----------------------------------- sputnik8 Sub Sep 15, 2018 5:22 pm ----------------------------------- ... Sve zavisi. od lokacije na kojoj zivis, vodovodne mreze i same instalacije koju imas u stanu/kuci. Logicno, sto su starije cevi.... Inace Oldwolf, mislim da nisi u pravu. Ne svidja mi se tvoj arogantan stav i samouverenost po pitanju stvari o kojima ocigledno ne znas dovoljno. Ovaj forum ne samo da je zamro nego je jos postao i mesto gde vise nema nikakve kulture dijaloga, gde se ljudi javno prozivaju, iznose poluinformacije, itd. Postali smo kao pijaca i nije ni cudo sto je sve manje ljudi tu. Dajte malo da se upristojimo, da slusamo jedni druge, da povedemo racuna o gramatici, recniku, itd. Sto se akvaristike nekad i sad tice, potpisujem ono sto je urednik napisao. Ovo nije isti hobi koji je bio pre 30 godina. Pa ..... ovako, što se tiče kvaliteta vode ništa nije čudno jer smo činimi se skoro jedini u Evropi sa azbestnim cevima starijim od 40 godina (mislim na glavnu mrežu a ne lokalne koje su vremenom menjane), a ja sam radio u bivšem Jugoazbestu oko 12 godina i dobro znam šta znači azbest, azbestoza i njihova reakcija tokom niza godina i kako te otopine deluju i na ljude i na ribe posle toliko godina. Još malo o vodi .... i dalje zastupam da je zdravija česmuša za piće i ribe nego flaširana voda. Jer flaširana iz PET ambalaže menja hemijsku reakciju nakon promene temperature od +5 stepeni i pretvara je u određene vrste otrova (nebih sada o formulama, da ne ispadnem ponovo arogantan), dok dođe do korisnika iz fabrika dođe i do +60 stepeni, na kraju se fino ohladi u frižideru u prodavnici i većina građana misli da pije zdravu vodu, osvežavajuću ...... a otrovi i hem. reakcije od te plastike - nikom ništa). Ako želite koliko toliko zdravu vodu uzmite bokal česmuše ubacite parće karfiola 15 min. da pokupi štetne sastojke ,čak i svoje sopstvene ako je polivan, i pijte bar donekle zdravu vodu. Što se tiče moje "arogancije", i stvari o kojima "neznam dovoljno" , ja se i Vama kolega i ostalim članovima "javno" izvinjavam što iznosim neke "stavove" koje kako je navedeno dovodi do "nesklada ili disharmonije na forumu", zbog poluinformacija,javnog prozivanja,pijace,i manjka ljudi na forumu. Ako je Vama sve OK, biće i meni.Bože moj pa i u našem društvu je sve OK, a narod skapava od gladi,nezaposlenosti ....... (osim BG) itd, itd, da ne bude opet arogancije. Toliko o ovome. Pozdrav svim članovima!