Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anubia var.barteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2009 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne moje ,,iskopane,, slike u skorije vreme Anubia barteri.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2009 9:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2009 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imamo drvo slicne velicine na kom su anubije vezane. Bas sam trazio jednu sliku gde sam lepo uslikao ali nisam mogao naci ali sam nasao ovu sliku. Ne vidi se bas najbolje ali dobro. Inace sa tim drvetom sam imao mnogo problema sa potapanjem. Mesecima sam ga potapao cak sam mislio da ga nikad necu ni potopiti. Drvo sam nasao pre dve godine na moru i jako lepo izgleda, malo sa rupicama kako ga je so izgrizla. Toliko je meko da su anubije rasle zile su isle direkt u drvo. Pre par meseci sam ga podelio na par komada jer su mi se i anubije rasirile...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neka korisna "tajna"za uspesno gajenje ove biljke?
Juce sam je prvi put u zivotu kupila,a s obzirom da je dosta skupa,volela bih da mi date neki savet vezano za nju.
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa posebno, meni je napredovala lepo kad ništa nisam dodavala od prehrane. Najlepše dolazi do izražaja vezana za neki panj ili kamen(ona se ne sadi u podlogu jar rizom truli i samim tim biljka propada). Samo obrati pažnju da bude u senci jer ako je izložena direktnoj svetlosti, posvetle joj listovi i gubi taj tamno-zeleni izgled zbog kog i pravi prelepi kontrast sa ostalim biljem i korenjem. Znači, nikad rizom(stablo sa korenjem) u podlogu i u senku stavi biljku. Sporo raste pa treba strpljenja Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok.Vezana jee za kamen,taj deo sam znala ,a ovo za svetlost i nisam,pa cu je sad malo pomeriti.HVALA Mama Smile
Ako se razumes u biljke,poslal bih ti na pp jos par pitanja ako nije frka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš pp Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bigmama hvala na tekstu,i meni je pomogao!Eto da sad nisam video ovu temu propala bi mi anubia!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna stara slika mojih anubija.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekstra forka!...i naravno gupi <3
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

inace Anubija barteri - nana moze i da se posadi u podlozi ali mora da se obrati paznja na rizom da se ne ukopava jer onda truli. misljenja su podeljena oko lepote odnosno dal je lepsa na panju, kamenu ... ili posadjena. moj komsija ima vec godinama i zaista je dosta dugacka i rasirena po akvarijumu ( cak je i cvetala ), a biljka je posadjena u podlozi i sto je naj interesatnije on je taj aq zapustio a sve mu "cvete" ( a da cak i nema previse algi u aq )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coyote 77
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2009
Poruke: 60
Lokacija: Senta

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odlicna fotka, imao sam i ja anubiu koja je cvetala, prelepa je tada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Anubia Nana, ogroman zbun +30cm velicine nebojsar Ponuda 2 Čet Maj 11, 2023 2:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia nana truli Peku Biljke 14 Pet Nov 05, 2021 7:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana i Ludwigia Repens Rubin nebojsar Ponuda 0 Sub Apr 24, 2021 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia nana misa984 Ponuda 0 Čet Mar 18, 2021 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana nebojsar Ponuda 0 Sre Mar 10, 2021 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License