Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Amazona" novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Apr 10, 2013 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E batice... Cim, ali cim prodju ove usrane kise, nalazimo se na "saboru" Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 10, 2013 10:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 10, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Meni jedna fi13mm vraca vodu preko motorne glave. Pumpa je na max 250l/h. To je ok. U trecoj komori nivo vode je nizi za nekih 5mm od ostalog dela filtera. Mene zanima ako pumpa gura 250l/h u akvarijum, jedna cev vraca iz ak u filter 250l/h. Dve cevi vracaju podeljeno sa 2, cca 125l/h svaka. Samim tim usisna sila po cevi je slabija? Ili se varam?



"usisna sila", iz mog iskustva sa malo vecim akvarijumom, zavisi od razlike nivoa. To znaci da ce ti i na jednu cev sikljati 250l/h ako se napravi dovoljna razlika u nivoima vode izmedju filtera i akvarijuma. Na mom akvarijumu kada sam imao jednu cev razlika je bila citavih 6-7 cm mozda i vise a kada stavim i drugu malte ne se izjednaci.

P.S. Video sam u nekom pet shop-u da ima da se kupe deblje prelivne cevi tipa 2cm precnika. Mozda ti to bude bolje resenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Naravno, to je tacno. Sto manje guras ruke unutra, to je bolje. I ovako sam hteo da sadim biljke koje su stigle danas, pa rekoh odjednom! Smile A pivo sam da pijem, ne ide, jel tako Cojo? Smile

Kad dodjemo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam posadio biljke! Stigle su ludvigie crvene, 2 sirokolisna limuna koja su cucnula ekstra iza panja u zadnji plan. Ubacio sam i jedan kameni rasprsivac, pa kad se ovaj limun uzili malo, pustam ga u pogon.
Sad sam ubacio i 4 muzjaka gupi. Od ribljeg fonda tu su:
2 koridorasa,
2 sijamska algara,
1 ancistrus,
2 zute moli,
2 plati (1 tuxedo, 1 koral),
4 muzjak gupi,
3 helene,
7 malezijaca.
Akvarijum+filter= 50l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika govori vise od hiljadu reci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam cime da slikam, ti mislis da bih ja pisao ovde referat! smeh
Da dodam na ovaj popis riba i dve zebre! Veliku plavu i malu roze! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jatne su, Jovice uzmi im jos makar 4 da se ne smore i ne skunje Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ekstra su! Plivaju, vesele su, to je poklon, tako da ostaju tu gde jesu. Akvarijum je napunjem max ribama, vise od ovoga sto je unutra zaista ne bih smeo. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se javljam sa zakasnjenjem ali bolje ikad nego ikad Smile Sve u svemu svaka cast Jovici za akvarijum i samo bih jos dodao da mi je jako drago da je ak otisao u dobre ruke Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista ti ja ne verujem dok ne vidim slike Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja jedino da stavim u traznju da mi treba fotoaparat, pa ko ima visak, a da mu ne treba, nek posalje, ja se ne ljutim! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ut1d0t ::
Ja se javljam sa zakasnjenjem ali bolje ikad nego ikad Smile Sve u svemu svaka cast Jovici za akvarijum i samo bih jos dodao da mi je jako drago da je ak otisao u dobre ruke Wink

Hvala druze i tebi! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa drugari, pala je prva zamena vode! ojha
Ovo je pesma u odnosu na proslu postavku sa potapajucim filterom, korner i sundjer filterom. Dok sve to povadis i posle vratis na mesto, prodje te volja! Laughing
Bez sat i nesto ne moze. Ovo sad za 20min gotovo. Nema potrebe za prenjem filtera svaki put. Usisao dno, pokupio malo koncastu iz mahovine, nasuo drugu vodu, prebrisao staklo, vratio rasvetu i pali masinu! talasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekoh ti ja da je stakleni spoljašnji zakon. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A odakle si vadio vodu? Samo sifoniranjem ili ostatak iz filtera? Sta si radio sa prelivnim cevima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License