Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 3:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz porodice Loricariidae jeste,i hypostominae je podvrsta a sada da li je ancistrus rod , e pa to nisam siguran iskreno da ti kazem....eto to je sto se mene tice , ja sa njima nisam imao posla pravo da ti kazem ali sam siguran da ce se naci neko ko se na strucniji nacin susretao sa njima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 3:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je stara riba sa slike, odnosno, koliko je dugo kod tebe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da nije ovaj chocolate pleko
http://www.fnzas.org.nz/?p=1244
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo,rekao bih da jeste Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlekMoli
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 13
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Koliko je stara riba sa slike, odnosno, koliko je dugo kod tebe?


Kod mene je oko nedelju dana



a 99% je chocolate pleko jer je potpuno isti kao ovaj na slici
http://www.fnzas.org.nz/?p=1244
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plehostomus, tzv. chocolate varijetet. Nadam se da imaš dovoljno veliki akvarijum za njega jer rastu jako veliki i do 40-50 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nistaneznam
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 64
Lokacija: Srajevo, BiH

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Ček malo tek sam stigao sa posla Smile do NG gužva, ako uspem da uslikam opet lepo kačim.
Prva tura rasla u zajedničkom akvarijumu, sada su sa barbusima, nekako više na oca povukli, tj. crno, nemam slike. Jako su malo napredovali, da ih častim sa 4 cm. A imaju negde oko 8 meseci.
Gospođa:
Image
Gospodin:
Image
Omladinci, negde na skoro dva meseca, preko 3 cm neki, žuta obična sijalica, pisao sam u razmnožavanju ancistrusa kako su izdvajani, čini mi se da su malo povukli na braon, ali jedva, ne vredi moram malo bolje da ih uslikam.
Image

Ona prva tura je nezahvalna za komentar, nije imala uslove za pravilan razvoj, ove pratim, zdrava hrana, čini mi se da su neki povukli malo na LDA 16, ali treba još vremena.


Pozdrav, treba mi neko ko se razumije u ancije. Imam malog odnedavno, bas malog oko 2 cm,nista ne jede nikad ga nisam vidjela...stavljala i tabletice,mrkvu,hranu za zlatne (jer su i one u akv.) sta da mu radim moze savjet? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe na toliko mesta da se postavlja pitanje.
Noćna riba, pa i ne mora da znači da ne jede ako ga ne vidiš. Treba neki panj za njih, neko skrovište.
Ne vredi ovako, ne idu zlatne i oni zajedno u principu, nema informacija koliki je akvarijum, kakva je filtracija, koga ima osim zlatnih, itd....
Inače piše svako od nas šta je probao, šta je radio pa ništa ne znam Smile kod svakoga ume da bude drugačije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mog novog ljubimca i što me je iznenadilo malo malo pa uživa ovako sa glavom van vode da li je to normalno za njih? Njegov blizanac je izvršio samoubistvo iz drugog aq koji nema poklopac.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Feb 26, 2015 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene baš i ne bleje van vode. Imaš li talasanje površine vode, ili dosta biljaka, pošto oni gotive dosta kiseonika u vodi? Meni jedne od omiljenih riba, face su ancistrusi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Čet Feb 26, 2015 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da voda se baš dobro talasa a i ubacujem kiseonik biljaka imam podosta doduše u stepenu razvoja http://www.akvarijum.org/forum.....20604.html ovde možeš videti aq a pošto sam rešio da ugasim manji aq od 40L onda će biti još koja kripta da se presadi u ovaj a danas idem po još jednog ancija nekoliko korija i nadam se neonkama a inače za sad imam pored ovog ancija, jednog korija, četiri platike, par black molija, par amazonaca i ženku gupike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ssasa81j
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Mar 16, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze Ancistrus da se drzi u akvarijumu koji nema grejac i na sobnoj temperaturi? Procitao sam gore par postova da se ne slaze najbolje sa Japankama,pa me zanima zasto nije dobra kombinacija,posto bas planiram njega da preselim iz akvarijuma sa gupikama u akvarijum sa 2 japanke. Da li bi mu skodila niza temperatura?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Mar 20, 2015 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Ne moze, njima ne odgovara temp ispod 23 dok japanke traze temp ispod 20 koliko znam. Zasto bi ga selio?

Inace, moj anc. zenka bukvalno mrzi koridorase, ima tako napade besa i ganja ih po celom akv, sada sam videla da su im izgrizena gornja peraja, ali samo paleatuse, ne one bronzane i ne dira uopste kuli kulije. Odjednom poludi i napada ih, pa se onda baci na bilje. Kao da je u pms-u Very Happy Nego, bojim se da neki kori ne strada Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssasa81j
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 2:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da ga selim zato sto mi pravi nevidjeni haos u akvarijumu. I pored toga sto ima gde da se sakrije i ima drvo koje sisa,nocu prekopava pesak,podize mi biljke,muti vodu i jos dosta stvari. Nema mi drugre nego da ga izvadim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 3:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siguran si da imaš ancistrusa?
Čitao sam ovde po forumu da se lepe na staklo i miran si ali ne vredi, ne drži lepak, probao sam:
Image
Smile Smile Smile

Evo ja za te njihove pojave u ponašanju prvi put čitam. Istina je da su mi prekopali par rupa samo pri prvom mrestu. Jašu biljke ali nisam primetio štetu ako se računa što smažu alge kao šteta. Pri hranjenju umeju da najure slabije od sebe a to su na dnu uglavnom svi osim geophagusa i možda altispinoza. Inače se slabo motaju okolo, imaju periode ali odma lepak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License