Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijumske kornjace Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi mogao da se otvori poseban topic za akvarističke kornjače. Verujem da ima ljudi koji se bave i ovom vrstom akvaristike, a o tome ovde nema ništa. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 12:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacih temu ovde. Svako moze da otvori temu koju god zeli Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo da vidimo ima li ovde, među posetiocima foruma, onih koji drže ili koji su držali akvarijumske kornjače?

Ja lično imam u planu jedan akvarijum sa vodenim kornjačama, i počinjem polako da se edukujem u vezi toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

covek u radnju o ljubimcima gde ima ribice ima 2 kornjace imao je 3 ali mu je jedna uginula posle 7 godina.
znam samo da nisu jeftine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ja imam barsku kornjacu sa namestenim terarijumom koji je napolju.
Evo slike o njemu:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba znati da se Kornjace i akvarijumske ribe nedrze u jednom akvarijumu a zbog bolesti i uslova za zivot ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A i jedu ribe. Ja sam dobio za 10-ti rodj. Crvenouhu kornjacu, ona je najcesca u prodaji. Doneli su mi je u posudi od par litara, pa sam ispraznio akv. od 50 l zq nju. Nazalost je uginula.
Ne bih ti preporucio jer rastu do 30 cm (zenke) i treba im dosta vode, oko 150 l + kopno za odraslu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@deak
Kako ta Tvoja kornjača prezimljuje, da li hibernira zakopavanjem u mulj ili šta?
Te barske kornjače su snažne ko đavo, i nije se zezati sa njima. Smile

Inače da, ove naše barske kornjače(ne znam latinski naziv) jedu ribu.
Dok one druge akvarijumske, što se nalaze po pet shop-ovima, za njih ne znam, a mislim da je velika razlika između tih kornjača i ovih naših barskih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima mesto gde moze da se sakrije za zimu i naravno da ostaje napolju i hibernira preko cele zime. Svaku zimu koju ne hibernira fakticki mu se skracuje zivot jer po prirodi on to mora da odradi. Ove god kad zaspi ide sa akvariumom zajedno u saht za svaki slucaj Wink.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu crvenouhe puno drugacije od domacih barskih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Biomage
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 9
Lokacija: Selenča

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam dve velike kornjače nisu mnogo zahtevne nego im treba mngo mesta kod mene u manjem akvariumu im menjam svake nedelje vodu
jednu sam dobio u pet shopu (u kojem kupujem sve sto mi treba za akvarium i ostale ljubimce) za bozić već dosta veliku a drugu sam kupio dok je bila mala i evo zivi najmanje 5 godina posto nemam mesta za jos jedan veliki akvarium ja sam im napravio ogradu i ispod ograde je neko staklo sa peskom
ja ih hranim raćićima a povremeno im bacim koju biljku iz akvariuma
ovo je moje iskustvo sa kornjačama nadam se da sam ti nesto pomogao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam devet kornjaca Smile dve velike muzijaka i zenku i one su u jezercetu u basti prosle godine zenka je imala sedam jaja od kojih se izleglo cetiri dve sam poklnio
ove godine je bilo deset jaja izleglo se sedam i dve sam poklonio
dve iz prve generacije bile su u akvarijumu na terasi sada sam ih ubacio u podrum jer su zaspale na prolece ih pustam u jezero
ovih pet koje su stare dva meseca drzim u akvarijumu od 40l
hranim ih racicima crvicima sve vrste mesa riba (ali ne morska) ubacim im i visak akvarijumskog bilja

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pet shopu crvenouhe kornjece ne hiberniraju.
tamo u cg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

One rade na baterije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam 2 crvenouhe kornjace Andrea183 Na poklon 0 Pon Jan 24, 2022 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MasterLine set djubriva za akvarijums... Ludimir Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 12, 2018 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati MasterLine đubriva za akvarijumske bi... Ludimir Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 11, 2018 9:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kornjace.... apingu Ostali Stanovnici 5 Čet Nov 17, 2016 8:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Recna hrana za akvarijumske ribice Shika Ishrana 4 Ned Mar 27, 2016 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License