu moju bolest kojoj nema leka. Nema tu odvajanja, neodvajanja. Cim jedna ogladni a hrane nema, druga strada. Velicina i nije toliko bitna. ----------------------------------- sale75bgd Sub Nov 27, 2010 12:43 pm ----------------------------------- Jedan mali update... Jos jedan aq (drugi s'leva) da uradim po dimenzijama ostala tri i onda je prica zavrsena. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300074.jpg Gore se sprema novi update sa tim red moor-om koji pliva jos uvek :( Algi gotovo da i nema vise, bilje je krenulo punom snagom, mrescenje sam stopirao tako da ce konacno aq dobiti svoj stari, novi izgled! ----------------------------------- Kratos Sub Nov 27, 2010 2:19 pm ----------------------------------- Sale pa ti i znas po nesto o akvaristici.. :D :D :D Salim se naravno, ovaj veliki aq. je prelep, bas me interesuje kakav ce da bude posle update-a??? :wink: ----------------------------------- sale75bgd Sub Nov 27, 2010 2:22 pm ----------------------------------- Ma gornji je uzas, sadjeno je kako se stiglo. Nabacano samo, nista ni sa cim nema veze! Kad potone ta grdosija onda ce se srediti onako kako sam zamislio. ----------------------------------- Milosbgd Sub Nov 27, 2010 2:32 pm ----------------------------------- i ja imam problem sa panjcugom, isto pliva , ali sam juce uzeo neko kamenje i stavio na njega, sad ga jepo drzi na dnu a kad se natopi uklonicu kamenje ----------------------------------- Nigros Sub Nov 27, 2010 2:58 pm ----------------------------------- Ovako prirodnije izgleda :D Znaci karibe planiras, svaka cast. ----------------------------------- Milosbgd Sub Nov 27, 2010 4:08 pm ----------------------------------- samo jedno pitanje. Gde si uzeo to kozenje? Ekstra izgleda :bravo: ----------------------------------- jana Sre Dec 01, 2010 11:21 pm ----------------------------------- haha, ovako i kod mene izgleda, gore jedan sredjen a dole svasta :) ----------------------------------- veljasef Ned Dec 12, 2010 12:18 am ----------------------------------- bio sam kod ovog coveka,odusevljen sam!!!! kupujem za sebe ono sto cekam vec neko vreme!!! :) ----------------------------------- MiMa987 Ned Dec 12, 2010 1:40 am ----------------------------------- E ovaj panj ne izgleda uopste lose i ovako dok pluta :wink: ----------------------------------- sale75bgd Ned Dec 12, 2010 12:34 pm ----------------------------------- bio sam kod ovog coveka,odusevljen sam!!!! kupujem za sebe ono sto cekam vec neko vreme!!! :) Tnx God, da se i sa mnom neko odusevi ;) ----------------------------------- deki022 Ned Dec 12, 2010 4:39 pm ----------------------------------- Svaka cast odlicno izgleda ----------------------------------- sale75bgd Ned Dec 12, 2010 9:13 pm ----------------------------------- Kad god komandujem "u vrstu zbor" ove tri se odvoje i domundjavaju se... :lol: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300078umanjena.jpg ----------------------------------- Srbo Ned Dec 12, 2010 9:24 pm ----------------------------------- Njih pod kaznu daj im po cetkicu za zube i neka ribaju nesto :lol: ----------------------------------- Wlayko91 Pon Dec 13, 2010 1:29 am ----------------------------------- Hahahaha, kako mocna slika! :D Glasao bih za ovu sliku da mogu ;) ----------------------------------- sale75bgd Uto Dec 14, 2010 11:33 am ----------------------------------- 5 malih, starosti oko 4 meseca: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300086.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300081.jpg Stotinak starosti oko 2 meseca: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300089.jpg I naravno mezimica koja je sama jer jedino sa sobom moze da potpise ugovor o medjusobnom nenapadanju :lol: : http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300090.jpg ----------------------------------- darko.potic.33 Uto Dec 14, 2010 11:42 am ----------------------------------- haha svaka joj cast! ----------------------------------- Weseli Uto Dec 14, 2010 1:42 pm ----------------------------------- Lepo Sale ;) Jel ubacujes co2 u akvarijum? ----------------------------------- sale75bgd Pet Dec 17, 2010 9:46 pm ----------------------------------- Ne ubacujem CO2 niti dodajem ista u aq...A sada bih vam predstavio "mezimicu" u vremenu hranjenja. Stara je oko 5 meseci, i iza sebe ima 2 ancija na dusi (za prvog sam mislio da je nekako nestao, iskocio a sada sam skapirao da je ona krivac za nestanak i tog i sledeceg kojeg sam ubacio; ko je bio kod mene zna da odrasle ne diraju ancije): Prelepa je...ali prelepa. I kao sto vidite rucno je hranjena :lol: ----------------------------------- Thageriona Ned Dec 19, 2010 9:41 pm ----------------------------------- nju planiras da preselis u glavni akvarijum sa roditeljima? ----------------------------------- sale75bgd Ned Dec 19, 2010 10:15 pm ----------------------------------- Upravo tako, kada za to dodje vreme. Znaci jedno dva meseca otprilike... ----------------------------------- nikouro Ned Dec 19, 2010 10:46 pm ----------------------------------- Sale, da nece mozda biti problema ako se prebaci u glavni akvarijum. Mislim, malo je vise prgava ( na koga li me podseca :? ) :roll: ----------------------------------- sale75bgd Ned Dec 19, 2010 11:21 pm ----------------------------------- Problemi mogu postojati samo u smislu da bude napadnuta i da je ne prihvate u svoje jato. Drugih nece biti. Kako je rec o jako mirnoj ribi kada su ljudi u pitanju (ne bezi, jede nam iz ruke, ne krije se vec trazi drustvo tj. nas pored aq) to su sve prilike da ako je ne prihvate nastavice zivot u 150l sama i sacekati eventualno da ona bude ta koja ce sebi da bira drustvo. Kandidata imam na stotine :lol: ----------------------------------- sale75bgd Čet Jan 06, 2011 10:47 pm ----------------------------------- Evo zbog cega se zovu "red belly": http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300132.jpg Vremenom tufne nestaju, telo dobija sivu boju sa "sljokicama" a crvenilo po stomaku nestaje kako riba sazreva da bi se totalno izgubilo ili blago pojavljivalo u odredjenim situacijama. ----------------------------------- nikouro Čet Jan 06, 2011 11:03 pm ----------------------------------- Prelepa je ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 07, 2011 2:16 pm ----------------------------------- " Sto smo ti puta rekle da jednostavno ne zelimo rasprsivac u aq!!! Vracaj ga nazad u filter" !! http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300183.jpg ----------------------------------- Miroslav95 Pet Jan 07, 2011 2:20 pm ----------------------------------- xexe nevaljalica,sale BrAvO prelepe piranice,a mezimica ti je stvaro slatka sa tim crvenilom :) @sale,jedno pitanje koliko pirana mogu da stavim u akvarijum od 300l? Jer planiram da uzmem Pacue i dali je povoljno 3 komada za 2400? Pozdrav ----------------------------------- dejasoko Pet Jan 07, 2011 2:26 pm ----------------------------------- Piranica je super :bravo: a vidim i da su "malo" nevaljale :D ----------------------------------- vemicinjo Pet Jan 07, 2011 2:31 pm ----------------------------------- prelepe su pirane! sa cime ih hranis ? koliki je litraza tvog akvarijuma ? pozdrav ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 07, 2011 2:32 pm ----------------------------------- Pirana mozes staviti 6 kom. da im bude taman. Pacu-e, koji nije isto sto i pirana, ne znam koliko mozes drzati s'obzirom da rastu i do metar. Evo jednog linka pa vidi i sam. http://www.acuteangling.com/Species/pirapitinga.html Btw, za jos 600 din. imas kod mene 3 pirane ;) ----------------------------------- vemicinjo Pet Jan 07, 2011 2:42 pm ----------------------------------- svaka ti cast za pirane i za akvarijum stvarno mi se svidja kako si ga odradio. Jos ne smem da ih drzim :) a mali mi je akvarijum 90 d50 v i 40 s 180 l vidim da rastu kao iz vode :) koju hranu koristis ? ----------------------------------- vemicinjo Pet Jan 07, 2011 2:51 pm ----------------------------------- sad sam procitao sve vezano za njih, stvarno su vrhunske nadam se da cu imati nekad veci akvarijum i da cu ih drzati :) ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 07, 2011 2:56 pm ----------------------------------- Hranim ih (male) tetra diskusom iskljucivo, uz povremeni dodatak zumanceta i sitnih komada mesa. 100x50x50 bi bio neki min. aq za drzanje pirana i moglo bi u njega 5-6 komada plafon. ----------------------------------- vemicinjo Pet Jan 07, 2011 6:26 pm ----------------------------------- steta :( a koliko kostaju? cini mi se da si rekao 10 e 15 e komad ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 07, 2011 6:36 pm ----------------------------------- Da, to im je cena i mogu se kupiti iskljucivo i samo na jednom mestu - kod mene. Sve to sto vam uvaljuju po radnjama nije proslo pored pirane :) ----------------------------------- sale75bgd Sre Jan 19, 2011 6:16 pm ----------------------------------- Spade jato na 6 (i jedna u najavi za adios)... :( Zato ne savetujem uzimanje manje od 5 riba, moze se desiti da u kratkom roku ostanete na jednoj, dve... ----------------------------------- nikouro Sre Jan 19, 2011 7:04 pm ----------------------------------- Sta se desilo ??? Tuca, bolest, starost .... ??? ----------------------------------- CTale Sre Jan 19, 2011 7:31 pm ----------------------------------- Pričaj, oznojih se čekajući :( ----------------------------------- sale75bgd Sre Jan 19, 2011 8:29 pm ----------------------------------- Posledice tuce su izazvale prelom vilice. Od tada je lecena i "rucno hranjena" sitnim komadima mesa 2 meseca. Sakrivala se iza panja konstantno jer je bila svesna hendikepa a jato diktira tempo zivota i odlucuje ko zivi a ko ne...nema mesta slabim, iznemoglim i bolesnim. Ubile su je i skoro celu pojele. Udjoh (u stan), videh, izvadih. :( Ali podmladak ceka...planiram neko pregradjivanje aq u cilju brzeg privikavanja, videcu jos. ----------------------------------- nikouro Sre Jan 19, 2011 8:31 pm ----------------------------------- steta .... :( ----------------------------------- sale75bgd Sre Jan 19, 2011 8:37 pm ----------------------------------- Dzoni, smisljaj kako da odradimo pregradu pa da zajdno nabudzimo. Jeste steta, ali imam podmladak koji je kasnije ili pre morao da zameni ove matore... ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 9:18 am ----------------------------------- I to stoji. Svakom zivom bicu dodje jednom kraj. Nego , zbuni me sa ovom pregradom ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 21, 2011 1:19 pm ----------------------------------- Nema sta da te zbunjuje, planiram pregradu da napravim u levom delu aq! Mozgam kakva bi bila, mada mislim da je najbolje da bude od stakla. Mozda cak i neka varijanta rama od stakla sa mrezicom za komarce. ----------------------------------- Wlayko91 Pet Jan 21, 2011 2:04 pm ----------------------------------- Sale bolje je da bude celo staklo, ako ti ram bude od stakla a ne obrusis ga moze se desiti da se ribe povrede, a i sam znas sta pirane rade rasprsivacu tako da ta mrezica nece dugo opstati, ili mozda hoce... ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 2:35 pm ----------------------------------- Al si vidovit 8) . Trebao bih da lepim jedan mresni akvarijum ovih dana dimenzija 55 x 35 x 25v, i isti planiram da odvojim nekom pregradom kako bi eventualno mogao da odvojim akvarijum na dva dela ( ko zna kad ce da zatreba :D ). U planu mi je fasadna mrezica ( krupnija je a i samim tim ce cirkulacija vode biti bolja. Ram .... e to je ono sto j... , planiram stakleni na kome cu us pomoc silikona da zalepim mrezicu. Na jednom kraju treba smisliti drzace koji ce se postaviti na stranice akvarijuma. Donji deo rama bice naslonjen na dno akvarijuma ili malo ukopano u podlozi . Odoh u off ... :twisted: ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 21, 2011 2:37 pm ----------------------------------- Moja je tema, idi slobodno u off... I smisli pregradu u koju kada grune zubato stvorenje od blizu 1kg nece da popusti :lol: ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 2:43 pm ----------------------------------- al je domaci zadatak .... tu pomaze samo tiganj :P ... mala sala. Ta mrezica neze izdrzati te " udarce ". Sta si planirao sa druge strane "zida", mislim sta ce tamo biti ?? ----------------------------------- krcko Pet Jan 21, 2011 3:25 pm ----------------------------------- Sale, razmisli o rostfraj mrežici-rešetki. Ne rđa, dugotrajna je i jaka. Pozdrav ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 4:45 pm ----------------------------------- ... ili resetka od pleksiglasa. Mislim da je veci problem , kako to fiksirati u akvarijumu nego li od cega "napraviti". Ima silikon za akvarijum sa kojim mozes da lepis staklo pod vodom, ali onda ce drzaci ili sine da izruzne akvarijum. Onaj ram od stakla sa mrezicom, to kod tebe ne dolazi u obzir ( staklo + staklo + napaljena pirana = krs ). ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 21, 2011 5:01 pm ----------------------------------- Hm...ovako otprilike stoje stvari: bas me briga za ruznocu aq. Mislim da ce mi oni "lepaci" za grejac odraditi posao. Barem se nadam... Resetka od pleksiglasa ili ovo sto Krcko kaze. Jedno od ta dva deff. A odradicu to jer hocu da ubacim 5-6 riba u aq, a da ne budu samo lagan plen. Otprilike bih ovako to odradio, delom 1 ili 2: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300189-1.jpg Cak sam blizi delu 2 zbog skrovista za male...da su makar ovi ehinodorusi silni porasli pa bih lako! ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 5:27 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_58891966_111.JPG http://reefbuilders.com/files/2010/02/orca-underwater-glue.jpg O silikonu sam procitao par detalja kod Nenada66, tako da neznam da li ga uopste ima kod nas. http://www.youtube.com/v/wGglivw3Its Mislim da bi mogao ovaj silikon da zavrsi posao a da nevadis nista iz akvarijuma. Usto, drzaci bi mogli da budu i nevidljivi ( maltene 8) ). ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 21, 2011 5:29 pm ----------------------------------- Zaboravi...ojacanja gore. Ne moze pregrada tako da udje, postoje lajsne celom duzinom :( ----------------------------------- garda011 Pet Jan 21, 2011 5:42 pm ----------------------------------- moze sale da udje po dijagonali pa onda okrenes ka staklu i neka bude 1cm krace od sirine akvarijuma da mozes lako da okrenes a niko tu nece moci da se provuce i na sve coskove stavis stirodur da ne grebes staklo od akvarijuma a samo u gornjem delu napravi drzace dole ti ne trebaju jer ce ici u pesak barem 1 cm ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 21, 2011 5:46 pm ----------------------------------- E ovo je vec masa ozbiljnih predloga... Ce se javnem uskoro sas slike :) ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 5:51 pm ----------------------------------- Coskove tj krajeve stranice moze i silikonom da opsije, mada sumljam da ce pleksiglas moci da izgrebe staklo ( ako se odluci za pleksig.). A da li bi mogle plasticne sine za staklo da se iskoriste kao vodjice odnosno dvokanalne sine u kojima bi bila ploca iz dva dela i koja bi funkcionisala kao hrarmonika vrata ili ti klizna vrata. to ne bi ni morao da vadis iz akvarijuma. Postavis, i po potrebi otvori ili zatvori ... ----------------------------------- sini82bla Pet Jan 21, 2011 6:00 pm ----------------------------------- mislim da ako nije bitna estetika da se te vodjice postave na prednju i zadnju stranu i da odozgo mozes ubaciti staklo 8mm recimo da ulazi po principu giljotine...meni su pirane u jurnjavi po akvarijumu razbile stasklo 6mm...na moje oci ----------------------------------- Blue Pet Jan 21, 2011 6:00 pm ----------------------------------- Ja bih koristio vakuum gumice, plasticnu mrezu i vezice za kablove. Ali opet, ja nemam pirane i ne znam koliko imaju snage, da li bi ih to zadrzalo... :) ----------------------------------- nikouro Pet Jan 21, 2011 6:09 pm ----------------------------------- mislim da ako nije bitna estetika da se te vodjice postave na prednju i zadnju stranu i da odozgo mozes ubaciti staklo 8mm recimo da ulazi po principu giljotine...meni su pirane u jurnjavi po akvarijumu razbile stasklo 6mm...na moje oci ta ideja nemoze iz nekoliko razloga .... mrzi me da pisem, al da napomenem da treba uzeti u obzir protok i cirkulaciju vode kroz akvarijum ( pored svega ostalog ). ----------------------------------- Srbo Pet Jan 21, 2011 11:43 pm ----------------------------------- Napravis ovako nesto od pleksiglasa i samo ubacis na stranu koju hoces. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_161955767_pirane.JPG ----------------------------------- chicaan Sub Jan 22, 2011 12:02 am ----------------------------------- Virtualne pirane, yay! Heeheheh Izvini Sale za off...:D ----------------------------------- Raka Ned Jan 23, 2011 3:13 pm ----------------------------------- pozdrav;sale super je i ja sam zalepijo jedan ak 120-45-45 pasam razmisljo sta da stavim u njega dal da dodjem do tebe dati cornem jedno jato pirana ili kod slobodana za tropeuse ...sta ti velis ja nemogu dase odlucim,stavio bih ih ovde u kujnu ... ----------------------------------- Raka Ned Jan 23, 2011 3:31 pm ----------------------------------- pozdrav;evo stize pomoc,sale moze samo staklo koje bise samo zalepile one kockice od stakla a u donjem delu stavi jedan kamen sa jedne strane stakla a drugi kamen sa druge strane stakla,a bilo bih bolje da iseces dva stakla pa u sredini stavis neku nesto sto nije probidno pa stavis izmedju ti dva stakla i zalepis okolo silikonom i oni nece da vide te malce... ----------------------------------- sale75bgd Ned Jan 23, 2011 4:45 pm ----------------------------------- Vec sam odlucio, bice to pregrada od pleksiglasa ili rostfrei mreza. Sto se tice ovoga tropheusi ili pirane...poznavajuci tebe i obaveze koje imas prema jako puno riba pre sam za varijantu sa tropheusima. Tvoje jato pirana bi jako brzo spalo na jedinku...obaveza su, kao malo dete. Nisam siguran koliko ti bas to treba. ----------------------------------- Raka Ned Jan 23, 2011 5:23 pm ----------------------------------- sale poslusacu vas jer ja mislim da cu smanjiti malo ak i ubaciti i malo pirana jos sam mlad stizem sve da uradim...sta da radim kad me nesto tera da imam svasta od ribica... ----------------------------------- sale75bgd Pet Jan 28, 2011 11:15 pm ----------------------------------- Aq pregradjen: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300197.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300196.jpg Novi stanovnici u novom okruzenju. Ako nekada nabavite pirane neka vas ove fotografije i prizor u vasem aq ne iznenadi!! Ribe se samo brane na taj nacin sto se prave mrtve :lol: : http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300192.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300193.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300195.jpg ----------------------------------- MiMa987 Sub Jan 29, 2011 1:37 pm ----------------------------------- Hahahahhahah :D Kako pametne ribe :D ----------------------------------- zuja Sub Jan 29, 2011 2:13 pm ----------------------------------- E ovo mi stvarno nije bilo poznato. ----------------------------------- nikouro Sub Jan 29, 2011 3:02 pm ----------------------------------- Odradjeno profi .... jedva sam uocio pregradu. Super ----------------------------------- sale75bgd Sub Jan 29, 2011 10:16 pm ----------------------------------- Sprovedeno u delo po tvojoj ideji ;) ----------------------------------- sale75bgd Uto Feb 01, 2011 3:19 pm ----------------------------------- Ovako one izgledaju kada se malko unormale ;) http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300238.