Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
miroslavyus
Akvarista

Registrovan: 28 Jan 2010

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam slucajno naleteo na ovu tabelu pa reko ajd da okacim mozda pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista

Registrovan: 30 Mar 2010

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto pokrecem zastarelu temu, mislim da je Jana vec saznal ime biljke ali mozda ce nekoga drugog interesovati, to je Drezga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
White Magnolia
Akvarista

Registrovan: 18 Dec 2010

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imama problem sa necim sto mi izgleda kao budj po kamenju na dnu , a primetila sam i na zadnjoj strani akvarijuma zeleunu boju na staklu. Prodjem prstima tuda, a na prstima mi ostaje zelena boja .
Nisu koncici, al neka vrsta algi verovatno jeste, jer vidim da se hvata za vece kamencice na dnu. Prednje staklo i stakla sa strane mi sve ribe obilaze i ciste i japanke i muljas, al onu zadnju stranu gde bas ima sta da se skine nece niko. Smile
Dal neko ima ideju sta bi to moglo da bude?
Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik

Registrovan: 03 Nov 2009

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je li to po pesku zelene boje, kao tanke niti, spoji desetak petnaest zrnaca kvarca? Kada uhvatis za to zeleno podize se i taj deo peska, onako spojen jedan za drugim?

Image

Je li to ovo?
White Magnolia
Akvarista

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema koncica. Izgleda kao budj na hlebu na primer. Samo sto je ovo na kamenu Laughing
sale75bgd
Urednik
Urednik

Registrovan: 03 Nov 2009

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadis kamen i ocistis budj. Ili je nastala zbog lose filtracije ili zbog gomilanja ostataka hrane (hranis vise nego sto treba). Treca mogucnost je da je sporan sam kamen, ako znas njegovo poreklo onda cemo iskljuciti i tu mogucnost.
White Magnolia
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Jan 08, 2011 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci hrana.........? Dobro, a kamenje sam instiktivno izvadila. Ne pojavljuje se ta budj vec par nedelja. Pa cemo videti za dalje. Hvala!
jana
Akvarista

Registrovan: 12 Okt 2009

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako su zelene, onda je to zelena tackasta alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka alge ccleaner Alge 2 Čet Jul 12, 2018 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem Alge lecicso Početak u akvaristici 1 Sre Apr 25, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera - alge na listovima ili ne becke021 Alge 15 Ned Dec 10, 2017 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Refugim/makro alge, iskustva dzonib Morska Akvaristika 4 Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odredjivanja vrste alge Futurebreeder Alge 4 Pon Sep 18, 2017 7:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker