Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge po obodu listova Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akv 120l,ima prilicno biljaka,unutrasnji atmanov filter 500l.Osvetljenje 4x T8 18w od koje je jedna grolux.Foto period 10-11h stim da grolux radi 24h zbog estetike posto se akv nalazi u lokalu.Do skoro sam stavljao easy carbo i profito pa sam resio da obustavim i vidim kako ce se ponasati.U akv se nalazi i raspsivac duzinetoko 50cm.
Akv je na rastojanju nekih 2-3m od velikog izgloga koji je osuncan u posle podnevnim casovima,ali svetlost ne pada direktno na akv.
Na prednjem staklu se pojavljuje malo zelena tackasta alga,ali to jednom u 10dana ocistim,to mi nekako i ne predstavlja problem,jer znam da je uzrok izlog.
E sada ono sto mene brine su crni obodi na listu nane i kao crni prah da je posut preko nje.A na cryptocorini se nalazi koncasta alga koja je retko rasporedjena modre do crne boje.Najvise je ima po obodu i na vrhu gde se cryptocorini savija list i propada.Listovdm sam danas odstranio,ali opet tu i tamo ima.
U cemu moze biti problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To se i ja pitam u zadnjih mesec i po dana! Smile Valjda im je sezona ili sta vec. Sve je ove godine poslo naopako pa i alge. Svasta sam probao, sem hemije, trenutno mi pomaze podeljen foto period na 2 dela sa pauzom izmedju 2h. 5-2-5. I smanjenje kolicine svetla, promena 1/3 vode na 5 dana. A sto se tice tog izloga, mislim da i on dosta doprinosi problemu jer i ako ne bije sunce direktno u aknarijum, pojavljuju se alge. Kod mene recimo krenem da dizem roletnu preko dana i vec posle dan-dva eto zelenih sitnih koncica na prednjem staklu. Naravno, ostaje ona konstatacija iskusnijih clanova da je svaki akvarijum prica za sebe, tako da je je ovo subjektivno vidjenje stvari iz nekog mog iskustva koje priznajem da nije veliko. Ali sam primetio da su te crne koncaste po obodu listova pocele da blede, i ribice pocele da ih cupkaju. I ne pojavljuju se na novim mestima, tako da mislim da sam ih sveo pod kontrolu. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2012 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ovih 18w koje rade 24h uticu na fotoperiod?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2012 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi ovako, pocni od prirode koju se trudimo da simuliramo u akvarijumu. Znaci Sunce kad zadje, zaslo je i to je to. Tako i u akvarijumu, ako sija 12h, posle toga se smrkne i nastaje "noc" sledecih 12h. Podesi nekako tih 10-11h kad ti je najpotrebnije da se pale ili nekako vec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2012 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pitanju je akv u lokalu koji nocu dolazi do izrazaja jer je veliki izlog,pa zato ostavljam jednu neonku 24h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koja je podloga u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni dva sijamska algara ocistili ovu dosadnu crnu algu po obodima listova. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li neko gde da nadjem sijamske algare. Ja sam iz Arandjelovca gde ih nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redzinald ::
Zna li neko gde da nadjem sijamske algare. Ja sam iz Arandjelovca gde ih nema.

Vrlo tesko prijatelju, te ribe se uvoze, tj ne moze da se razmnozava u akvarijumima. Od jula je trazim, i tek pre 2 nedelje sam je dobio. Inace pojeli alge sa listova, nije ostala ni dlacica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam isti problem. Sta predlazece?
-pranje sa izbeljivacem razmera 1:19
ili nesto drugo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao slican problem.
Po savetima nekih ljudi, podelio sam foto-period na 5-2-5 i posto sam vec dodavao easy carbo, prskao sam ga po listovima na kojima je bilo ove alge. Pri tom sam malo i smanjio kolicinu hrane koju dajem ribama i za 2-3 dana je sve nestalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Meni dva sijamska algara ocistili ovu dosadnu crnu algu po obodima listova. Bravo

Bravo Cool yeah I jos uvek je sve cisto i u najboljem redu, jedino zelena koncasta ali, bijemo se nekako cetkicom za zube! smeh


Poslednji izmenio jovica dana Pet Dec 21, 2012 6:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License