Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anentome Helena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti nikako da nam okacis slike akvarijuma! Sad A za Helene, svaka cast! Po meni, naj lepsi puzici!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod men su 4 Helene za mesec dva ošašavile čitavu populaciju barskih, maleziskih i ramšorn puževa. Viđao sam ih u strasnom zagrljaju, valjda je to, ali do sada nema malih. Već sam i prestao da se nadam ali i dalje prebiram po trunju posle usisavanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis ti to, potpno ne mogu da ih skapiram sta im to kod mene odgovara (a nije mi milo da znam da su mi pobili sve barske, nisi volim da drzim plen i lovca u akvarijumu), a kod tebe se ne mnoze... ?

Loonitz: Ne pitaj nista, katastrofa je.... Za zalosne detalje na temi 'Ribice mrsave-pomoc', ja sam tamo ona sto kuka na zadnje 2 strane...... Sad

Jovice, legendo, pa ja samo za tebe zakacila Smile Inace ih nisam ni fotkala do sada uopste, jesu oni lepi ali su mi sablasni sa onim pipkom na glavi. Brzi su za puza, covece, bas!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ljutim se ja! Smile Inace, prizor sa helenama je ekstra! Pa kad se mali razmile... Milina! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos kad ubiju amazonca od 5cm, milina Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E razmisljao sam da ubacim ona dva zuta amazonca, nisu skupi, a Helene imaju hranu za pola godine unapred Smile Salim se, voleo bih da se druze, ali ako ipak padne zrtva nema veze;)

@Oljisa
Video sam ja tvoje muke, nisam bas strucan sto se tice bolesti pa se nisam ubacivao u razgovore. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje, pre dvadesetak dana sam nabavio dve helene, velicine oko 1cm, posao rade lepo, vec primecujem da imam manje dosadnih puzeva ali sam primetio nesto zanimljivo. Naime pre 3-4 dana su se spojile, jedan puz se drzi na ljusturi drugog i tako se krecu i ne odvajaju se evo vec 4 dana, nekad se cak jedan ''izvrne na ledja'' a drugi preko se pomera napred - nazad, izgleda kao sex kornjaca Very Happy jel je neeko primetio nest slicno i jel moze da mi kaze o cemu je rec?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je uobicajeno, a sta rade, mozemo samo da nagadjamo... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pomislio da se pare, mozda lupam ko maksim po diviziji, ali prvi put imam helene pa ono, otkud znam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Imam dugo tri helene, poklon clana Kaplarm. Dve sam dao zetu da mu izedu malezijske puzeve! Smile Meni ostala jedna. Danas sam opet dobio jos helena od Kaplarma i to 5kom! Bravo
Cim su ubacene, ova moja helena se nakacila na jednu od pridoslica i ne skida se kao dete sa tresnje! Smile Mislim da je to to! ojha
Odavno zelim male helene u akvarijumu, nadam se da ce parenje uspeti! U filteru cuvam 3 maticna malezijska, tako da im kroz prelivne cevi iz filtera u akvarijum stize stalno sveza ziva hrana u vidu mladih malezijaca! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyrocore
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 52
Lokacija: Beograd - Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahahha dobra fora za prihranu Very Happy
I nadamse da ces dobiti malce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 2 helene i pre neki dan su se nakacile jedna na drugu i tako ceo dan ako ne i vise.
Komentar je bio ili se jedu ili se je*u Laughing
Navijam za ovo drugo Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko posle situacije sa prve slike iznad mozemo da ocekujemo jaja? I da li ce ribice pojesti ta jaja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice nece pojesti jaja, ne znam koliko ce im vremena trebati da poloze jaja ali od trenutka kada izlegu jaja pa do neke velicine od 2 cm trebace im najmanje 5-6 meseci i to u idealnim uslovima. Sam proces parenja i izleganja ovih puzeva zavisi od dosta faktora, imam ih skoro 3 god a jos nisam primetio da imaju neku " rutinu " pri parenju, ne postoji odredjeno vreme, period... kad ce se sigurno pariti. Dao sam prijatelju 10 ak komada pre godinu dana sada su vec dosta narasli imaju dovoljno hrane ali se ne pare. Jednu stvar sam zapazio kod mene, kada nemaju dovoljno hrane i kada ih ima mnogo nece se pariti i nece biti malih, cim smanjim broj helena i dodam malo vise puzeva za hranu posle nekog vremena oni poloze jaja. Iako se hrane puzevima ( meso ) u nedostatku puzeva vrlo rado ce uzimati tablete spiruline kojima hranim ancistruse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene im je bilo hrane na pretek, i jos uvek ima, zato sam ih i uzeo, da to sve lepo pojedu. Ako bi se razmnozili bilo bi vrhunski, a ako ne, onda nissta Very Happy u svakom slucaju hvala na informacijama, pomoci ce dosta da se ne loim aoko jaja ako ih primetim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puž Helena chaosad Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 27, 2020 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Helena puzevi nikouro Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Dec 12, 2018 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clea Helena i Malezijski puzevi. Skybuffalo Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 23, 2018 12:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License