----------------------------------- Bojan95 Pon Okt 14, 2019 8:40 pm ----------------------------------- Kod barbusa je kljucno da ako hocete da ih drzite sa drugim ribicama, te ribice koje ste planirali u akvarijum naselite pre barbusa, ili istovremeno sa njima dok su barbusi jos mali. Sta god da dodate kasnije kada se oni vec odomace i upoznaju akvarijum vrlo verovatno da cete imati problem. Kada postanu maticne ribe vrlo tesko prihvataju i druge maticne barbuse koje naknadno ubacite...Moje maticne tetrazone maltretiraju sve novo sto ubacim u akvarijum osim espei razbira koje su sa njima od prvog dana i novih malih barbusa. Probao sam dva puta da ubacim i po jednog maticnog barbusa sa njima ali toliko su ih progonili da mi nije bilo druge nego da ih izvadim napolje. Barbus nigrofasciatusi su mnogo manje agresivni, ali i oni ce rascerupati gupike, borca, kozice.. Titeje i pentazone su kod mene toliko mirne i pitome da bih sa njima mozda mogle i kozice. Ali posto su kod mene zajedno sa one prve dve vrste nisam probao.