Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alge na staklu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 10, 2014 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od sunca definitivno hoce. Meni je kad podignem roletnu ujutru pola akvarijuma zahvaceno suncem i na toj polovini se hvata zelena tackasta a na drugoj nista. I ja glasam za zilet. Najbrze skida i bez ostecenja. Samo pazi oko coskova da ne ostetis silikon.I eksperimentisi sa svetlom filtracijom pojacaj biljni fond jer kao sto rece Nikouro moras naci uzrok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 10, 2014 5:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 10, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je, hoce zbog sunca, i meni je tako..evo danas mi komsija rece da je kupio u prodavnici boje i lakova spaklu za guljenje farbe za alge na staklu i kaze da skida odlicno, jer ima na kraju skalpel...a kosta 70din Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Pet Apr 11, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li slika te spahle? Da znam sta da trazim...tj. da mi ne uvale neku glupost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 11, 2014 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja glasam za puzeve, a na prvom mestu nerite i clithon corona. Nema bojazni da ces nesto da ostetis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Apr 11, 2014 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stara kreditna kartica je majka za alge.. Algari mi nikad nisu uspeli da u potpunosti skinu algu sa stakla jer su bili preokupirani panjevima i i biljem. Po mom iskustvu najbolje je mehanicki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Riban&Ribica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 7
Lokacija: Debeljaca

PorukaPoslao: Pet Apr 11, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako drugari katastrofa samo mi nije jasno kako za samo24 h toliko da me sje.. morao sam sve da bacim i bilje i panj sve sem ribica kada sam krenuo sa skidanjem primeth nekakvu sluz.... ustvari ceo akv i sve u njemu prekriveno sa sluzi ne znam sta je moglo to da izazove....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 11, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam krenula sa sunđerom, ali sam se prebacila na lufa-rukavicu za kupanje. Sjajna stvar za akvarijum. Navučem na ruku i pomazim ak iznutra jednom nedeljno. Sve skinem rukavicom, uključujući i ćoškove, sačekam par minuta da se prašina slegne, pa usisam dno i zamenim vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Sub Apr 12, 2014 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Tajchili , i tomoze da pomogne Bravo . I ja borbe vodim sa algama. Ta sluz ti je od drveta ili uginulih biljki koje nisi izvadio na vreme a samu pojavu algi na staklu ces uvek imati to je normalno, shvatices sam vremenom. Kako da ih smanjis, preusmeri dotok vode u AQ tolko da ti ne udara u zid ili staklo, i u mnogome si resi problem ali opet trazi uzrok sto se pojavljuju kao sto je rekao Nikouro. Neznam dali je ovo po povrsini neki masan film, 2 slika , a ako jeste nemazi ruke kremom pre guranja istih u akvarijum, vec je jedna koleginica pisala o tome Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je pametno da polačam RF prihranu u jako ubiljenom akvarijumu? Do sada sam koristio nprmalnu dozu 10ml7100l. Imam jako svetlo i co2 sistem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavila mi se smedja alga na listovima bacope ina staklu, pojacao sam svetlo sa jos 20w ( imaoo sam 20w ) ali primetio sam i da na silikonu ima neka bela sluz koja kad se izgrebe malo zamuti vodu u tom delu. Jel znate sta je to? Nije mi jasno da mali akv imam godinu dana i nikad algi nije bilo ( jos sam nekad zaboravljao vodu da menjam) ali nista,ni trunka, a u ovom mi se odmah posle 2 meseca u funkciji pojavile age
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja zbunjen Smile jel to onaj akvarijum gde filter tera vazdušna pumpa (stavi bar link do teme).
Vrlo je moguće da je loš kvalitet vode, ne znam šta ima od biljaka u njemu, nešto brzog rasta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da jeste.procitao sam da to moze biti plesan, uzecu danas ancistrusa pa cu videti. A za vikend uzimam pumpu. Biljaka ima dosta, a ribica 6 komada.http://www.akvarijum.org/forum/50l-tealkjaffa-t19101-15.html od tad je malo premestano
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To belo ancistrusi jako brzo pojedu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim.kupio sam ga jutros od tada samo cisti, moram uzeti jks jednog. Sta on ne bude uspeo daskine to cu ja kad budem menjao vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci motornu pumpu, greota da ne koristiš valjano filtraciju koja uopšte nije loša.
Ancistrusi će za dosta toga da se pobrinu ali za kvalitet vode moraš ti. Samo menjaj redovno vodu, i malo više ako treba u početku i sa pravom pumpom bi trebalo to samo da se povuče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License