Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amazonci puzevi pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ekipa,
imam vec 10ak dana dva poveca amazonca i vec drugi put primecujem da se "kace" jedan za drugog.
Evo i slike

Image

Pauza u fotoperiodu da neko ne pomisli da drzim parhet kao podlogu Smile

E sad moje pitanje.
Citao sam o njima ovde na forumu i rekao bih da je to parenje u pitanju.
Takodje sam citao da jaja polazu izvan vode, ALI, u mom akvarijumu od nekih 200 litara voda je skoro skroz do isparivaca tj staklenog poklopca, mozda ima 1-2cm samo lufta.
Da li ce njima smetati ako nemaju prostora van vode da poloze jaja, tj mozda ih nece ni polagati u tom slucaju ali da li moze da se desi da zbog toga kako neki kazu zapeknu, uginu itd?

Inace, ne planiram da ih razmnozavam a i ruzno bi mi delovao aq da spustim nivo vode, plus kamenac itd

Sta raditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 5:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je parenje mada oni se tako obilaze i ako jedan umire.DA sam ti ostavio bih prirodi.Ako nadju mesto da se izlegnu neka ih ako ne jos i bolje. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za tu informaciju o umiranju to nisam znao.
Ok, neka ih prirodi pa sta im Bog da.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License