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300236.jpg ----------------------------------- soulman Uto Feb 01, 2011 3:23 pm ----------------------------------- Kao što rekoh odmor za oči i dušu... :wink: ----------------------------------- sale75bgd Uto Feb 01, 2011 3:42 pm ----------------------------------- I cuvena gupika medju 100 pirana: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300209.jpg Moj experiment...i niko je ne dira. Ovo najbolje oslikava sve one price o sijamcima, kribenzisima, cudima. Svaki je aq prica za sebe. Doduse ovde je vise rec o eksperimentu ;) koji je uspeo. Negde sam pisao o tome ja mislim, ali ne mogu da nadjem. Naime, prilikom mresta pirana desilo se da sam primetio u onom drugom aq gde su diskusi ramirezi itd malu gupiku, tek okocenu. Pomislio sam da je ubacim u aq sa piranama koje su takodje male, istog uzrasta pa da propratim sta se desava. Rasle su zajedno. Pirane su se prodavale i spao je taj aq na 4 kom. i gupiku :) Za to vreme odrastala je druga generacija pirana i dostigla broj od preko 100 komada u 50l. Krece da bude tesno i resim da ih prebacim u 150l a da im dodam i ove 4 za generaciju starije. Naravno, i gupiku sa njima. Nakon pola sata aq je bio crven, a oko 30-40 riba je bilo pobijeno. Ove 4 su napravile to. Gupika je i dalje plivala... Kao sto vidite, ona i dalje pliva! Sada je odrasla riba, i jos uvek se desi da nadjem pola pirane na povrsini ili na dnu, ali gupika je ziva. Da je izvadim, zao mi je. Ko bi onda jurnuo na ubaceni komad mesa :lol: Da je prebacim u onaj zajednicki? Bojim se pojesce diskuse :lol: :lol: :lol: Bilo kako bilo, meni jako interesantna stvar koja mi je probudila jos neke ideje za experimentisanja. ----------------------------------- deak Uto Feb 01, 2011 4:07 pm ----------------------------------- Ako se ribe od malena naviknu jedne na druge nece se dirati, uglavnom to uvek bude tako. Ipak interesantan experiment da pirane su napale svoje i pobili dok uljez ostao zdrav i ziv :D. ----------------------------------- Srga Uto Feb 01, 2011 4:14 pm ----------------------------------- Da je prebacim u onaj zajednicki? Bojim se pojesce diskuse :lol: :lol: :lol: Rasla maca zajedno sa tigrovima :) ----------------------------------- garda011 Uto Feb 01, 2011 4:43 pm ----------------------------------- gupika je cudo rekoh ja da svaka divljac moze da se ukroti hehehehe ----------------------------------- MiMa987 Uto Feb 01, 2011 6:10 pm ----------------------------------- E to se zove drugarstvo :D ----------------------------------- DiamondDragon Uto Feb 01, 2011 6:35 pm ----------------------------------- I cuvena gupika medju 100 pirana: Mislim da je ta gupika malo frustrirana. :( ----------------------------------- vlada71 Uto Feb 01, 2011 7:34 pm ----------------------------------- Od nje nema jaca ribica.He he. ----------------------------------- soulman Uto Feb 01, 2011 7:37 pm ----------------------------------- Ona ako ne misli za sebe da je pirana, onda ne misli ništa... :lol: Pa ona gupiku u zivotu nije videla.. ----------------------------------- DiamondDragon Uto Feb 01, 2011 7:52 pm ----------------------------------- Ona ako ne misli za sebe da je pirana, onda ne misli ništa... :lol: Ili pirane misle da su gupike. ;) U svakom slučaju, to ja kao kada bi čovek ušao u kavez sa vukovima. ----------------------------------- Wlayko91 Sre Feb 02, 2011 1:20 am ----------------------------------- Covek ako udje u kavez sa mladim vukovima, vukovi ce se navici na njega i braniti ga od ostalih zivotinja. Sve u svemu, Sale... Necu da pricam nista vise. Odlican experiment. ;) ----------------------------------- MiMa987 Sre Feb 02, 2011 3:03 am ----------------------------------- Nego Sale, koliko te je kostao ovaj eksperiment? ;) ----------------------------------- DiamondDragon Sre Feb 02, 2011 3:17 am ----------------------------------- Covek ako udje u kavez sa mladim vukovima, vukovi ce se navici na njega i braniti ga od ostalih zivotinja. Sve u svemu, Sale... Necu da pricam nista vise. Odlican experiment. ;) Jes, dok vukovi ne skontaju da čovek nije vuk, već da se folira. Sreća da gupika izgleda krvoločno, pa pirane ne kontaju. :lol: ----------------------------------- sale75bgd Sre Feb 02, 2011 9:27 am ----------------------------------- Kako mislis koliko me je kostao, u kom smislu? ----------------------------------- bojan86 Sre Feb 02, 2011 9:30 am ----------------------------------- Kako mislis koliko me je kostao, u kom smislu? Koliko si platio gupiku? :P ----------------------------------- sale75bgd Sre Feb 02, 2011 9:31 am ----------------------------------- Cak je i ona iz mog mresta :lol: ----------------------------------- soulman Sre Feb 02, 2011 9:36 am ----------------------------------- aaa pa nju su i omrestile pirane... pa što ne kažeš... sad mi je sve jasno... :lol: ----------------------------------- bojan86 Sre Feb 02, 2011 9:46 am ----------------------------------- Ružno pače :lol: ----------------------------------- Stefan062 Sre Feb 02, 2011 5:24 pm ----------------------------------- nema sta ta gupika ima .... :) ----------------------------------- sale75bgd Sub Feb 05, 2011 2:38 pm ----------------------------------- Ovo se desi kada iz ma kog razloga ne nahranite male ribe na vreme... Isto bi se desilo i sa velikim, naravno moze da prodje vise dana. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300242.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300245.jpg pedantno, nema sta :mrgreen: ----------------------------------- chicaan Sub Feb 05, 2011 4:06 pm ----------------------------------- Ostali samo dugmići :D ----------------------------------- japamija Sub Feb 05, 2011 4:14 pm ----------------------------------- Vecna japamija.... ----------------------------------- aca77 Sub Feb 05, 2011 6:14 pm ----------------------------------- Alaj ga je opravijo, svaka mu čast! ----------------------------------- Stefan062 Sub Feb 05, 2011 11:19 pm ----------------------------------- to neka nova vrsta :) ----------------------------------- vlada71 Ned Feb 06, 2011 1:17 am ----------------------------------- Brate oglodjali bo naj sitnije mrvice.Neverovatno. ----------------------------------- trnigor Ned Feb 06, 2011 11:28 am ----------------------------------- ao sale kod tebe bas ima sta da se vidi, plus sta se sve desava, tebi nije nikad dosadno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ----------------------------------- dr.dzek Ned Feb 06, 2011 2:34 pm ----------------------------------- vrlo interesantna tema o piranama. ----------------------------------- sale75bgd Ned Feb 20, 2011 8:54 pm ----------------------------------- Svetlo se ukljucuje u 09h, iskljuci oko 13,30h. Ukljucuje u 17h i iskljucuje oko 22,30h. Nema CO2, nema prihrane, nema nikakvih preparata. Prva fotografija je od pre mesec dana tacno, i od tada su biljke plus 1x proredjivane. Fotografije nisu tu da prikazu aquascaping, aq je u haosu. Znaci, moze se i bez hemije. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300189-1.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300246.jpg ----------------------------------- DiamondDragon Ned Feb 20, 2011 9:04 pm ----------------------------------- Odlično. Može se bez hemije, kada je hemija u podlozi. :) P.S. Je l' te frka, kada stavljaš ruku medu pirane, priznaj? :lol: ----------------------------------- lady gaga Uto Feb 22, 2011 3:01 am ----------------------------------- fantasticno...e sale budis u meni takvu inspiraciju da cu i ja da se navucem na pirane... :lol: ----------------------------------- sale75bgd Uto Feb 22, 2011 11:25 am ----------------------------------- Oni koji su bili kod mene, a trudio sam se da ugostim svakoga ko je pokazao i malo interesovanja, znaju da ruke "umacem"u aq bez problema. Ja te ribe pomazim, one se izvijaju, ili kuliraju ili naprosto odu na drugi kraj aq. Nije fantastican aq u smislu izgleda, nekog aquascape-a i sl., daleko je od toga! Fantasticna je takva ljubav prema ribama ili odredjenoj vrsti ribe, kao i sama cinjenica da je aq ubiljen ovako kako jeste jer do sada je setup sa piranama uglavnom predstavljao prazan aq, bez podloge ili sa podlogom a od dekoracije tu je bila pod obavezno mrtvacka lobanja (imitacija ili od neke zivotinje). Ja sam zapoceo to sa biljkama i isterao sam! Tu jezapravo neki aquascape blago nemoguc jer su ribe dosta jake i bahate, ali se neka forma moze postici. Na kraju, kada pregledam fotke svog aq i podsetim se da je sve ovo nastalo od ovoga... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/Picture026.jpg :lol: @Komsinice, 100x50x50 min. i mozemo razgovarati! ;) ----------------------------------- v!KTOR Uto Feb 22, 2011 2:19 pm ----------------------------------- prelep akvarijum..sale dali ti mrestis pirane...a mogao bi da stavis kako ih mrestis(ako ih uopste mrestis)...jer mislim da je to jedno lepo iskustvo da mrestis tako egzoticne ribe...:) ----------------------------------- sale75bgd Uto Feb 22, 2011 2:47 pm ----------------------------------- Evo odgovora na tvoje pitanje: http://www.akvarijum.org/forum/mrest-pirana-t1940.html ----------------------------------- v!KTOR Uto Feb 22, 2011 6:37 pm ----------------------------------- hvala...:) ----------------------------------- bobitina Sre Feb 23, 2011 10:29 am ----------------------------------- Skidam tri kape gos'n Sale :rukovanje: :cestitka: :pobednik: :ura: ----------------------------------- vlada71 Sre Feb 23, 2011 8:16 pm ----------------------------------- Svaka cast,zelim ti jos neki uspeh sa piranama,pa da ga prestavis na forumu.Pozz. ----------------------------------- sale75bgd Ned Feb 27, 2011 7:43 pm ----------------------------------- Zubi ribe stare 4 meseca: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0032.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0034.jpg :) Jedan od razloga zbog cega je akcenat na hranjenju dok su male. Cim ogladne a hrane nema, zna se sta sledi-same ce se postarati da nadju hranu! Ova je riba zavrsila od stresa, takodje i o tome treba voditi racuna. Jako su plasljive kada su male!! ----------------------------------- vemicinjo Uto Mar 01, 2011 1:29 pm ----------------------------------- sale da li neko jos uzgaja pirane sem tebe u srbiji ? ----------------------------------- sale75bgd Uto Mar 01, 2011 1:38 pm ----------------------------------- Koliko ja znam, a u prilog tome idu i prodavnice gde se mogu kupiti samo pakui, niko. Mozda negde i zaluta neka ali je jako retko! Ovo sto se i nadju po Hrvatskoj i Sloveniji je sve uvoz. Nema ljudi koji ih mreste na ovim prostorima, pratim redovno i druge forume. Jedino ako ih mreste i to cuvaju za sebe, a u sta sumnjam. ----------------------------------- Executor Uto Mar 01, 2011 1:44 pm ----------------------------------- Ova riba je stara 4 meseca a ima desetak cm koliko mogu da primetim?Sale po tebi mladj raste sporo ili brzo? ----------------------------------- sale75bgd Uto Mar 01, 2011 1:56 pm ----------------------------------- Ta riba od 4 meseca ima oko 4cm. Macro mod je u pitanju i cini ti se da je veca. Do neke velicine od 5cm dodju za nekih 4-5 meseci. S obzirom da su kada proplivaju velicine oko 3-4mm i skoro da se samo oci vide reklo bi se da rastu brzo. Medjutim uopste nije tako. Odrasla riba ima oko 20cm i za to joj treba oko godinu dana. Tacnu informaciju cemo imati za 6 meseci, ovo je moja procena prema ribi ciji rast pratim. Ribe se od 4. meseca hrane mesom, i tetra diskusom za uzinu. Inace kada proplivaju hranim ih artemijom i mikrocrvima a zatim enhitrejama. ----------------------------------- japamija Sre Mar 02, 2011 8:16 pm ----------------------------------- Au bre sale u zadnje vreme sve neke horor slike stavljas na forum... Plasis mlade akvariste :D ----------------------------------- sale75bgd Pet Mar 04, 2011 11:00 pm ----------------------------------- Evo mojih beba koje cekaju da se pridruze jatu... