Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Algacin Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko ubacivao neki preparat protiv algi u aq. u kom je kladifora?
Da li joj steti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 8:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ona je alga ja bih rekao da joj steti ,ima boljih nacina da se covek izbori sa algama ,prskanje rastvorom na direktno mesto koje je zarazeno ,komunalci foto period i smanjivanje istog itd itd ,

malo vise podataka o akvarijumu bi pomoglo mozda i neka fotka pa bi neko ko ima vise iskustva sa borbom sa algama i kladiforom u sitom mogao lakse da odgovori ,

ja licno nikad nemam problem sa algama i nane su mi ciste skoro skroz ali jednostavno ja uvek imam i biljke koje prave senku i biljke koje zive na da kazemo mestu koje nije toliko u senci plus imam dosta komunalaca ali kaldiforu ne drzim ruzna mi je ako bih je ubacivao stavio bih je u deo koji nije u senci i resen problem ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U aq pocinje skroz po malo znaci, da se po biljkama stvara braon alga. Pa da pitam dal da izbacujem i kladiforu sa sve puzicima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Braon alga ,vec je skoro neko postavljao upit o njoj ,

ima vise razloga zasto nastaje nekad je i manja kiseonika ili svetla uzrok ono sto uglavnom o njoj sigurno znam je da

nastaje u novim akvarijuma odnosno skorim postavkama i da

je anciji prosto obozavaju i brzo omazu ,, mislim da nebi bilo lose da probas sa otom ,lisicam ili ancijem da resis problem pre hemije ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da moze da bude uzrok i povecana kolicina silcata iz cesmovace odnosno silkatna kiselina u tom slucaju mislim da bi pomoglo neko sredstvo kao sto je aktivni ugalja ali bi pre toga morao da probas ancijem ako se nastavi onda probaj ovako ,

inace braon alga bi trbalo da se lako uklanja mehanickim trenjem odnosno lako se da kazem primitivnim recnikom grebe ako je to ta

onda su ovo neka potencijalna resenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako sa bilja da je grebem?
Razmisljao sam o otou ali ovde kod nas ih nema u ponudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa biljaka ih jedu amano kozice i stiphodoni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam mislo da se grebu vec samo da utvrdimo da li je to ta alga ,ti mozes primeniti fizicko skidanje sa stakla ali svakako treba ukloniti uzroke a ciscenje prepustiti profesionalcima kao sto je anci ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@igla
Kod nas nema ni kozica ni stiphodona. Vrlo je slab izbor.
Sta reci kad ancija prodaju 380 din. (3cm)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi jako je bitno da uklonis uzrko kao sto je receno u mom postu ranije znaci procedura ide ovak

Uzrok , silkatna kiselina ,nedostatak svetla ili kiseonika proveris otklonis


posledice braon alga pusti da sama nestane ...ukloni je sa cvrstih stvari sam a pusti ancije i ostale da uklone sa ostalih stvari ,,

mislim da sam ti dao dovoljno resenja ako uklonis uzrok nastanka alge ona ce postepeno i sama nestajati jer nece moci da se razmnozava itd

ako mozes mislim da je za start najlakse povecati aeraciju i osvetljenje akvarijuma ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo je jako ( mozda i preterano) a aeracija je ok pokusacu da je pojacam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda je mozda uzrok kiselina probaj da usisas dno zamenis neki deo vode a ond eventualno i da istu izvuces recim aktivnim ugljem medjutim to vec nije moje polje razumevanje tog dela .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam ak. ugalj pre ned dana usisacu dno na sledecoj zameni vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super nadam se da ce to biti dovoljno , puno srece pa javi kako napreduje borba sa algom svakako ce i drugima koristiti iskustvo o ovoj algi s obzirom da nije retka pojava sve naj ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi javljam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License