Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anentome Helena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi i za mene kojeg,moze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 12:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li kod Vas Helene jedu puzice malezijce? Kod mene cini mi se ne .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bdojca
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2010
Poruke: 49
Lokacija: N. Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2010 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene jedu, ponekog malog malezijskog i primetim na staklu, a od odraslih samo nalazim prazne kucice. Bitka se odigrava nocu, ili u podlozi pa ne primecujemo Smile Za male Helene ces cekati oko mesec dana, mozda i malo vise. Jako su sitni ali se po sari vidi da su one. Ocekujem i ja da cu ih imati visak, tako da cu da ih poklanjam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da ,tako je nesto slicno i kod mene, velike malezijce kao da jedu vidim dosta praznih kucica ali male skoro ne ,mozda s u dosta brze ,hhaha.Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam danas 3 komada, cisto iz interesovanja. Svi su na velicini ispod 10mm. Kada sam ih doneo kuci, rekoh da se malo poigram. Smile
Stavio sam sva 3 u jednu plasticnu posudu sa vodom i ubacio 5 obicnih puzeva (Ramshorn). Prvih 10-ak minuta su svi tumarali unaokolo, sudarali se, mimoilazili, kao da se nista ne desava. A onda je poceo lov. Dve Helene su zgrabile po jednog puza u roku od 2 minuta, a treca je isla okolo sve dok se nije pridruzila jednoj sa krupnijim ulovom da podele obrok... Smile
Ono sto me najvise odusevilo je brzina Helena u pojedinim momentima. Njuskaju puza, obrcu se, guraju, a onda ga zgrabe potezom koji je neverovatno brz, narocito za puza. Ne znam da li to uvek rade ili zavisi od situacije, da li su ostali srecni vlasnici ovih kanibala primetili nesto slicno? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm...No1, nadam se da pratis ovu temu. Isto tako se nadam da znas sta treba da uradis ako ih nisam dobio uz lokvanje i mahovinu Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, sve je to tacno sto si napisao. Kod mene u roku od dan dva potamane sve puzeve koje im ubacim, interesantno obaviju se oko njih i kao da ih isisavaju /pogledaj slike malih helenica.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel' prezivljavaju kod tebe MTS pored Helena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ih oko dve godine, već i gomile mališana. Krenuće da se hrane svim vrstama puževa, osim Nerita, ako ova ne padne na kućicu i ne uspe da se okrene. Problem su im veliki Amazonci, i teško se usude da ga napadnu.
Na pojavu malih iz jaja se čeka 4-6 nedelja.Potom odrastaju zavučeni u podlogu i povremeno se pojave tek nakon mesec dana u veličinama 1-2mm. Do odraslog primerka prođe oko 8 meseci. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Na pojavu malih iz jaja se čeka 4-6 nedelja.Potom odrastaju zavučeni u podlogu i povremeno se pojave tek nakon mesec dana u veličinama 1-2mm.


Jel si siguran u ove tvrdnje, pricas iz licnog iskustva ili, pitam zato sto ja nisam vodio evidenciju, a cini mi se da je to ipak malo kraci period od ovoga koji si ti naveo da bi dostigli velicinu od 1 do 2.mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 03, 2010 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U mnogome zavisi od temperature vode. Navedeni podatci se odnose na izvrstan tekst, koji možete pročitati ovde.
http://arizonainverts.com/foru.....#entry1660[/url]
Lično iskustvo sa njima potvrđuje skoro sve iz postova Člana Arizonainverts Foruma. Slika jednog primerka moje Helene. Pozdrav


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa
Akvarista



Registrovan: 18 Jun 2009
Poruke: 124

PorukaPoslao: Pet Sep 03, 2010 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice podataka koje baziram na velikom uzorku, to bi bilo ovako. Dakle, podatci su zapravo podaci, jelte, kad se po srpski uzme u obzir gubljenje suglasnika Wink

Period od 4 meseca
Nabavka prvih helena, period polaganja jaja, izvodjenje jaja, najvece helene iz nove generacije oko 1,5cm. Prosecna temperatura u tom periodu 26-27C.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Sep 03, 2010 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ok, svuda su podtaci razliciti ,ali se ipak trudim da to bude koliko toliko tacno. Iz razloga sto sam pre nabavke Helena dosta procitao o njihovom razmnozavanju i to uglavnom netacno. A odnosi se na polaganje 1.jajasca, sto je netacno.Ne vezano za to logicno je da temperatura utice u mnogome na razmnozavanje i odgoj malih sto u mnogim podacima nije navedeno vece je to eto samo tek tako napisano. Ne bih mogao sa sigurnoscu da tvrdim ,ali kao sto rekoh nisam pratio, Helene 1.turu koje opet predpostavljam nisu sve prezivele sam nabavio pre dva, tri meseca, drugu turu u avgustu. Ali znam sigurno da je vec negde u julu bilo jajasaca u akvarijumu, a sad sam zapazio dva ,,malisana,, na velicini od oko 3 u 5.mm. Pisem ,cisto informacije radi, i uzmite ove podatke s rezervom, pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Sep 03, 2010 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
A jel' prezivljavaju kod tebe MTS pored Helena?


Pa sta znam jedu ih ali ne s tako velikim apetitom kao ostale mehusce, njih prosto tamane neverovatnom brzinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja1994ki
Akvarista



Registrovan: 10 Apr 2010
Poruke: 28
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Sep 03, 2010 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su bas interesantni puzici,a sto je jos bolje rese se ovih malih napasti Very Happy Samo nikako da ih nabavim Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puž Helena chaosad Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 27, 2020 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Helena puzevi nikouro Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Dec 12, 2018 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clea Helena i Malezijski puzevi. Skybuffalo Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 23, 2018 12:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License