----------------------------------- macroman1 Sub Jan 29, 2011 12:49 pm alge ----------------------------------- akvarijum sam dobio pre otprilike mesec dana i pocele su da mi se pojavljuje neka narandzasta boja na zidovima i na podu i nije mi jasno sta je to da li neko od vas zna sta je?????unapred hvala ----------------------------------- bojan86 Sub Jan 29, 2011 12:53 pm ----------------------------------- Gde ti se nalazi akvarijum u sobi? Da nije kraj prozora? I kakvo osvetljenje imaš? I reci nam šta je od životinja unutra? ----------------------------------- macroman1 Sub Jan 29, 2011 12:57 pm ----------------------------------- pa u sobi imam jedan veliki prozor ali je akvarijum nasuprot njega aq mi nije bas u najtamnijem uglu sobe a od osvetljenja imam jednu stedljivu sijalicu od 20w ali ona menja 100w obicne sijalice. ----------------------------------- bojan86 Sub Jan 29, 2011 12:58 pm ----------------------------------- Bitno je da nemaš običnu sijalicu, ona zna da pospeši razvijanje algi. A jel' zraci Sunca padaju direktno na akvarijum? Ako padaju, onda je to problem :roll: ----------------------------------- macroman1 Sub Jan 29, 2011 1:18 pm ----------------------------------- pa da tu i tamo.ali sta mogu da ucinim po pitanju algi????? ----------------------------------- bojan86 Sub Jan 29, 2011 1:21 pm ----------------------------------- Ako nemaš nekog algara, onda ga nabavi jer su veoma korisni u borbi protiv algi. Preporučujem ti Ancistrusa, mada je izbor na tebi. Pokušaj sa nekim žiletom (ili nekim drugim adekvatnim rešenjem) da skineš alge sa stakla, povećaj aeraciju (mehuriće) i vidi ako imaš neke roletne, spusti ih bar dok Sunce udara po akvarijumu, a posle možeš da ih digneš. Što se tiče svetla, tu sačekaj nekog iskusnije za savet, u to se baš i ne razumem. Možda bi trebalo da zamračiš akvarijum na dan, dva, ali nisam siguran. Nisi nam rekao šta imaš od ribica i kolika je litraža. ----------------------------------- bojan86 Sub Jan 29, 2011 1:22 pm ----------------------------------- E da, reci nam koliko vode menjaš i koliko često. ----------------------------------- MiMa987 Sub Jan 29, 2011 1:35 pm ----------------------------------- Ja mislim da je kod tebe u pitanju braon alga. Iscitaj malo http://www.akvarijum.org/forum/alge-f9.html Kolika je zapremina akvarijuma? ----------------------------------- macroman1 Sub Jan 29, 2011 2:01 pm ----------------------------------- akvarijum je 45l a od ribica imam 2 molly 4 gupi 3 skalara i jednog Ancistrusa.vodu menjam na sedam dana po 1/3.