----------------------------------- Sone_bg Pon Jun 20, 2016 9:40 am Apistogramma cacatuoides ----------------------------------- Zanima me ljudi koji imaju ribicu iz akvarijuma, kako se ponaša kod vas? Pošto kod mene baš slabo jede, kad je vreme za jelo, popne se u gornji deo akvarijuma, kao i sve ostale ribice, uhvati jedno parcence i spusti se dole i to je to i to dok uhvati taj mali komad, treba mu tri dana, muzjak je u pitanju, sav je nesto usporen, plašljiv, da ne pričam o tome što se krije po ceo dan, a hranim ih kvalitetnom Tropicinom i granuliranom i hranom u listićima, a da, isto i ovo, kad im dajem granuliranu, nije velika granulacija, on je uzme, pa je ispljune, pa uzme drugu i ponovo ispljune, kao da mu ona odgovara, možda ih vi hranite nekom drugom hranom, koju oni vole, pa ako može neki savet? :) ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Avg 08, 2016 4:47 pm ----------------------------------- Ponasanje je povuceno, sem za vreme mresta onda je agresivno prema ostalim stanovnicima, a kad su sami (muzjak/zenka) zenka tera muzjaka, makar je tako bilo kod mene i za vreme mresta i posle svako je imao svoj cosak. Od suve hrane nisu nista hteli kod mene da jedu sem serinih granula za diskuse koje sam prvo natapao pa tek onda ubacivao u vodu, a dobijali su crve (za pecanje), larve komaraca (zive), kalifornijske gliste koje su tamanili. Probaj sa glistama to ti je moj savet.