----------------------------------- becke021 Čet Dec 14, 2017 10:08 am ----------------------------------- [quote="Sone_bg"]Koliko vidim nisi se izjasnio dal imaš neku hranljivu podlogu, to će nam biti od važnosti, druga i treća stvar su svetlo i CO2, ako to nemaš ili nije kvalitetno, možeš do sutra da čekaš da pređe u crvenu boju, a što se tiče algi, to je normalno, ne znam ko ih kod nas nema, onaj ko kaže da ih nema, taj laže :)/quote] U pravu si, nisam nista u ovoj temi napisao o tome. Hranjiva podloga je Tropicina, rasveta je oko 1,8m hladno bele trake 14,4w, nemam co2. Najbolje da pogledate kako to izgleda u ovoj temi: http://www.akvarijum.org/forum/prvenac-t25176.html Juce sam kupio Easy Carbo, doziracu 1ml dnevno, pa cu pratiti stanje. Za sada sve biljke guraju lepo limun, ludwigia, rotala, nana,cak se i kripta siri, jedino za sada alternathera zeza i pogostemon erectus se muci, ali to mi je ocekivano, jer je ipak zahtevniji... Sto se algi tice, negde sam i svesno krenuo sa Tropicinom prihranom, kako bi se navatalo malo zelene alge na 3d pozadini da imaju sta kozice da jedu, posto ne silaze sa nje. Nekako mi je prirodnije, nego da samo sipam neku hranu za njih