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0043.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0042.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0048.jpg I mojih velikih miljenica bez kojih nista od ovoga ne bi bilo moguce... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0054.jpg Eto lepog osvezenja moje teme, vise nije u horor fazonu :lol: ----------------------------------- deki022 Sub Mar 05, 2011 9:43 am ----------------------------------- Svaka cast Sale prelepo izgleda,uzivo mogu zamisliti kako izgleda ----------------------------------- MiMa987 Sub Mar 05, 2011 11:23 am ----------------------------------- Prelepe su :D ----------------------------------- sale75bgd Ned Mar 06, 2011 7:43 pm ----------------------------------- I cuvena gupika medju 100 pirana: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300209.jpg Moj experiment...i niko je ne dira. Ovo najbolje oslikava sve one price o sijamcima, kribenzisima, cudima. Svaki je aq prica za sebe. Doduse ovde je vise rec o eksperimentu ;) koji je uspeo. Negde sam pisao o tome ja mislim, ali ne mogu da nadjem. Naime, prilikom mresta pirana desilo se da sam primetio u onom drugom aq gde su diskusi ramirezi itd malu gupiku, tek okocenu. Pomislio sam da je ubacim u aq sa piranama koje su takodje male, istog uzrasta pa da propratim sta se desava. Rasle su zajedno. Pirane su se prodavale i spao je taj aq na 4 kom. i gupiku :) Za to vreme odrastala je druga generacija pirana i dostigla broj od preko 100 komada u 50l. Krece da bude tesno i resim da ih prebacim u 150l a da im dodam i ove 4 za generaciju starije. Naravno, i gupiku sa njima. Nakon pola sata aq je bio crven, a oko 30-40 riba je bilo pobijeno. Ove 4 su napravile to. Gupika je i dalje plivala... Kao sto vidite, ona i dalje pliva! Sada je odrasla riba, i jos uvek se desi da nadjem pola pirane na povrsini ili na dnu, ali gupika je ziva. Da je izvadim, zao mi je. Ko bi onda jurnuo na ubaceni komad mesa :lol: Da je prebacim u onaj zajednicki? Bojim se pojesce diskuse :lol: :lol: :lol: Bilo kako bilo, meni jako interesantna stvar koja mi je probudila jos neke ideje za experimentisanja. Gupiku sam prebacio u zajednicki aq sa diskusima, ramirezima, ostalim gupikama itd... Prilikom menjanja vode ne ponasa se kao ostale ribice vec kao pirana!! Sakrila se ispod biljke, posto je u ovom aq to jedini zaklon. I ne mrda. Ovo je neverovatno! http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0067.jpg ----------------------------------- stefanovic^v Ned Mar 06, 2011 9:17 pm ----------------------------------- Pazi gupiku,misli da je pirana. :) :) :) Ne mogu da verujem stvarno :D :D :D ----------------------------------- DiamondDragon Ned Mar 06, 2011 9:22 pm ----------------------------------- Ccc, vidi kakav folirant ova gupika. Busted! :lol: ----------------------------------- Wlayko91 Pon Mar 07, 2011 1:07 am ----------------------------------- Znas koliko volim tvoju temu samo zato sto vidim najinteresantnije stvari vezane sa akvaristiku ikada, iz dana u dan mi te pirane prolaze kroz glavu, da li da ih gajim ili ne... Stvarno svaka cast po hiljaditi put. ----------------------------------- sale75bgd Čet Mar 10, 2011 10:08 pm ----------------------------------- Tri generacije na jednom mestu: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0107.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0106.jpg Mezimica kod ostalih: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0110.jpg "free at last" http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0112.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0108.jpg ----------------------------------- MiD Čet Mar 10, 2011 10:26 pm ----------------------------------- Milina :D ----------------------------------- stefanovic^v Čet Mar 10, 2011 11:43 pm ----------------------------------- Jaoooo,prelepe su :) ----------------------------------- sale75bgd Uto Mar 15, 2011 2:25 pm ----------------------------------- Riba je oslabila usled povreda izazvanih tucom u aq i bila je u opasnosti da zavrsi karijeru. Odvojena je u manji aq i posto nije mogla da se sama hrani pribegao sam "rucnom hranjenju". Naravno medicinskim peanom, a potom i rukom ;) . Parce zivog mesa, "krvavog" prinositi ustima pirane. Evo, verujem i svesna da joj se pomagalo toliko dugo i hranilo, kao da kaze skloni ruku nisam raspolozena ali te ipak necu ujesti! :lol: . Za dan-dva ide nazad u jato. Nemojte ovo pokusavati u svom akvarijumu. Sve sto uradite uradili ste na licnu odgovornost. Ovako ne bi trebalo da se radi! (Blue, to je ona sto smo je gledali) ----------------------------------- stefanovic^v Uto Mar 15, 2011 5:19 pm ----------------------------------- Zelim joj brz oporavak i da bude ponovo dobro kao i pre ;) ----------------------------------- zuja Uto Mar 15, 2011 7:33 pm ----------------------------------- E to je ljubav prema akvaristici . ----------------------------------- MiD Uto Mar 15, 2011 8:28 pm ----------------------------------- Auhh...mukica.....Brz oprovak joj zelim.... Bice oke sve sigurno.... ----------------------------------- vlada71 Uto Mar 15, 2011 11:19 pm ----------------------------------- Sale koliko vidim njoj je povredjena donja vilica.Kada bi mogao da joj samo skroz zatvoris usta mislim da bi joj se vratilo u normalu.Mozda je neizvodljivo ali postoje nacini da se riba fiksira i to odradi.Vidim da ti je zao i da si uporan da ostane u zivotu.Ja bi to pokusao.Pozz. ----------------------------------- sale75bgd Sub Apr 23, 2011 12:02 pm ----------------------------------- Evo da javim rezultate rada sa ovom jednom ribom... Ostala je u zivotu naravno i prikljucila se nakon skoro mesec ipo dana zajednicke borbe jatu :))) http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0198.jpg Sada to sve izgleda ovako: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0192.jpg A ni male visu nisu tako male, vise nisu cak ni duplo manje i za jedno mesec, mesec ipo dana ce se pridruziti maticnom jatu. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0195.jpg Ovo je nesto neplanirano a sto ce malo poremetiti rad sa piranama :D ...no to ce vec biti pisanje za neku drugu temu. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0188.jpg ----------------------------------- oki moki Sub Apr 23, 2011 1:09 pm ----------------------------------- sale cime hranis pirane.....xDDDD ? iskreno ne bih smeo da ih drzim u kuci ..... imaju jos i zube ......sto se tice akvarijuma.....nemam reci EXTRA je.... :D ----------------------------------- deak Sub Apr 23, 2011 5:51 pm ----------------------------------- Stvarno je extra a i diskusi svaka cast :) ----------------------------------- stefanovic^v Sub Apr 23, 2011 7:02 pm ----------------------------------- Stvarno jedan od najboljih aq na forumu!Mnogo je lepo. Diskusi lepo obavili posao,jesu ti uspevali mrestovi do sad? ----------------------------------- sale75bgd Ned Apr 24, 2011 9:10 am ----------------------------------- sale cime hranis pirane.....xDDDD ? iskreno ne bih smeo da ih drzim u kuci ..... imaju jos i zube ......sto se tice akvarijuma.....nemam reci EXTRA je.... :D Hranim ih mesom, iskljucivo. Ovo da ne bi smeo da ih drzis u kuci - pa nisu to zmajevi! A sem toga i ne lete :D RIbao k'o riba, ne slusajte i ne citajte kojekakve gluposti vezane za pirane. Vec sam pisao o tome, najnormalnije drzanje, najnormalniji rad oko aq, hranjenje i sve ostalo. A diskusi...igracemo se pa cemo videti ;) ----------------------------------- oki moki Ned Apr 24, 2011 12:30 pm ----------------------------------- @sale xaxaxaxa imam traume od pirana jos od detinjstva xDDD i jos nesto sam hteo da te pitam da li si nekad stavljao prst u akvarijum???? :D :D :D ----------------------------------- stefanovic^v Ned Apr 24, 2011 12:32 pm ----------------------------------- Mnogo puta je vec rekao da NIJE nikakav problem da stavi ruku u aq. ----------------------------------- spavke Sub Maj 07, 2011 3:03 am ----------------------------------- Sale, procitao sam od pocetka i samo mogu da kazem svaka cast. Zanimam se malo za drzanje pirana i primetio sam da si pisao da su velika obaveza. Sta si tacno mislio, ako moze malo detaljnije. Hvala ----------------------------------- Neon Nitro Čet Maj 19, 2011 6:41 pm ----------------------------------- Kako onaj sijamac izdrzava sa piranama, da ne misli i on da je pirana? :D ;) ----------------------------------- DiamondDragon Pet Maj 20, 2011 12:46 am ----------------------------------- Ako gupika može da bude pirana, može i sijamac, a gupika je atestirana. :D ----------------------------------- Mirko_98 Čet Maj 26, 2011 8:46 pm ----------------------------------- Pratim temu od pocetka i veoma mi se sviđa. Pirane su lepe. A ovo sa gupikom.... šta reći...pirane nasele... A za diskuse i mrest pirana svaka čast... Samo napred :bravo: ----------------------------------- sale75bgd Pet Maj 27, 2011 3:26 pm ----------------------------------- Sto se sijamca tice, jedan je okoncao zivot jer se zaglavio u jednoj od rupa pregradnog zida, te je pronadjena samo srednja trecina tela, bez glave i repa :( ...bedak... Drugog sam izvadio i sada je u zajednickom aq jer tamo ima algi. Pirane nisu tolika obaveza u smislu hranjenja ali se mora voditi racuna o vodi! Rec je o malo vecoj ribi i aq se ne sme zapustati, posebno ne parametri vode. Obaveza u tom smislu, i izdatak je veci u startu jer prosto ne mogu se drzati u malom aq te je logicno da veci aq povlaci i veci trosak. Kada sve legne kako treba ostaje samo da se uziva sa ovim prelepim i interesantnim ribama. ----------------------------------- sale75bgd Sub Jun 11, 2011 9:28 pm ----------------------------------- Ehinodorus u akciji... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/1ehin.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/2ehin.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/3ehin.jpg I kao uspomenu sa ronjenja po dnu Savskog jezera doneo sam interesantne puzeve. Bez ikakve pripreme sam ih jednostavno pustio u aq: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0349.