Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vemicinjo
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2010
Poruke: 60
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna gde mogu da nabavim aq od 200 l a da nije mnogo skup
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 9:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravi ga! Prikupi po forumima sve sto je potrebno za pravljanje aq. Dobices akvarijum, novo iskustvo , zadovoljsto i ustedjeces pare!! A uopste nije tesko napraviti ga pa ne boj se!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis i ja se sve kanim da lepim akvarijum a nikako da odem da kupim staklo sve pomislim nece na nista da lici posto ga planiram sam raditi bez icije pomoci Very Happy

A sto se tice kupovine akvarijuma ima ponekad na netu dobrih akvarijuma povoljno ali mora da se prati po netu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih mu preporucio da lepi sam ( tu mislim sa jos jednim ) akvarijum od 200 litara. Litraza je ozbiljna za prvo lepljenje ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ozbiljno ali nista teze od pravljenja ak od 50l. Samo neka se dobro informise i zovne druga u pomoc!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih se slozio sa tobom moniki. Akvarijum od 50 lit je lakse sastaviti sto zbog stakla sto zbog tezine i velicine ... mislim da je puno laksi za sastavljanje nego li od 200 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veći akvarijum - teže staklo - teže podići - teže napraviti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da odrasloj osobi tolika tezina nije problem! Smile Naravno, za pravljanje akv. trebaju dvije osobe pa je utoliko jos lakse Smile Ne zelim da kontriram nego stvarno mislim da do 300l akvarijum nije tesko napraviti! A imam iskustva pa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to Moniki, probaj, ako ne probas neces znati Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne radi se o tezini vec i o drugim stvarima treba imati iskustva u lepljenju tako velikih akvarijuma , treba znati gde da postavi ojacanja stakla i koliko treba i jos mnogo toga
mozes probati da sam napravis samo jedno ne zaboravi da akvarijumi te litraze u 90% slucajeva ne procure tako sto ce kapljati kap po kap vec pukne staklo celo pa jos ako je soba sredjena onda to bas lepo zna da kosta . u svakom slucaju na tebi je da odlucis al bolje se otvoriti i kupiti nista te vise nece kostati od 100 do 150 evra al si miran
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se svakako zezao, nemoj biti naivan da sam sa ortakom pravis takav akvarijum...to je ogroman rizik, a dovoljno je samo malo neznanja i puko si... Dobro razmisli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 2:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glavna stvar prilikom lepljenja akvarijuma, tj. stakla, je kada se dodirnu dve kontaktne površine, više ne sme da bude odizanja i razdvajanja, jer ako se slučajno razdvoje, eto vazdušnih mehurića, a oni baš i nisu poželjni.

Dakle, kada se dve kontaktne površine dodirnu, dozvoljena je samo mala korekcija položaja, u smislu horizontajnog pomeranja i dovođenja u precizan položaj, tj, horizontalno štelovanje.
Po vertikali se ne sme pomerati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t2332.html

na prodaju akvarijum ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
silwert
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 87
Lokacija: petrovaradin

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stvarno ako nemas iskustva u lepljenju aq pocni da ih lepis jer nikada neces imati iskustava ako ne probas
veci aq je lakse zalepiti nego manji jer su stakla teza pa samim tim se i teze pomeraju tako da nije problem ni da se zalepi ak i preko 200l
kada se samo setim mojih pocetaka lepljenja aq dodje mi da placem od smeha koje su to pripreme bile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Silwert,
nabavio sam staklo debljine 6 mm i pripremam se ovih dana da ga dam na secenje i brusenje za novi akvarijum od oko 100-tinak litara. Posto nemam nikakva iskustva u lepljenju, razmisljam da li da zamolim one ljude u staklorezackoj radnji da mi to odrade ili eventualno da zamolim nekog ko je to vec radio... a vidim da nismo daleko, pa razmisljam: da li bi mi ti eventualno pomogao oko sastavljanja, posto vidim da imas izvesnog iskustva? 'Laughing'
Oduzio bi ti se - naravno 'Very Happy'
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License