Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum Vladimir - 160L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 03, 2017 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav nakon 2 godine pauze, imaju 2 teme sa moja prethodna 2 akvarijuma.
Prelazim u ozbiljnije vode pa da predstavim novi akvarijum koji je danas preuzet.
Radi se o dimenzijama 100x40x40, dakle nekih 160 litara. Akvarijum je sa unutrasnjim filterom sa zazorom tako da su konacne dimenzije za "ribu" 87*40*40 jer je onih 13 filter koji je odradjen sa strane. (13*40*40).
Hauba je od stakla, tacnije uradjeno je "korito" u koje ce biti ubacene 2 neonke naslonjene na staklo koje je izbaceno sa obe strane po par centimetara.
Od opreme je tu grejac od 150W, pumpa atman 800l/h, filter materijal: sundjer, vata, kugle, preparat za ubrzano cikliranje akvarijuma (videcete u slici).
Rasvetu i podlogu jos nisam uzeo posto se akvarijum susi jos par dana pa sam jos u dilemi sta uzeti, u ponedeljak planiram punjenje tako da ce biti nadam se sve tu.
Kupio sam i jedan panj za pocetak koji mi se svideo pa cu kasnije smisljati scape.
Evo sad malo slika da vam bude jasno o cemu pricam:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Eto pa ako mogu neke sugestije, sta je ok, sta nije, sta treba menjati za pocetak itd itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 03, 2017 12:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 08, 2017 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update:

Stigla polica/komoda, radjena u jednoj firmi u Valjevu, upitanju je iverica. Prorez odozgo je ostavljen tacno da se stavi stiropor i da na njega legne akvarijum, sutra uvece stizu nove neonke posto se prva tura polupala u post expresu. Sad Sto se rasvete tice stize Arcadia Original Tropical Pro od 39W 850mm i Arcadia Fresh Water od 39W 850mm duzine.
Sutra takodje stize podloga, 30kg kvarcnog peska 1-4 granulacija i eto toliko za sada, bice slika svega kada postavim.

Evo par slika police/komode:

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 09, 2017 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što naruči kvarcni pesak imao si firmu Kaolin blizu Divaca oni rade kvarcni pesak, kad ga uzmeš čist nema prašine zemlje trunja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 09, 2017 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Što naruči kvarcni pesak imao si firmu Kaolin blizu Divaca oni rade kvarcni pesak, kad ga uzmeš čist nema prašine zemlje trunja


Imam neki popust pa da iskoristim u Akvarijum centru. Izadje mi isto kao i tamo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, sinoc napunjen akvarijum, postavljena rasveta, ipak umesto Arcadia fresh water uzeta Arcadia plant pro. Odusevljen sam svetlom kako je ispalo na kraju, zaista vrh kombinacija bar na oko a ne sumnjam da ce prijati biljkama.
Ne znam zasto ali slike ne ispadaju nesto specijalno dobro kao sto se to vidi uzivo iako kamera nije losa pa evo malo da pogledate kako to izgleda.

Image
Image
Image

Evo slika haube gde su u stakleno "korito" postavljene neonke:
Image

Ovo naravno nije konacna postavka skejpa, menjace se to, jos gledam sta cu i kako cu, biljke tek treba da stignu tako da ce se menjati svasta nesto ovde, svakako bice slika Smile

Pisite predloge za biljke, kako mislite da bi bila okej postavka ili da li treba pomerati panj, kamen, ubaciti jos nesto, bilo sta..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas si sve lepo uradio od postolja do osvetljenja, jedino bih poradio na hardu, mada i sam si rekao da ce se to menjati. Cekamo nove slike, srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepe dimenzije akvarijuma, komada izgleda lepo a i rasveta je na mestu.
Sta je u podlozi? To je najbitnija stavka kad su biljke u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije stavio hranljivu....bar sam tako zakljucio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno nema nista u podlozi, razmisljam naknadno da ubacim osmokot, sto se biljaka tice ne planiram nesto zahtevno pa nisam hteo zemlju i slicne stvari zbog borbe sa algama i podizanjem mulja. Sta mislite o opciji osmokot i hvala na komplimentima za pocetak Smile
Sutra stizu biljke pa ce biti i novih slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje biljke stizu?
Ne trebas se bojati zemlje za cvece 😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Koje biljke stizu?
Ne trebas se bojati zemlje za cvece 😉