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0347.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0350.jpg Lepi su i vrlo aktivni, da li sam pogresio saznacemo... :) ----------------------------------- Mirko_98 Sub Jun 11, 2011 9:47 pm ----------------------------------- Kako lepi cvetovi. Svaka čast :bravo: da nisi pomirisao :?: šalim se naravno :D ----------------------------------- stefanovic^v Sub Jun 11, 2011 9:49 pm ----------------------------------- Mnogo lepi cvetovi :bravo: Ovi puzevi su dosta zanimljivi,jel imaju potomstvo? ----------------------------------- MiMa987 Sub Jun 11, 2011 9:54 pm ----------------------------------- Puzevi su extra! Kako su im lepe sare :D ----------------------------------- Bojan Sub Jun 11, 2011 9:56 pm ----------------------------------- Djasvi mi se sto bi rekli u munze konza :D A ehinodorus, koji je u pitanju? ----------------------------------- sale75bgd Sub Jun 11, 2011 9:58 pm ----------------------------------- Echinodorus Neznamnijakojikus :) Dobio sam ga, u aq je na sredini. A puzevi...bruka lepi. Koliki li ce narasti pitam se... ----------------------------------- Neon Nitro Ned Jun 12, 2011 12:42 am ----------------------------------- Lesa, vipuze u jusluca da juima stvopotom cioka kesli na rumfo. E tako se to radi Bojane.... ;) Onaj puz sto lma sare ko zebra od sada zovem Salesium zebra var. ,,Bojan Bruka`` Stvarno ako budu imali potomstvo jako sam zainteresovan :wink: ----------------------------------- sale75bgd Ned Jun 12, 2011 4:48 pm ----------------------------------- Ma nabavicu ti ih ovako, ko ce cekati potomstvo. Ovih dana cu roniti ponovo. Ehinodorus je ovaj (mrzelo me da trazim po netu latinski naziv, koga ne mrzi neka trazi): http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0363.jpg a cvetovi i ispod vode i izvan aq su se rascvetali http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0361.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0366.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0364.jpg ----------------------------------- gocha Ned Jun 12, 2011 4:52 pm ----------------------------------- imam ga i ja i jedva cekam da mi se ovako rasiri.... :) ----------------------------------- Neon Nitro Ned Jun 12, 2011 6:57 pm ----------------------------------- Nego Sale, da li si primetio da li jedu biljke? Hvala, u svakom slucaju i da ih ne nadjes ;) ----------------------------------- Bojan Ned Jun 12, 2011 7:00 pm ----------------------------------- Cvet izgleda preterano :bravo: ----------------------------------- sale75bgd Pon Jun 13, 2011 12:13 pm ----------------------------------- Puzevi su rod Nerita, Theodoxus Danubialis im je latinski naziv. Kucica bude do 10mm velicine. Ima ih u Srbiji, Hrvatskoj, Slovackoj, takodje i u Ceskoj i Nemackoj ali su ozbiljno ugrozeni. ----------------------------------- Neon Nitro Pon Jun 13, 2011 12:29 pm ----------------------------------- Ce te tuzim ;) Salim se, najvise mrzim sto su svi lepi primerci faune uvek ugrozeni. :( ----------------------------------- sale75bgd Pon Jun 13, 2011 12:41 pm ----------------------------------- I jos jedna stvar, ovaj cvet Ehinodorusa uvece se zatvori a ujutru sa prvim zracima sunca krene da se otvara :D Prosto da ne poverujem...da mi je neko pricao verovatno bih sa dozom rezerve to prihvatio. ----------------------------------- krcko Pon Jun 13, 2011 1:01 pm ----------------------------------- Po izgledu listova, vrlo lako da je Echinodorus Oziris var." Rubra". Skoro isti je kao ovaj koji imam kod Discusa. Mada, tu ima puno modifikacija i ukrštanja kod Biljoodgajivača. Ove pužiće( Theodoxus danubialis) sam pokupio na zidiću kod bandžija, nisam imao potrebe da ronim. Pozdrav ----------------------------------- sale75bgd Pet Jun 17, 2011 9:58 am ----------------------------------- E ali onaj ko se bavi ronjenjem spaja korisno i lepo sa zadovoljstvom ;) Sto se ehinodorusa tice, sada su cvetove zamenili pelceri biljke. Bice ehinodoruscica :) ----------------------------------- Mirko_98 Pet Jun 17, 2011 10:34 am ----------------------------------- E ali onaj ko se bavi ronjenjem spaja korisno i lepo sa zadovoljstvom ;) Sto se ehinodorusa tice, sada su cvetove zamenili pelceri biljke. Bice ehinodoruscica :) Samo napred :D :bravo: ----------------------------------- jongi Pet Jun 17, 2011 9:21 pm ----------------------------------- Kako se pripremaju puzevi za ubacivanje u aq?Ako slucajno imaju parazite u sebi kako ih neutralisati,tj kako da se prociste puzevi? ----------------------------------- Bojan Pet Jun 17, 2011 10:42 pm ----------------------------------- Izvini ali to je druga vec tema koju mozes slobodno otvoriti, necemo kvariti ovu. ----------------------------------- jongi Sub Jun 18, 2011 12:55 am ----------------------------------- Znam. :D Ali ne mogu da izbrisem post,pa ako bi admin mogao da je premesti ili da izbrise pa cu ja otvoriti novu temu tamo gde joj je mesto.Izvinjavam se. ----------------------------------- admiral Sub Jun 18, 2011 12:59 am ----------------------------------- Lepo, nisam imao prilike da vidim ovo uživo.. Ovo mi se čini kao malo osveženje na akvarističkoj sceni ... ----------------------------------- sale75bgd Čet Jun 23, 2011 10:19 am ----------------------------------- Kada te put nanese u Bgd a ti se javi i svrati da se osvezis :) O japankama itd necemo ovde, vec sam o tome pisao na nekoj strani sa pocetka teme. Japanke i zlatne ribice uopste treba izbegavati (ako vec ubacujete zive ribe piranama) jer su stetne po njih. ----------------------------------- sale75bgd Sre Jul 13, 2011 3:04 pm ----------------------------------- I konacno mlade ribe su se pridruzile maticnom jatu, vise nema pregrade od pleksiglasa! Sada se broj riba popeo sa 4 na 13 :lol: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0732.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0733.jpg ----------------------------------- Botond Sre Jul 13, 2011 3:27 pm ----------------------------------- Svaka cast!Fenomenalan ti je aq! ----------------------------------- Cuja Sre Jul 13, 2011 4:24 pm ----------------------------------- Super je...Uzivaj u piranama..:) ----------------------------------- Balkan Sre Jul 13, 2011 4:46 pm ----------------------------------- Stvarno odlican akvarijum,samo sto mi se ne svijedju ribice jer ih ja ne volim. Ako ih volis uzivaj! ----------------------------------- DiamondDragon Sre Jul 13, 2011 5:35 pm ----------------------------------- Svaka čast. Činjenica je da za ovako nešto čovek treba imati dosta Ljubavi, znanja, a pomalo i sreće. ;) ----------------------------------- Mirko_98 Sre Jul 13, 2011 7:25 pm ----------------------------------- Svaka čast. :cestitka: ----------------------------------- danebgd Sre Jul 13, 2011 7:38 pm ----------------------------------- i ako ne volim pirane u aq ovo je za svaku pohvalu!!! bravo!!! ----------------------------------- Bojan Sre Jul 13, 2011 8:20 pm ----------------------------------- Imam utisak da ti je akvarijum svaki put lepsi :bravo: ----------------------------------- petsrdjan Sre Jul 13, 2011 8:47 pm ----------------------------------- Akvaristika je stvarno nesto prelepo i pruza ogromno uzivanje ljudima koji to vole. Malo ko moze da ostane ravnodusan na akvarijum kao sto je tvoj Sale (mada naravno dosta jos akvarijuma lepih ima ovde na forumu) . Stvarno svaka cast !!! Znas li sta me interesuje samo,odprilike koliko si para ulozio u ovaj akvarijum sa piranama,pocev od samog pocetka izgradnje akvarijuma :) P.S. Ako se to "kosi" sa nekim pravilima forum,a izmeni te post ;) ----------------------------------- stefanovic^v Sre Jul 13, 2011 9:08 pm ----------------------------------- Akvarijum ti je stvarno fenomenalan! Za pozeliti,ne postoji riba koja ne bi volela da zivi u ovakvom akvarijumu. :) Svaka cast! ----------------------------------- Koliloto Čet Jul 14, 2011 12:33 am ----------------------------------- Hteo sam večeras da pogledam neki film, ali sam seo i odgledao tvoje pirane. Hvala što si to podelio sa svima na forumu. Mozda nekad kad onu gupy spariš sa piranama dobiješ guaranu, pa okaci i to na forum. Veliki pozdrav. ----------------------------------- sale75bgd Čet Jul 14, 2011 10:04 am ----------------------------------- @ Koliloto Svidja mi se ovo sa guaranom!! @ Petsrdjan Evo sada cu ti reci, to je ono sto trubim konstantno na forumu clanovima ali ne vredi otprilike...Nije sve u novcu i zaletanju!! Ulozio sam, oko 200e za sam akvarijum (izrada), 50-tak e za svetlo (neonke itd) i mozda kao sada 500 din za biljke. Postoji ta fotka ovde u temi, struk valisnerije i 3-4 saksijice sa kriptama. Kasnije sam kupio RO uredjaj, 180 e (ovo moze da se ne racuna skoro jer trenutno stoji i tako je vec skoro godinu dana). Ono sto je najvaznije i sto se ne moze platiti je trud koji je potreban i koji je ulozen i ulaze se svakodnevno!! Primera radi, dok sam bio na letovanju ostavio sam rodjenog brata da mi brine o velikom akvarijumu u dnevnoj sobi, akvarijumu u spavacoj 200l sa diskusima i akvarijumu sa malim piranama u spajzu 150l. Ima tu jos 3 akvarijuma sa 50l vode svaki ali su skoro nebitni (ancii, kozice). Njegove reci su bile: "Dzaba ti sve bilo, ja ne znam koji ce ti ovo k...c, ja ovo ne bih izdrzao da je bilo jos dan dva. A ja sam u prici sa piranama vec evo skoro 4. godina!! Nije bitan novac, RO, CO2 (koji i nemam niti sam imao), prihrane (koje nemam niti sam imao niti cu imati) koliko trud. Nema tog novca da plati ulozeni i trud koji se jos uvek ulaze. Zahvaljujem se svima na lepim komentarima i onima koji sadrze kritike. ----------------------------------- MarkoNg Čet Jul 14, 2011 12:50 pm ----------------------------------- sale akvarijum ti je za izlzobu, sada je prelep sve najbolje ----------------------------------- petsrdjan Čet Jul 14, 2011 8:56 pm ----------------------------------- Naravno da nije sve u novcu,nego cisto sam bzvz hteo da te pitam od prilike koliko si dao para :) Mada steta je sto sigurno nekima pare i jesu problem te ne mogu da priuste sebi ovako neke akvarijume. Neke muce pare,mene prostor :( Ali nada zadnja umire tako da nadam se jednog dana da cu kaciti bar prilbizno slicne slike :) Hvala Sale na odg. Pozdrav ! ----------------------------------- jongi Pet Jul 15, 2011 6:02 pm ----------------------------------- Kako ti se ponasaju neritine,jel diraju biljke posto vidim da nemas algi?Nisam nasao za te dunavske kako se razmnozavaju(predpostavljam da im ne treba slana voda).Ima li jaja po staklu? :D ----------------------------------- DiamondDragon Sub Jul 16, 2011 12:21 am ----------------------------------- Akvaristika zahteva, pod broj jedan, mnogo volje, pod dva mnogo strpljenja. Onaj koji akvaristikom želi da se bavi, a da nema baš mnogo volje sa time da se bakće, ili treba da pripremi mnogo novaca, da može platiti ljude, koji imaju volju sa njegovim akvarijumom da se bakću. ili neka ne muči samoga sebe. A opet ko nema strpljenja, u startu je osuđen na neuspeh, jer ne ide u akvaristici uvek sve onako kako smo zamislili, u pitanju je živi svet, i svaka promena iziskuje mnogo vremena, dakle strpljenja. To naročito važi za one, koji ne žele previše da koriste hemiju. I pod tri, biljke, biljke su esencijalne u akvaristici, koliko god biljke iziskivale više truda i strpljenja i znanja, toliko više i nagrađuju svojim pozitivnim stranama. ----------------------------------- Blue Sub Jul 16, 2011 10:25 am ----------------------------------- Najveca steta kod ovog akvarijuma je sto sa fotografija ne moze da se stekne pravi utisak o velicini i dominaciji prostorom u kome se nalazi. Isto vazi i za njegove stanovnike. Sale, vreme je da se slikas sa svojim ljubimcima. :) ----------------------------------- sale75bgd Ned Jul 17, 2011 1:21 pm ----------------------------------- Evo par fotografija sa mojim ljubimcima. http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0755.