----------------------------------- Ikan1 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Ancistrus albino maticna zenka puna parazita. Molim za pomoc ----------------------------------- Pozdrav ja sam Ivan iz Nis-a. Vec sest godina sigurno se bavim akvaristikom. Imam vise akvarijuma kod kuce i opredelio sam se za uzgoj Ancistrusa. Do pre par dana nisam imao nikakvih problema, sada mi je jedna matica zenka albino ancistrusa puna nekakvih parazita imam snimak gde se jako lepo vidi dok je prilepljena na prednjem staklu kako joj se nesto mrda po stomaku, jede normalno samo sto jos vuce dug koncast izmet. Ona je u akvarijumu od 40 l sa jos jednom zenkom maticnom i muzjakom. Akvarijum ima zajednički spoljni filter sa jos je jednim akvarijumom od 40l u kome je pet maticnih koridorasa. Trecinu vode menjam jednom nedeljno. Nacije hranim serinom spirulinom, barenim povrce i po malo tetra diskursa.Treba mi pomoc oko leka i da li postoji uopste, ne mogu u da ustanovim uopste koja je bolest u pitanju i od cega da ih lecim. Molio bih iskusnije akvariste za pomoc i one koji su imali slican problem da pomognu. Hvala najlepše unapred.