Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amano kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram hitno da napravim morsku vodu, za amano kozice tj larve.
Stvarno sam totalno zbunjena silnim racunicama koliko g soli na litar vode. U svim opisima gajenja amano pisano je na engleskom sa merama ppt.
Da li neko moze da mi kaze koliko g soli da stavim na litar vode da bih dobila salinitet 35ppt?
Nesto sam ja racunala ali stvarno ne zelim da pogresim.
I jos jedna stvar, da li so da stavljam u odstojalu cesmusu ili da uzmem vodu iz slatkovodnog akvarijuma pa u nju da stavim so?
Kupila sam tropic marine so


Poslednji izmenio No 1 dana Sub Dec 07, 2013 12:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u slanu vodu se zaista ne razumijem, ali ti mogu sa sigurnoscu reci da je ppt hiljaditi dio, iliti parts per thousand, iliti ‰. matematikom dodji do količine soli koja tebi treba za tvoju kolicinu vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za salinitet od 1026 sto mu dodje 35ppt ti treba 38grama soli po litri vode ali ako ti treba bas precizan odgovor, bez salinomera ne mozes tacno da izracunas salinitet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovorima. ta matematika me totalno sludela.
za amano treba salinitet izmedju 30-35ppt. ja sam stavila 35g/L. za sad sve deluje ok.

ne kupuju mi se sad salinomeri i sl. jer mi je ovo prvi pokusaj, kasno sam odvojila zenku pa imam samo 20-ak larvi. zaista ne ocekujem mnogo od prvog pokusaja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

puno srece!

izvjestavaj nas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala dundee Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno, imao sam priliku da ih vidim uživo , nažalost nisam poneo lupu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno, imao sam priliku da ih vidim uživo , nažalost nisam poneo lupu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe da bas su mrvice Smile
mislim da nece uspeti ovaj put. primecujem neke larve na dnu, sve manje ih pliva sredinom akvarijuma...
mada i kazu da od 1000 koliko zenka izbaci u najboljem slucaju u pocetku prezivi 500.
sta da kazem ja koja krecem sa 20. al ako nista drugo sticem iskustvo.
problem je sto imam 3 teksta, o uspesnom mrestu, i u sva 3 pise razlicit salinitet Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Makich, navijamo za tebe !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Neso!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

update:
4. ti dan: par komada se ne ponasa normalno, pliva nekako u krug, drze se dna
ostali plivaju sredinom akvarijuma, cini mi se da su porasli malo
pu pu pu so far so good Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde urednici menjajte ime teme. Marija samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, mogla bi da se premesti tema iz morske akvaristike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

18-i dan zivota
broj se smanjio sa 20 na 10kom. ovih 10 je bogami lepo poraslo mada su to jos uvek mrvice Smile sad su oko 3mm raspoznajem oci, telo, rep i lepezu na kraju.
posto je ovo sve pomocu stapa i kanapa zadovoljna sam. hranu kojom su drugi hranili ja nisam jos uspela da nabavim. tako da ih hranim suvom mlevenom koju razmutim u vodi pa im kapnem malo, kvascem i kuvanim zumancetom. od kad sam uvela i zumance kao da brze rastu.
ponasanje im se promenilo a mozda su samo krupniji pa bolje vidim. nekad stoje na bocnom staklu, nekad uzmu neku mrvicu sa dna pa plivaju sa njom. sve vise podseca na kozice mada do metamorfoze ima jos dosta.
jako mi je komplikovano hranjenje jer je jako mali broj larvi pa uvek ostane. tako da redovno usisavam dno, menjam vodu cesce...uglavnom dosta buljim u akv i pratim situaciju. zaista je jako komplikomano ali to sam i ocekivala.

15 dana po izbacivanju larvi zenka je ponela nova jaja. ovaj put ce to ici mnogo bolje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License