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0757.jpg Postoji jedan pokazatelj u nasem stanu, a to je mikrotalasna pecnica. Kada udjemo u stan i na njoj vidimo sve nule jasno nam je da je nestajala struja :( To je ovaj put bilo pogubno po 10 pirana. 8 su zavrsile usled nedostatka vazduha a 2 su kada se stanje stabilizovalo bile pojedene kao najslabije. No ipak smo uspeli da odvojimo ribu bez 1/5 tela. Fotke ce reci sve...riba je odvojena i boricemo se za njen zivot! Prvi dan je plivala naglavacke i bila skroz dezorijentisana. Odbija hranu, dan drugi... I lepo i ruzno, sve je to akvaristika. Vec sam jednom komentarisao... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0751.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0752.jpg ----------------------------------- Thageriona Ned Jul 17, 2011 5:24 pm ----------------------------------- covece... ovo je strasno... ja bih poludela :( Zao mi je riba stvarno.... I mene je struja kostala i riba i svega drugog... ali nema sanse da se poredi sa ovim :( ----------------------------------- Hemac88 Ned Jul 17, 2011 10:18 pm ----------------------------------- U zadnje vreme i u Krnjaci cesto nestaje struja, kao previse se klima ukljucuje!:S ----------------------------------- GRBA Ned Jul 17, 2011 10:27 pm ----------------------------------- Ako već nemamo sličan akvarijum, onda bar imamo istu trenerku 8) ----------------------------------- zedochok Pon Jul 18, 2011 12:21 am ----------------------------------- Sale da li bi ti resilo problem da stavis UPS na recimo filtraciju i te manje potrosace (ne na osvetljenje zbog trajanja)? ----------------------------------- chicaan Pon Jul 18, 2011 6:25 pm ----------------------------------- Ne mogu da verujem da ti je riba još uvek živa s' obzirom da je oglodana do kosti... Mogu misliti koliko si se iznervirao kad ti se na uložen trud i vreme po..re EDB Srbije :? Šta reći osim glavu gore i samo napred! Uz tebe smo Sale :bravo: ----------------------------------- oki moki Pon Jul 18, 2011 10:43 pm ----------------------------------- stvarno mi je zao :( :( :( nadam se da ce da prezivi i da se oporavi ----------------------------------- mabaus Ned Jul 24, 2011 9:42 am ----------------------------------- stvarno je zalosno za ribe. Ali aq. izgleda super ----------------------------------- Z_a_r_e_t_a Sre Avg 10, 2011 1:11 am ----------------------------------- Akvarijum je prelep,nisam imao priliku da vidim ovako nesto uzivo :-) ----------------------------------- nikouro Sre Avg 10, 2011 1:31 am ----------------------------------- Mislis da ima sanse, Sale ??? Svi misici repnog peraja su stradali ...ako se oporavi bice cudo. Kako nemozes neki akumulator ili ups da prikljucis na vazdusnoj pumpi ??? Raspitaj se malo ... ----------------------------------- black dragon Ned Avg 14, 2011 4:55 pm ----------------------------------- Sale sta bi s onom ribicom ? ----------------------------------- sanya Ned Avg 14, 2011 4:57 pm ----------------------------------- i ja se cesto pitam kako je mala mukica, da li je prezivela? nadamo se da je dobro uprkos svemu... ----------------------------------- Ljichijana Sub Avg 27, 2011 6:56 pm ----------------------------------- Aq je prelep. Znaš da volim tu vašu džunglu. A šta da radimo kad nas struja zavrne... Onomad su mi zbog nestanka struje uginuli svi mali džekovi (preko 200 komada). Sale, dobro si rekao... "Sve je to akvaristika..." ----------------------------------- No 1 Ned Okt 02, 2011 1:42 pm ----------------------------------- Skoro sam Sale u novinama citao da su se ,sad ne mogu da se setim u kojoj zemlji pirane veoma razmnozile i da predstavljaju opasnu pretnju. Bilo je napisano da su ubacili neku vrstu tilapija koja ,,tamani,, pirane. Da li znas o kojoj vrsti tilapija se radi i moze li neka slika, hvala. ----------------------------------- GRBA Ned Okt 02, 2011 2:22 pm ----------------------------------- Ne tamani pirane, jede njihovu ikru... Brazil (država Piaui) ----------------------------------- sale75bgd Ned Okt 02, 2011 3:23 pm ----------------------------------- Grba sve rece... Inace u tom clanku pise da su se namnozile u moru, sto je glupost. ----------------------------------- sale75bgd Pon Okt 03, 2011 10:12 pm ----------------------------------- Evo malog update-a iako se nista znacajno nije desavalo niti menjalo u akvarijumu. Tako to ide sa piranama, dzunglasto :D http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0989.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0991.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/DSCN0992.jpg Misevi igraju i rastu, macke kolo vode. Harmonija, a dokle videcemo. Tu i tamo poneka carka i to je sve. ----------------------------------- Pandora Uto Okt 04, 2011 1:07 am ----------------------------------- Wow! Procitala sve od pocetka,zanemela....Zivot je takav,isprepleten i srecom i tugom. Fantasticni akvarijumi! Bez teksta sam ----------------------------------- slobabob Čet Okt 06, 2011 1:22 am ----------------------------------- Sale da li mozes reci koju optiku koristis pri fotografisanju akvarijuma. (mislim na digitalni fotoaparat) verovatni neki dslr. ----------------------------------- PlantMaster Čet Okt 06, 2011 2:18 am ----------------------------------- Fantastican akvarijum. Billjke + pirane , po meni prava slika prirodnog stanista ovih riba koje su vise izvikane i na losem glasu nego sto je sagledana njihova lepota a pogotovu dar prirode da bude jedinstvena po predivnim zubicima i ponasanju.... Pozdrav ----------------------------------- No 1 Sub Okt 22, 2011 9:22 am ----------------------------------- http://news.nationalgeographic.com/news/2011/10/111012-piranhas-bark-science-get-away/ ----------------------------------- sale75bgd Sub Okt 22, 2011 11:04 am ----------------------------------- Sto puta udjem, pocnem da pisem pa stanem... Ok, idemo: Nije DSLR, obican Nikon, S 5100 Ovo za zvucno oglasavanje pirana sam procitao, ne znam...verovatno da ima necega tu, Bog zna. Prirodno okruzenje ribama jeste, ali biotop i nije bas jer ima tu biljaka koje se ne uklapaju u Juznu Ameriku. Bilo kako bilo, akvarijum je bez CO2, bez mikro-makro elemenata, podloga je zemlja za cvece i dobar je primer da se moze bez svega toga. I ovde se zavrsava prica o AQSale75Bgd. Verovatno cu jos dugo, dugo posecivati ovu temu, gledati na hardu i na YouTube-u sve sto sam postigao sa njima za ove 4 godine. Toliko lepih stvari i trenutaka u zivotu su mi donele da to nisam mogao ni da sanjam! Ali nije patetika vec zaista. Nazalost, svaka prica pa i ona lepa ima svoj kraj. Ja se moram rastati od svojih ljubimaca i od svih svojih akvarijuma i opreme. Za par meseci me ceka dalek put, a ja cu se potruditi da i dalje ostanem sa vama na ovom forumu koliko god je to moguce. I ko zna, mozda vam i odande predstavim neki AqSale75Bgd! Ovaj post je zapravo pocetak kraja AqSale75Bgd...kraj ce biti kada skupim snage za oglas i kada ga formiram uopste, ili zamolim nekoga da ga postavi umesto mene. Hvala vam svima koji ste uzeli ucesca u ovoj temi i koji ste je uopste pratili. Divni ste!! :cry: ----------------------------------- Vlada991 Sub Okt 22, 2011 11:25 am ----------------------------------- Ehhh... ne znam shta bi rekao osim, srecno sa svojim "novim" zivotom i siguran sam da ce biti josh novih "AqSale75Bgd" tema sa josh boljim akvarijumima. :) Pozdrav Sale. ----------------------------------- LakiNena Sub Okt 22, 2011 11:47 am ----------------------------------- Eee Sale a bas me je dirnulo :urlanje: :urlanje: :urlanje: toliko truda i godina sa piranama i da se zbog selidbe rasformira ovako lep akvarijum i sva ljubav prema akvaristici u Beogradu.Bas mi je zao zbog svega :( Hvala ti sto si ulepsao ovaj forum sa svim svojim akvarijumima i pametnim savetima na forumu!!!Hvala ti za sve jos jednom!Ostani clan a i dalje ostajes nas dobar urednik Sale!!!Pozdrav i hvala ti jos jednom na svim savetima o akvaristici koje si mi dao a i ostalima!!!Pozdrav Sale i pozdravi pirane od mene :wink: !!!Nek se nastavima tvoja akvaristicka prica i u drugoj zemlji pa nam salji i odande neke fotke novih akvarijuma!!!!!Hvala jos jednom :) PS-Nemoj da nas zaboravis ni clanove ni forum nas verni urednice! Srdacno,LakiNena :cry: :cry: :cry: ----------------------------------- Fiber Sub Okt 22, 2011 1:20 pm ----------------------------------- Sto bi rekla ona stara pesma, "sve sto je lepo ima kraj". Steta, bas je bio lep akvarijum. :cry: Nadam se da ce biti novih i jos lepsih. ----------------------------------- MR.ARCHY Sub Okt 22, 2011 1:24 pm ----------------------------------- Eee Sale a bas me je dirnulo :urlanje: :urlanje: :urlanje: toliko truda i godina sa piranama i da se zbog selidbe rasformira ovako lep akvarijum i sva ljubav prema akvaristici u Beogradu.Bas mi je zao zbog svega :( Hvala ti sto si ulepsao ovaj forum sa svim svojim akvarijumima i pametnim savetima na forumu!!!Hvala ti za sve jos jednom!Ostani