A jbg, sve sam nesto imao strah od svega toga sto se desava nakon ubacivanja zemlje i posle prekopavanja itd itd pa nisam ni ubacio..
Sto se tice bilja, stizu:
Cladophora aegagropila
Hygrophila polysperma Sunset
Ludwigia repens LUR
Echinodorus kleine bar
Myriophyllum scabratum
Vallisneria spiralis
Polygonum sp

Jedno pitanje za sve, voda mi je mutna nakon 4og dana cikliranja, dakle unutrasnji trokomorni filter sa zazorom, vata, 2 sundjera, siporeks keramika, sve to gura pumpa atman 304 (800l/h).
Ovih dana je sve bilo kristalno cisto, podlogu sam prao pre ubacivanja u akvarijum pod velikim pritiskom tako da je ociscena 100% i nije od nje, voda nije prljava nego onako mutna, kao neko belilo da ima u njoj, sipao sam easy start cim sam ga napunio vodom i sve je bilo okej do danas, danas je mutno, u akvarijumu imam jos i dragon stone i panj tjs grane kao sto mozete videti na slikama, tada je voda bila cista..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladimir95 ::
Trenutno nema nista u podlozi, razmisljam naknadno da ubacim osmokot, sto se biljaka tice ne planiram nesto zahtevno pa nisam hteo zemlju i slicne stvari zbog borbe sa algama i podizanjem mulja. Sta mislite o opciji osmokot i hvala na komplimentima za pocetak Smile
Sutra stizu biljke pa ce biti i novih slika.


1. Ti alge mozes da dobijes i bez hranljive podloge
2. Trebao si da ubacis hranljivu podlogu. Ne zemlju za cvece,jer ima toliko drugih... ne znam o kakvom mulju pricas...
3. To sto si od biljaka izabrao jeste ne zahtevno ali da izvuces maksimum nije dovoljno da ih samo ubacis u vodu i zasadis medju malo osmokota.
4. Cladofora ti je jedna vrsta algi

Ako ti treba savet,slobodno pitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nezgodno sto si otvorio nekoliko tema na forumu pa je tesko pratiti sva desavanja.
Koriscenje osmokota na startu, i akvarijuma, i tvog u akvaristiku ... predlazem ti da se bacis na citanje. ali ozbiljno citanje foruma i dela oko biljaka pa zatim i vec formiranih akvarijuma i sta su sve odradili njihovi vlasnici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka tema je za sebe Very Happy Ovde cu konkretno izbacivati slike akvarijuma kako bude vreme prolazilo a na ostalim temama sam otvarao konkretne probleme vezane za odredjeni deo akvarijuma sto mogu znaciti i ostalim akvaristima, kao recimo tamo za neonke. Citao sam oko biljnih akvarijuma i svestan sam svega sta je pravilno a sta ne ali eto nisam se odlucio za zemlju posto sam ranije takodje imao akvarijume i gajio bilje bez zemlje i nije islo lose, ne trazim ja da mi bude sad dzungla i ne znam koji kvalitet bilja, znaci nesto normalno skroz uz neki DIY Co2 pa ako neka i propadne bacim i gotovo, desava se i najboljima a kamoli meni, hvala na savetima, svakako cu neke primeniti pa uskoro stizu slike. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, evo mali update, posadjene biljke pre 7 dana, nakon 10 dana ubacene prve ribe da se malo testira situacija.
Prethodno sam uzeo oko 30l vode iz drugog avkarijuma koja je ciklirana i dodat je easy start.
Za pocetak su tu 5 amazonaca, 2 korija, 1 gibiceps, 1 bikolor i 3 razbore od kojih planiram da pravim jato ovih dana, ovo je ubacivano postepeno i za sada ne vidim neku promenu na ribama, sve su zivahne i izgledaju zdravo.
Evo par slika po danu, mraku kako to izgleda:

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License