----------------------------------- Peku Sre Jun 19, 2019 11:45 pm ----------------------------------- @Baia Do bola smešno. Da čovek ne poveruje. Ali ribe su najstariji kičmenjaci od kojih svi drugi kičmenjaci vode poreklo. Mnogo su vremena imale da "smisle" različite adaptacije. Večina tekstova je uglavnom površno prepričavanje o sposobnosti haringa da "komuniciraju". Za korije ništa novo "da jedu vazduh" to je adaptacija jer često ostanu zarobljeni u barama. Ali ok, to govori o tebi , od sad si kod mene na "IGNORE" ...mada mi stariji sa ovog foruma savetovase to jos odavno (dok si bio sa starim nalogom koji ti je banovan...Sere skaj tako nesto, zaboravih...) , poput njih da uradim...sad cu ih definitivno poslusati. Znamo se mi godinama u nazad nisu imali šta da ti kazu ali posto nije sa foruma nema potrebe da se unosi na forum. Znamo i iste ljude ali opet nije priča za forum. Ne moras da se praviš da ne znaš alias; 18tog aprila 2019 sam ti rekao i koji mi je profil i kako se zovem i da se znamo. Sev sam ti ja u toj poruci lepo napisao nešto ditektno a nešto indirektno, uglavnom preko kreativnog "opisa sebe", fa ne bi bio bezobrazanda a bi se naša shvatio da te dobro znam. To je malo posle tvog povratka na forum. Ostavi foliranje po strani. Zanimljivo je da se tvoje lično iskustvo poprilicno kosi sa literaturom i naukom nekada a još zanimljivije da se ljutiš kad ti se na forumu napiše da nisi u pravu pa gledaš da se vadiš i čupaš. Žbog čega? Pa nije ovo tvoja strana ili grupa na društvenoj mreži već forum o akvaristici. "Takvi su" može da kaže neko ko je bar deceniju držao ribu, možda i razmnožio. Ti i ja možemo samo lepo da prepričamo ono što su drugi napisali. Druge neću da uključujem i zamolio bi ih da se ne pronadju prozvani, jer ne znam koliko im je iskustvo. O većini osnovnih stvari, o ribama pisali su iskusni akvaristi još davno i pre foruma u knjigama, časopisima... nema potrebe mozgati i zapažati kako nastaje topla voda, izmišljati izmišljeno. Nije ghreota ne znati, grehota je ostati u neznanju. Zato knjigu u ruke, tablet pa na Google, Yahoo... ne troši vreme na kratka lična iskustva iskoristi ga na nešto drugo :wink: Izvini Stefane za skretanje sa teme.