clan a i dalje ostajes nas dobar urednik Sale!!!Pozdrav i hvala ti jos jednom na svim savetima o akvaristici koje si mi dao a i ostalima!!!Pozdrav Sale i pozdravi pirane od mene :wink: !!!Nek se nastavima tvoja akvaristicka prica i u drugoj zemlji pa nam salji i odande neke fotke novih akvarijuma!!!!!Hvala jos jednom :) PS-Nemoj da nas zaboravis ni clanove ni forum nas verni urednice! Srdacno,LakiNenatakodje srdacno mr.archy :urlanje: :urlanje: :( nemoj da zaboravis da pises :cry: :cry: ----------------------------------- nikouro Sub Okt 22, 2011 2:04 pm ----------------------------------- 7000 km .... pa sta je to druze za nas ljubitelje akvaristike i prijatelje. Ti bez akvarijuma nemozes ( to mi svi znamo ), tako da ce verovatno biti nastavak price i kad se budes odselio preko bare i formirao novi akvarijum. Sto se tice puta ..... cujemo se telefonom ( samo da stignem kuci ). Pozdrav ----------------------------------- LakiNena Sub Okt 22, 2011 3:23 pm ----------------------------------- Zao mi je piranica!!!Toliko odgajivanja i mrest i sve,kad pogledam one slike dodje mi da placem!Samo nemoj da nas zaboravis pisi nam svima!Nemojte nikako da stavite lock na ovu temu! ----------------------------------- No 1 Sub Okt 22, 2011 7:18 pm ----------------------------------- Srecu i zdravlje ti zelim ,sve najbolje. Bilo mi j e zadovoljstvo pratiti clanke o piranama, jer je to jedna od mojih omiljenih riba i opste tema o tim ribama, Srecno druze ! ----------------------------------- sale75bgd Sub Okt 22, 2011 7:48 pm ----------------------------------- Ljudi, vrlo sam ziv! A odavde (iz Bgd) se druzimo do februara. Nastavicemo i nakon toga, internet je ćudo :) Živ sam, alo!!! :) Btw, you will have an american moderator :) gledajte to sa lepse strane :( ! Idemo dalje... ----------------------------------- pallmall Sub Okt 22, 2011 11:58 pm ----------------------------------- I ako nisam baš ljubitelj pirana, sa velikom pažnjom sam pratio ovu temu. Velika je šteta ako prestaneš da se baviš akvaristikom, jer je veliko uživanje pratiti tvoje teme, čitati i koristiti tvoje savete. U nadi da ćeš jednog dana, tamo negde, opet početi, želim ti puno sreće. Veliki pozdrav. ----------------------------------- Hemac88 Ned Okt 23, 2011 12:30 am ----------------------------------- Sta reci a da ne bude patetika? Oglas je stavljen, mada mislim da je bolje da poklonis ribe nekome za koga si siguran da ce ih znati odgajati, a sto se akvarijuma tice naplati svoje znanje, muku (pucanje stakla i prelepljivanje). Necu reci "A sad adio" jer cim se skucis poslaces nam fotke kako izgleda sve to kada se gaji u Americi, da li drugacija klima, pritisak i sastav vazduha mozda menja nesto sto mi primenjujemo ovde u odgajanju riba. Slaces nam koja se sve oprema tamo koristi, verovatno ce ti biti dostupnija i imaces veci izbor, a ja se dobrovoljno javljam da svercujemo tu opremu, zaradu delimo po pola naravno!:D Sto bi rekao Bora Djordjevic: "Ostajte mi zdravi, debeli i veseli", ti i tvoja "latinska" polovina. P.S.: nedostajace mi ono "sale75bgd izmenio/obrisao post/sliku"!:D ----------------------------------- Sub_Zero Ned Okt 23, 2011 3:04 am ----------------------------------- Srecno preko bare, sve sto je lepo ima kraj koji je na zalost takav kakav je. 100% sam ubedjen da je ovo samo privremeno. Samo sto kasnije neista nece biti isto sa novim ribama... ----------------------------------- Bojan Pon Okt 24, 2011 12:00 am ----------------------------------- Tesko je recima opisati koliko mi je tesko pao tvoj odlazak. Bio sam u soku jednu vreme i sa nevericom citao o tvom odlasku. Ne postoje reci koje mogu opisati sve ono sta si ti uradio za mene, forum i sve ostale. Zelim ti da ti se svi planovi ostvare i da nam se javis cim uvedes net a nadam se da ces i sa akvaristikom nastaviti kad budes imao uslova za to. [url=http://www.akvarijum.org]Sale prijatelju srećan put ----------------------------------- CTale Pon Okt 24, 2011 8:48 am ----------------------------------- Ne volim puno reči na ovakvim temama.. Srećno Sale, i samo napred! ----------------------------------- sale75bgd Pon Okt 24, 2011 9:14 am ----------------------------------- Hvala svima ljudi, ja sam aktivno tu jos par meseci. Ali treba se pripremiti kako valja za sve sto predstoji, nista drugo. Ostajem i druzimo se i dalje. Jos cete vi gledati ovakve stvari, necete me se resiti: izmenio:sale75bgd ----------------------------------- Popaj Pon Okt 24, 2011 7:47 pm ----------------------------------- Da si ti ziv i zdrav! Jutros kada sam procitao mislio sam da si bacio peglu.Vodu i staklo ces uvek naci. Pozdrav. ----------------------------------- Oljisa Čet Feb 16, 2012 11:51 pm ----------------------------------- Sale nesebicni covece a pritom prepun znanja!! Sve najbolje zelim i hvala ti na svakom savetu, neprocenljivi su! /mozda me malo uvatila patetika, ali nije li to normalno obzirom da je aq napokon u funkciji/ ----------------------------------- sale75bgd Pet Mar 02, 2012 12:31 pm ----------------------------------- ...mislio sam ja Amazon je to, dole je beda, sumorno, reka je to! To mora da izgleda sumorno bez svetla, a moje ribe moraju ziveti u takvom okruzenju (citajuci sve i svasta po netu)... Odatle i kretoh: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_70035865_pocetak%5B1%5D.jpg Medjutim ubrzo se javi zelja za crvenom bojom i upade u akvarijum lotus i malko zelenisa: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_60485528_malo%20lotusa.jpg Kasnije pojacah svetlo i sve to krete da lepo raste... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_53227267_s6301517%5B1%5D.jpg Ubrzo akvarijum od 250l zameni ovaj novi veliki 160x65x60. Odradih svetlo sto bi rekli po PS-u i ubacih ribe i biljke u njega. Biljke levo, ribe desno :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_45885580_prve%20biljke.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_53227274_Picture%20044.jpg Kasnije dodjose i panjevi pa se to sve lepo pretvori u lagani pocetak ugodjaja dusi... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_60485541_Picture%20008.jpg Dobro svetlo, odlicna podloga i napredak biljaka je bio neminovan. Akvarijum je stasao u ono sto mi je bio san, u ono sto sam zapravo zeleo da bude a u cemu ce moje ribe uzivati. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_44356072_DSCN1250.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_53227287_album%20sale.jpg Bilo je i teskih trenutaka, narocito pri preseljenju kada je pukla prednja stranica akvarijuma a ribe zavrsile u buretu... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_166335323_pirane-bure.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_190097481_jbg.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_49284529_25082010372.jpg Ali nekako se sve to sredilo... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_47524371_gotovo.jpg Taj period je bio najtezi. Sedite i nemocni gledate u akvarijum koji se susi. Ribama tesno, bure je to. Biljke u kesama, usahle... Cim se osusilo usledile su probe, probno punjenje a zatim vracanje svega na svoje mesto: zemlja za cvece, mrezica kvarcni pesak, biljke ili barem to sto je od njih ostalo :), ribe. I opet borba sa algama i opet se akvarijum izborio i zaziveo u punom, starom sjaju. Kretose prvi mrestovi pirana, sreci ne bi kraja :D Dnevna soba se pretvorila u dom hiljada pirana :D Nazvao sam to "Piranha Center" http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_221780490_Piranha%20Center.jpg Uzivao sam u pogledu sa lezaja iz dnevne sobe ka spavacoj :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_45885621_pogled.jpg Uzivao u malim akvarijumima sa malim piranama: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_221780613_S6300009.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_55445154_S6300012.jpg Predstavljao sam svoj akvarijum na dva strana foruma, jedan UK i jedan USA. Evo nekih najnovijih komentara: asgrande Members 263 posts Posted 21 February 2012 - 09:08 AM Wow man. That tank looks amazeing His Majesty Site Moderator 1,987 posts Location: screaming through the heavens at 490,000 mph Posted 21 February 2012 - 11:10 AM great looking setup. thanks for sharing 1rhom Members 725 posts Location: Montreal Posted 21 February 2012 - 12:32 PM Great job!!Looks amazin. ACrowe25 Members 1,598 posts Location: Michigan Posted 21 February 2012 - 04:37 PM Great looking setups! #7hugoale1 Members 31 posts Posted 21 February 2012 - 04:56 PM woooooooooow incredible set up #8Da' Manster! Members 2,283 posts Location: MD/DC/VA Posted 21 February 2012 - 05:07 PM Nice setup and shoal Alex!...I remember last year when you had mentioned your breeding reds!... #9JoeDizzleMPLS Administrator Webmaster 1,846 posts Location: Minnesnowta Posted 21 February 2012 - 05:31 PM Very nice timeline you have there -- tank looks incredible and healthy. #10Dave Members 37 posts Location: Wiltshire, UK Posted 21 February 2012 - 06:27 PM Fantastic pics mate, thanks for sharing! #11cdub Members setup looks amazing man. #12sick of cichlids Members 801 posts Location: Springfield MO Posted 21 February 2012 - 08:29 PM Wow. Just wow. Joe, you finally have a rival aquascaper. #13XiDiS Members 381 posts Posted 21 February 2012 - 09:00 PM That tank looks amazing!! Nice fish and setup. #14wolf101 Members 8 posts Posted 21 February 2012 - 09:06 PM Hi, Absolutely stunning setup you've got there, and congrats on your breeding successes. My RBPs keep ruining my plants. How on earth do you keep your tank looking so good? BRUNER247 Members 376 posts Posted 22 February 2012 - 12:51 PM Looks sweet. #17bob351 Members 1,455 posts Location: Southern Ontario Posted 23 February 2012 - 02:39 AM Holy crap man... impressive. #18CyberGenetics Members 946 posts LocationCanada - Toronto Posted 24 February 2012 - 02:12 AM sweet tank & reds man bobme PKeepers Insider 720 posts Posted 27 February 2012 - 04:03 AM Nice looking tank man. #22BM80 Members 1 posts Posted Yesterday, 06:12 PM Sweet setup dude and great pics.. Re: My RBP's tank by Alex » Tue Feb 21, 2012 2:40 am very nice mate... very natural looking Re: My RBP's tank by Adam » Tue Feb 21, 2012 4:20 am absolutely gorgeous Re: My RBP's tank by Chris » Tue Feb 21, 2012 9:24 am Great looking tank and reds Alexander..do you get any wild caught piranha in Serbia? Re: My RBP's tank by Baggie Austin » Tue Feb 21, 2012 9:56 am That's a lovely looking tank Re: My RBP's tank by Scott » Tue Feb 21, 2012 1:50 pm That is a great looking set up Re: My RBP's tank by garyfish » Tue Feb 21, 2012 5:13 pm Lovely tank and fish!!! Re: My RBP's tank by Mike_08 » Tue Feb 21, 2012 6:34 pm What an awesome tank! Re: My RBP's tank by Dave » Tue Feb 21, 2012 7:22 pm Wow that looks sweet mate Re: My RBP's tank by tylerd » Wed Feb 22, 2012 4:15 pm Very nice mate, love a planted piranha tank Pojavom nekih novih momenata u zivotu akvarijum je morao na oglas... :( Tamo gde se selim ribe ne mogu poneti sa sobom, a verujte da mogu dao bih sve od sebe da podju i one :( Ovo su fotke poslednjeg setup-a: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_66534141_DSCN1250.