Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijumska voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelji,
Molim Vas da mi neko od vas pomogne i da savet imam sledeci problem:
Posle 3 nedelje voda se usmrdi i hvataju se zelene tackaste alge.
Menjao sam vodu vec nekoliko puta i cistio akvarijum ali uvek isti problem,Voda smrdi pa smrdi.Imam spoljni filter promenio sam sundjere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 7:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes da kazes koliki je aq koje ribe i biljke imas koliko hrane dajes temperatura vode osvjetljenje da li je aq izlozen suncu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je od 60l imam amazonku i od ribica gupi,ksifo blekmoli,akvarijum nije izlozen suncu.imamspolnji filter od 10l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja amislim da je do pumpe jer ja sam imao takav problem i promeno sam pumpu i voda ne smrdi a moze biti da ih previse hranis i imaju previse izmeta i od toga smrdi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda hvata pokoricu u filter tj stvara se ko neka skrama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas li osvetlenje ako imas koliko je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar je moguce da se usmrdi za 3 nedelje ranije sam cistio na 6 meseci ili godinu dana sve je ostalo isto nisam menjao nista specijalno.Kada se drugi put usmredla promenio sam pesak i kamencice i sundjer u filter.Uvek isto stavim bosiljeak kako se voda ne bi pokvarila ali nema efekta.Odkako ih je zena jutros nahranila voda se uzmutila i ekstra smrdi.
Neznam kako da resim problem jer mi je menjanje vode i ciscenje toliko cesto dosadilo,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta pokorica u filteru nije strasna,ali to sto smrdi da nije mozda cijano alga od nje smrd voda.A ta tackasta zelena je plus alga .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam neonku ultraljubicastu 60 cm neznam koje je jacine,obmotana je kesama kako ne bi davala jaku svetlost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam akvarijume koji su mi bili za mlade isto se desava sa njima imam osecaj da je voda gusca.idem da ih uslikam pa vam saljem slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a staceti je ta ultralubicasta neonka?,kad imas jedno cudo akva sijalica,grolux,aquarele..........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stvarno sam zeleo daspostavim slike al neznam kako jer su velike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sladjan
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mada gledam sada kada sam slikao akvarijum vidi se da je voda zutozelena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako te mrzi da menjas vodu, onda deff. treba da rasformiras aq i prestanes da se bavis akvaristikom. Ako se pak i ne bavis njome, a aq sluzi za ukras, a opet te mrzi da menjas vodu onda deff. trebas da rasformiras aq i isti treba da prestane da ti sluzi kao ukras. Nemoj ovo shvatiti kao ironiju vec kao dobronamerni savet. Apsurd je raspravljati o ultraljubicastim neonkama i svemu ako nema menjanja vode ili se to cini jednom u god dana. Cinis vise gresaka, a to je izmedju ostalog i to menjanje filter mase i bacanje sa sve kulturama nitrifikacionih bakterija koje su ti jako bitne u celoj prici oko kvaliteta vode.
Moj savet, ili procitaj lepo sve imas na forumu oko pocetka vezano za aq, osnovne informacije ili zaista rasformiraj aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sladjan ::
stvarno sam zeleo daspostavim slike al neznam kako jer su velike

resajzuj slike
pa ih onda postavi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License