Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alga ili..? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o5 problem sa biljkama, vrhovi listova potamneli i povili se, da li neko mozda zna sta to moze da bude. Evo i slika
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 7:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko ne zna?
Nista onda probacu sa cescom zamenom vode i smanjenjem foto perioda na 8h, pa javljam rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene to ponekad bude s Valisneriom , samo odrežen taj dio i sve bude OK kasnije Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi dobro da daš više detalja o akvarijumu. Da li ima i drugih biljaka, i u kakvom su stanju? Rasveta, podloga itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se, mislio sam da ce mozda neko da zna i ovako sa slike o cemu se radi. Mirche meni je zahvatilo malo vise biljaka, preciznije zahvatilo je uskolisni limun, sagitariju,Nomaphila stricta compact, ostale se drze tj. ludwigia repens, marsilea hirsuta,alternanthera reineckii mini,hm

Akvarijum je 80x40x40
osvetljenje 3x18w i 2x15 osram stedljive
podloga tera magma
dodajem co2 diy
foto je oko 12 h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da dodam da je to pocelo da se javlja od kad sam poceo da doziram mikro i makro elemente, sad dali je slucajnost ili sam ja nesto zeznuo nzm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trna88
Akvarista



Registrovan: 20 Avg 2012
Poruke: 77
Lokacija: BeoGrad

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si kojim slucajem tu biljku skoro presadjivao, odvajao pelcere itd ? Smile
Inace, imamo akv. istih dimenzija, s`tim sto ja imam 2x18w t6 i 2 bocne neke spiralne od ne znam koliko w Smile hranljiva podloga, vodu menjam na 2 nedelje 50%, tad dodajem i profito easy-life 10ml, CO2 diy 24h radi... Foto period je manji nego kod tebe... Drzim od 10-14 ukljucen, pauza od 14-17, pa od 17-21 ukljuceno svetlo. Sve biljke kupljene preko RF sponzora, sve su ok osim Echinodorus ipica kojoj na isti nacin kao i tebi kod te biljke struli list i nikom nista Smile dooook ostale biljkeeee zele napolje iz akvarijuma, 13/05 stigla posiljka sa biljkama, do sad sisane 2x i 1x presadjene sve Smile
Ocu kazem neeeesto je zasmetalo ja ne znam sta je, digao sam ruke jer ne zelim zbog jedne biljke da unakazim ostalih 6,7... Mirche ima pravo, tako sam i ja radio pre kod valisnerije, secnes i ne mislis... Ako ti ostale ne napreduju kako treba ili cak stagniraju onda definitivno nesto moras da menjas ali ovo nije alga bar po meni i prema mom iskustvu sa biljkama i algama do sad... (samo provali sam sta je to nesto sto treba menjati Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Trna na savetima, nisam limun presadjivao. Inace nije samo u pitanju ta alga ili trulez kako god, nego su se biljke malo i deformisale. A kad kazem alga mislim zbog toga sto moze fizicki da se skine sa biljke dovoljno je proci prstima i ono se skine sa biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 06, 2015 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da javim da se sitiacija popravila. Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trna88
Akvarista



Registrovan: 20 Avg 2012
Poruke: 77
Lokacija: BeoGrad

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2015 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta si uradio, promenio ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista posebno Smile
Smanjio foto period, pojacao zamenu vode i prestao da dodajem mm elemente.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License