----------------------------------- Baia Čet Jun 20, 2019 11:11 am ----------------------------------- Vec odskacem od teme, ako smatrate slobodno me usmerite.Pitao bih vas kako vam se cini izgled mog akvarijuma? :) Cisto me zanima vase misljenje...Naravno slobodno predlazite sta da ubacujem od biljaka... Cini nam se pocetnicki i svasta bi smo mi tu menjali ali to bi mozda zvucalo kao omalovazavanje tvog truda. Bitno je da li se tebi trenutno stanje dopada!? Obrati paznju na kljucne reci koje ti kolege upute. Filtracija akvarijuma, parametri akvarijumske vode, cirkulacia azota u akvarijumu, odrzavanje akvarijuma, populacija riba u akvarijumu, kompatibilnost akvarijumskih riba i ostalih stanovnika, alge u slatkovodnim akvarijumima, rasveta.....da ne kucam dalje krenes po forumu i pogledas recimo sve lepljive teme u podforumima, citas edukujes se i doneses sam neke zakljucke. Onda ces bez nasih sugestija videti na kom je "levelu" tvoj akvarijum i sta tu treba oduzeti i dodati. Uvek pomaze i gledanje radova drugih kolega....nadjes neki akvarijum koji te ostavi bez daha ....procitas temu tog clana i tu se pojavi mnogo novih pojmova, onda uzmes pa guglas te pojmove.....npr za sto ludaci dodaju CO2 u akvarijume i drze ona torpeda(co2 boce) ispod ili pored akvarijuma. Pa ti se svidi neka biljka a onda vidis da zahteva taj co2 ....ti naravno kazes ma daaaj koji ce mi to k...c, moze to i bez co2 pa das 10 evra za biljku, posadis je ispred prednjeg stakla da mozes da zijas u nju ceo dan i ona propadne posle 20 dana....onda se vratis na pricu o CO2 .....jednom recju usao si u jedan mnogo lep sport koji moze mnogo vremena da ti oduzme ali za uzvrat i mnogo lepog da ti pruzi....pomalo ti zavidim sto si na pocetku i sto te tek ocekuje istrazivanje sveta akvaristike....nesto kao kad procitas dobru knjigu ili pogledas dobru seriju pa onda prosto zavidis onima sto je nisu procitali na uzitku koji ih ocekuje.....uzivaj