Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alternativa za spoljni filter ili je nema? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi... upravo sam dobio akvarijum cudesnih dimenzija: d 53, v 50, s 33... sto mu dodje oko 87,5 litara... E sad, zanima me da li postoji neka alternativa spoljasnjem filteru u vidu neke potopne filter-pumpe + vazdusna pumpa sa dva izlaza (sundjer filter + rasprsivac ili 2 sundjer filtera) za ovu litrazu...???
Jos nesto... s obzirom da je akvarijum visok skoro koliko je i dugacak...koje ribe bi se tu osecale ok? Nisam imao jos prilike da naletim na ovakve dimenzije pa ako neko iskusan moze da mi da odgovor. Hvala!!! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 1:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kanister.
Top filter.
Hang on filter.
...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman HF-0300
VISECI FILTER ZA AKVARIJUM ,JACINA:300 L/H. da li je dovoljan za pomenutu zapreminu ili pored njega treba jos neka vrsta filtracije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super ti je taj filter,ajde pa kad namestis daj neke slicice Wink
U tom akvarijumu bi pasovao par skalara.........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam ipak da se taj filter malo-malo kvari. Koliko vidim nece skoro biti slicica....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drug je imao Hang on filter. i kaze da ej zesca krdza i ubrzo ga je zamenio Very Happy

Meni je majbolji normalan prelivni filter Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

labeo, spoljasnji filter je svakako najbolji, nemoj da se predomisljas nego ako ga nemas pocni da ga pravis. Dimenzije su vidjene za skalare ! Pozdrav!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E samo da se nadovezem kupi neku filter pumpu ili bilo koji drugi filter samo hangon zaboravi nije ni zasta meni su se vec dva pokvarila u roku od mesec ipo znaci krsevi ne opevani .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi! Narucicu kod stakloresca spoljasni filter sa dve komore, a sto se tice riba, ubacicu skalare, leriije, i neke tetre Wink
E ovako, kapiram da ubacim 2 skalara, 2 lerija (diamond gourami), i 2 jata dve razlicite tetre od po 6 komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu.

Recite mi da li mi je pored hang-on filtera (Atman HF-0300) potrebna vazudšna pumpa za akvarijum od 30 litara. Prilikom izbacivanja vode u akvarijum ulaze i mehurići, ne u nekom velikom broju, ali mi deluje dovoljno. Pa me interesuje vaše iskustvo, mišljenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije ti ne treba. Posmatraj ribe, ako često izlaze po vazduh na površinu onda treba (ne računajući one kojima je priroda takva (npr. borac)).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari i Trihogasteri ne idu zajedno u akvarijum. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LAbeo Bicolor,

Kad već praviš filter po narudžbini, moj ti je predlog da bi možda bilo bolje da napraviš filter sa tri komore, a ne sa samo dve. Mislim da će razlika u ceni biti jako mala, a efekat daleko bolji.

Ovo ti pišem zato što su mnogi ljudi (ne ja) pravili filter sa dve komore, pa se posle kajali što ga nisu odradili sa tri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, tema je matora kao Biblija, gledam komentare. U pravu si Aco, ja sam u medjuvremenu napravio filter sa 4 komore. Hvala na svim sugestijama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License