----------------------------------- brankorad Ned Sep 30, 2018 9:22 pm Apistograma cacatuoides orange malci ----------------------------------- Prije 17 dana sam u zajedničkom akvarijumu primjetio malce apistgrame u kokosu. Dok sam ja došao sa posla , uspio sam u neku malu posudu od 7-8 litara da prebacim majku i 10-tak malaca. Ubacio sam malo kamenčića, mahovinu, taj kokos i spužva filter. Neki dan je malo pala temperatura, vidim ženka slabo pliva, skontam da je hladno. Temperatura je bila 20. Ubacim grijač prvo na 22, kasnije dignem na 24. Danas nešto gledam malce imaju 17 dana, a plivaju poprilično kilavo. Tek po koje kratko preplivavanje, obično leže ne dnu. Mislim vidi se napredak, e sad da li je to dovoljno ? Hranim ih sa mikro crvima 2-3 puta dnevno, na početku sam par puta kapao žumanjak. Da li sam ih zeznuo sa niskom temperaturom ? Koliko bi inače trebala da bude optimalna temperatura za uzgoj malaca ? Ostavio sam im majku sa njima, vidim da kad ubacim granulu za nju da je ona usitni i dio izbaci njima. Koliko dugo da je držim sa njima? Ubacio sam i puževe malezijce, kasnije mi pade na pamet da bi mogli da naškode malcima. Da li neko zna nešto o ponašanju tih puževa ? Svaki savjet je dobro došao. ----------------------------------- Anboy Ned Okt 07, 2018 6:50 am ----------------------------------- Kad sam mrestio Apistograme cacatuoides imao sam dve varijante. Prva je da iz akvarijuma od 40-50l gde su mi bili muzjak i zenka nakon mresta izvadim muzjaka i sve je bilo OK! Druga varijanta je bila da iz zajesnickog akvarijuma 100l gde sam imao vise parova Apistograma nakon mresta izvadim pecinu gde je ikra i stavim rasprsivac sto je bila malo losija varijanta jer dobra deo ikre mi je propadao. Temperature kod mene je takodje bila oko 24C. Zenku sam sa malcima drzao mesec dana. Ja sam svoje malce hranio sa artemijom pa nakon toga kad je prerastu sa suvom hranom i tubifexom. Jako sporo rastu! ----------------------------------- brankorad Ned Okt 07, 2018 7:59 am ----------------------------------- Hvala za savjet. Mislim da sam preterao sa mikrocrvima, higijena je bila užasno loša i ostalo mi je samo 3 malca. Jedan je duplo veći od druga dva, nešto mislim da ta dva neće odrasti. Počeo sam da planiram neki mrijesni akvarijum pa ću sve iz početka. Još me interesuje da li smijem da ubacim male kozice u taj mrijesni akvarijum ili sa ova 3 malca što su ostala ? Ubacivao sam male kozice dok je majka bila sa malcima, da li smije bez nje ? ----------------------------------- simici789 Pon Okt 08, 2018 8:50 am ----------------------------------- Ja sam ubacivala puzeve posle jedno nedelju dana da malo pomognu u higijeni. Sa kozicama nisam probala ali bi sacekala da malo porastu - jedno mesec dana posto, kako je Anboy rekao, rastu uzasno sporo. Inace sa pripremama za mresni pozuru, eto njih u mrestu za 10-ak dana ponovo :). ----------------------------------- brankorad Pon Okt 08, 2018 3:58 pm ----------------------------------- Inace sa pripremama za mresni pozuru, eto njih u mrestu za 10-ak dana ponovo Smile. Ženku sam vratio u veliki akvarijum i od tada je u kokosu, tako da pretpostavljam da će brzo biti ponovo malaca. Kada sam je ubacio u akvarijum nastala je velika frka oko nje. Žao mi je što to nisam snimio. Imam 2 mužjaka koja bih ubacio u mrijesni akvarijum, jedan najveći dominantni, a drugi je nešto manji. Oba su baš fina. Šta mislite o tome da ubacim mlađeg ? Mada kada vidim kako se taj veliki pliva bočno da bi ušao u kokos , baš se nasmijem, možda je ipak on zaslužio da ide u mrijesni :) . ----------------------------------- simici789 Pon Okt 08, 2018 6:43 pm ----------------------------------- Jao, ja se bas ne bih igrala sa njih dvojicim i jednom zenkom. Ja bih odvojila par - muzjaka koji ti je lepsi 😊.