----------------------------------- oldwolf Pet Jul 13, 2018 7:23 am Re: alge ----------------------------------- znaci u vodu sam izbejego ubacivat kemie samo akqva safe i platamin ostalo nist,i opet mi se navlaci nest zeleno alga jest al koja vrsta neznam evo akvarijum vodu mijenjo prije 2,5 sedmice ribice izmjestio opro pjesak biljku (sto je ostalo)filter vanski prao sve od do ...ev vec je krenulo zeleno se sirit po dekoraciji po cvijecu svakako Mislim da si od velike brige da sve bude idealno, uništio kolonu korisnih bakterija (sa pranjem svega), i sada imaš problem sve dok se akvarijum ne isciklira,u takvim uslovima samo alga napreduje.Moja preporuka je da ne pereš filter bar 1,5-2 meseca, a i to kad budeš prao ,da bude samo površinski deo filtera. Dopusti malo haosa u akvarijumu ,da se stvori biohemijska atmosfera (koju izgleda ne razumeš baš najbolje) i nek ti bude dobro strujanje vode (filtracija) i aeracija. Verujem da ćeš pored redovne zamene vode (u tvom slučaju 2x mesečno po 1/3 odstojale vode) uspeti da rešiš problem. Poz.