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_49284550_album%20sale.jpg Sinoc sam kao prvu fazu preseljenja kompletnog akvarijuma pohvatao sve ribe i one su otisle u novi dom, privremeni dok danas ne ode i akvarijum. Popakovao sam biljke, pesak, zemlju, opremu, filtraciju...seo na fotelju ispred akvarijuma i dugo gledao u njega... Citao svoju temu, citao po forumima, lutao po internetu. Sve moje je i dalje zivo, cak i Lotus od pre 4 godine zivi i dalje kod naseg clana Proba u akvarijumu. Kroz glavu su mi letele slike petogodisnjeg druzenja sa piranama. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_53227341_pocetak%20kraja.jpg ...i Bog zna koliko bih dugo ostao tu da tajmer nije oznacio kraj. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_55445149_kraj.jpg ----------------------------------- TeoDos Pet Mar 02, 2012 1:28 pm ----------------------------------- Vec sam ti rekao, gore glavu. Ceo zivot mozes da budes ponosan na to sto si im pruzio i jedva cekam novosti sa drugog kontinenta tj. postavljanje fotografija novog vodenog sveta. Siguran sam da si tek od juce svestan da pocinjes novi zivot daleko odavde! Dok sam citao ovaj tvoj poslednji post o njima, proradilo je mnogo emocija, jbg. "ludak za zivim svetom". ----------------------------------- Proba Pet Mar 02, 2012 8:52 pm ----------------------------------- ...Citao svoju temu, citao po forumima, lutao po internetu. Sve moje je i dalje zivo, cak i Lotus od pre 4 godine zivi i dalje kod naseg clana Proba u akvarijumu. ... Zivi i to "punim plucima". Listovi na povrsini su prekrili trecinu akvarijuma. Cekaju da se zaliju "domacom" i "pod 45 seckanim". ----------------------------------- Soprano Pet Mar 02, 2012 11:30 pm ----------------------------------- @Sale moze li neki spisak trava koje ste koristili u Vasim postavkama.Pozzzz ----------------------------------- bjelos Pet Mar 02, 2012 11:48 pm ----------------------------------- S obzirom da sam ja bila zaduzena za biljke a moja jaca polovina za ribe, dacu sebi pravo da ja odgovorim na ovo pitanje. Od biljaka sa piranama je bilo: cryptocoryne wendtii brown, green, tropica, valisneria, echinodorus amazonicus, echinodorus ozelot, echinodorus quadricostatus, vise vrsta anubia, riccia fluitans, microsorum pteropus, microsorum windelov, bacopa monnieri. Mislim da je to sve. ----------------------------------- No 1 Pet Mar 02, 2012 11:50 pm ----------------------------------- Jedno lepo iskustvo i druzenje sa piranama si proziveo i doziveo, sve pohvale za rad ,trud, i negu ovih nama uvek na prvu pomisao surovih i opasnih riba. Puno srece novom vlasniku u gajenju ovih predivnih riba a tebi Sale ,nadam se da ce se opet ako bog da pruziti prilika da nastavis gde si stao s ovim ribama i da ih ponovo gajis. ----------------------------------- gotika Ned Mar 04, 2012 8:59 pm ----------------------------------- prelepo imao sam cast da vidim uzivo prosle godine ----------------------------------- Goran Jovic Wien Sub Jun 23, 2012 7:33 am ----------------------------------- Cele noci sam citao ovu temu i imam zelju da napravim pricu od ovoga, ja to sa novinarske tacke gledista... ----------------------------------- nikouro Sub Jun 23, 2012 10:11 am ----------------------------------- To je barem jednostavno. Kontaktiraj Saleta, i prica bice veoma zanimljiva. ----------------------------------- sale75bgd Pet Jun 29, 2012 5:50 am ----------------------------------- Ja je citam svaki dan, tema i secanje su jedino sto mi je ostalo :( ----------------------------------- Goran Jovic Wien Čet Sep 06, 2012 3:00 pm ----------------------------------- Ako se ikada vratis za Srbiju za stalno imaces na poklon od mene pirane... :) Pre par dana moj akvarijum je dobio prinovu od 8 pirana. Doduse jos su male ali zahvaljujuci tvojoj temi sa foruma dosta toga ce pomoci oko uzgoja pa i boze zdravlja kasnije reprodukcije. :) ----------------------------------- Goran Jovic Wien Pon Sep 10, 2012 4:24 pm ----------------------------------- Hocu Sale , napred nego sta , a tebi hvala na svim savetima i svemu onome sto si u ovoj divnoj temi napisao o zaista prelepim bebicama ... Ziveo :) ----------------------------------- Marko Čet Jan 17, 2013 7:11 pm ----------------------------------- Sale brate nemoj tako, moraš doći da ženimo onog idiota iz Niš :D ----------------------------------- Jecconi Sre Feb 27, 2013 11:28 pm ----------------------------------- Kakva tema :o procitala sam je u jednom dahu...neverovatno,fascinantno.Mogu samo da kazem da sam srecna sto je ostala bar ovako lepa prica posle ovog aq kada je vec kraj morao da bude tuzan. ----------------------------------- sale75bgd Čet Feb 28, 2013 4:59 pm ----------------------------------- Hvala, hvala svima. Interesantna je stvar da kad god nesto neko dopise ovde ja dobijam mailove tipa jel ih imas, koliko su, koja velicina itd. Nemam ih vise, ne zivim u Srbiji vise a ako ih opet budem imao nastavicu o njima u ovoj temi. Uzivajte ljudi i hvala jos jednom. ----------------------------------- Aleksandar99 Čet Feb 28, 2013 7:11 pm ----------------------------------- Super su ti akvarijuma i onaj u drugoj sobi(hodnik) i ovaj sa piranama . ----------------------------------- HORUS Čet Feb 28, 2013 10:33 pm ----------------------------------- Aleksandre, čitaj malo pažljivije postove. Čovek više nema akvarijum sa piranama. Otišao je u NY. ----------------------------------- manastiriste Ned Nov 24, 2013 8:51 pm ----------------------------------- Citajuci ovu temu i slusajuci o coveku koji je imao ovaj raj u svom domu, sve se nadam da recenica od 02.03.2012. "...i Bog zna koliko bih dugo ostao tu da tajmer nije oznacio kraj." ne znaci definitivan kraj ove predivne price. Verujem da cemo uskoro citati nastavak ove teme, jer ona ne odslikava samo jedan akvarijum, vec deo necijeg zivota. Saleta ne poznajem licno, jedan clan foruma mi je pricao o njemu, a imao sam priliku da vidim dve njegove predivne Botia machracante i mogu reci samo "Respect". Dosta sam strana prelistao i procitao na ovom forumu, neke vise, neke manje poucne, neke saljivog sadrzaja i sve to stoji, ali ova tema treba da bude podstrek za sve nas pocetnike u ovom hobiju, jer je Sale objasnio sta je akvaristika. Svaka cast i hvala ti Sale za sve prethodno napisano. ----------------------------------- TomahawkXX99 Čet Dec 05, 2013 1:52 pm ----------------------------------- Evo sale procitao sam cijelu temu,MNOGO MI JE BILO ZAO KAD SAM PROCITAO DA MORAS DA SE OSLOBODIS SVOJIH LJUBIMACA,pa sam htio da pitam ima li mogucnosti da se u NY opet rodi neka prica "AQsale75bgd"??? ----------------------------------- sale75bgd Sub Dec 07, 2013 9:27 pm ----------------------------------- Ne stigoh da ti odgovorim pre nego te banovase :) Nema nade da ce se roditi akvarijum sa piranama jer su zabranjene u drzavi NY. Ali, nastavice se tema sa jednim akvarijumom u kome ce zaplivati diskusi. Ceka se samo preseljenje u veci stan, sto ce biti krajem Januara. @Manastiriste, ne slusaj ga nista, laze :) Hvala na lepim recima, potrudicu se da nastavkom ove teme ispunim prvenstveno svoja a onda i vasa ocekivanja. ----------------------------------- sumi Sub Dec 07, 2013 10:30 pm ----------------------------------- N Ali, nastavice se tema sa jednim akvarijumom u kome ce zaplivati diskusi. Ceka se samo preseljenje u veci stan, sto ce biti krajem Januara. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: ----------------------------------- deki85 Sub Apr 12, 2014 12:46 am Zdravo sale ----------------------------------- Dali znas ko prodaje pirane u srbi imam dve redbelly pirane oko 12 cm fali mi jos jedna dabi ih spoio zajedno posto nesmeju dve zajedno pozz ----------------------------------- sale75bgd Sub Apr 12, 2014 12:50 am ----------------------------------- Ko ti je rekao da ne idu dve zajedno, to nije tacno. ----------------------------------- Choda1987 Sre Avg 20, 2014 11:11 pm ----------------------------------- svaka cast...i ako mogu sebi dati za slobodu mogu reci da je jedna od najboljih prica i tema koju sam procitao ne samo na ovom forumu vec i na mnogim drugim...sale opet da kazem svaka cast sta drugo reci ----------------------------------- vacko000 Čet Avg 21, 2014 10:46 am ----------------------------------- Procitao sam ovu temu od pocetka do kraja, svaka cast Sale, fenomenalan akvarijum, pa mrest pirana, mislim da retko ko moze da se pohvali sa tim, steta sto nije mogao da podje sa tobom....... Iscekujem te diskuse........ :-) ----------------------------------- amsterdamxxx Sub Sep 20, 2014 4:30 pm ----------------------------------- da ne otvaram novu temu,jer me zanima nesto u vezi Pirana.... Ima li neko ovde da i dalje drzi Red belly,imam neka pitanja.... ----------------------------------- veljasef Pon Nov 17, 2014 8:26 pm ----------------------------------- Saaaaleeee,kako ide,sta se desava? daj neke slike :D ----------------------------------- spaske1 Pon Nov 17, 2014 9:24 pm ----------------------------------- Slažem se sa svima, predivna priča ali kraj je bio baš tužan i emotivan, jednom sam krenuo da čitam ali sam sinoć pročitao celu temu u cugu i zaista bilo je svega i lepog i manje lepog ali kao što reče Sale sve je to akvaristika. ----------------------------------- anebojsa Uto Dec 30, 2014 2:06 pm ----------------------------------- Pročitah temu u jednom cugu, što obično ne činim. Svaka čast majstore! Sve si rekao svojim komentarima. Očekujemo priču o diskusima. :roll: ----------------------------------- Kolja-Ljako Uto Maj 31, 2016 8:06 pm ----------------------------------- Lepe su....ujedno lepe i malo jezive. :D ----------------------------------- Kolja-Ljako Uto Maj 31, 2016 8:08 pm ----------------------------------- Mislim na pirane.