----------------------------------- Rodja! Sub Feb 01, 2014 2:15 am All-in-1 (foto-period,kompresor, hranilica) - diskusija ----------------------------------- Planiram da napravim jedno ovako resenje pa me interesuje i vase misljenje o ovome. Princip rada: I deo uredjaja (230V AC): Tajmerom, klasican iz elektro radnje, regulisemo foto-period (npr. 6h). Taj tajmer takodje pokrece kompresor za vazduh koji bi radio suprotno od rasvete. Kada neonke rade kompresor ne i suprotno. Mislim da je kompresor potreban samo nocu posto tada biljke trose kiseonik iz vode a preko dana ga i same ga proizvode. II deo uredjaja (12V DC): Automatska hranilica, napravio bih DIY hranilicu kao sto se moze ovde naci ili sa snekom (spulnom), nasao sam jedan klip na youtube o tome. Elektronika bi pokretala motor od hranilice. Podesavanje ce biti moguce u 6 programa (na 3,6,9,12,18 i 24h hranjenje) i podesavanje duzine hranjenja u slucaju sneke. Motor moze biti do 12V DC ili 230V AC iz mikrotalasne. Takodje ovaj deo posto je 12V moze i da kontrolise brzinu ventilatora ako neko ima ugradjenu ventilaciju. Sta vi mislite o jednom takvom uredjaju/resenju?