----------------------------------- darko0262 Sub Apr 02, 2022 11:51 am ----------------------------------- Ranije sam imao mali aq od oko 50l Ali mi je zelja da ovako nesto napravim jer sam ljubitelj toga, naravno nisam profesionalac i ne razumem se bas najbolje u svemu ovome, zato sam i ovde radi vase pomoci. Sank mi se nalazi sa druge strane zida tako da bih ovaj iskoristio za aq. Sto se mesta tice sa druge strane zida tj kuhinje napravicu klizna vrada ili nesto slicno tome gde cu imati pristup filterima osvetlenjem i ostalo. Sto se tice co2, nisam razmisljao o tome jer ne znam koliko mi je to zaista potrebno i neophodno...? Ono sto me brine jeste isparenja vode iz aq. Aq bi odozgo imao neki stakleni poklopac koji bi koliko toliko smanjio isparenja vode. Sobzirom da ce sve to biti oblozeno gipsom pa preko dekorativnim kamenom, kako gips ne bi dosao do vlage planiram da unutrasnji deo oblozim nekom alu folijom ili nesto slicno kako bi sprecio da vlaga prodre do samog gipsa. Posto je to strana spoljasnog zida, da li je pametno izbusiti malu rupu f50 recimo kako bi sav taj kondez izlazio napolju, ili imate neku drugu ideju? Planiram da ovaj projekat zavrsim do kraja leta, tako da nigde ne zurim jer hocu da sve to bude na tenane odradjeno. Slike svog rada cu vam svakako slati u grupi kako bi se savetovao sa vama. I dobio neko resenje ili novu ideju :D