----------------------------------- StefanPN Uto Jun 18, 2019 8:02 pm ----------------------------------- Pozdrav svima...nisam se nadao da cemo ovako produbiti temu.Ujedno i da pohvalim forum, aktivne clanove i ljubitelje akvaristike koji su voljni da pomognu jedni drugome...Svaka cast!!! U guzvi sam ovih dana, pa nisam stigao da pisem... Sto se mirisa alge tice, iskreno nisam njuskao :) Ali sam primetio da se voda dosta oseca.Pa racunam da i to ima veze sa algom koja je napala moj akvarijum. Sto se temperature tice, i ja smatram da je mozda malo visa...ali evo u ovim toplim danima sam iskljucio grejac, ali uzalud.Trenutna temperatura je 28C. Filter bih rado slikao, ali oblepljen folijomm sa svih strana, ne moguce je videti mu presek.Ali evo ovo je neki opis kako on izgleda (odozdo na gore) : bio kugle (8komada), sundjer (nekih 7cm) perlon vata (7-8cm) pa ponovo sundjer. Nedostatak vremena mi ne dozvoljava da nesto previse cesto menjam vodu...ali trudicu se da to bude bar jednom u 10 dana. Pre par dana, drug mi je dao 2 corydorosa i 1 ancitrusa.Ancitrus je za evo nekih 2 dana, uspeo da ukloni algu sa anubie (i to vrlo uspesno).Vidim sada se trudi oko stakla i za sad mu dobro ide.Planiram da ubacim jos bar 2 acitrusa i 2 coryodorasa, 10 neonki i 5 platika.Takodje ubacicu jos par nekih ne zahtevnih biljaka (molim vas za savet koju mi vi preporucujete, s obzirom da nemam CO2 i hranljivu podlogu). I jos jedna stvar koja me zanima je zasto corydorasi cesto izlaze na povrsinu?I kojom hranom da ih hranim, njih i ancitrusa?Ubacio sam im kuvani krastavac, sitno seceni kolutici, ali ne primecuju ga.Cak sta vise, jedu ga neonke i ove platike...a ovi zbog kojih sam ubacio ga ne primecuju :) Hvala na vasem strpljenju...malo sam oduzio tekst, ali se nadam da sam bio precizan i konkretan :)