Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Apsolutni početnik - pomoć i saveti (par glupih pitanja) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 9:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da crnu foliju nalepiš na parče stakla istih dimenzija kao akvarijum, pa ga prisloniš uz zadnje staklo. Tako ćeš moći da menjaš pozadine po želji.
Osmokot je dobar, jer se lagano rastapa. Traje najčešće 6 meseci.


Poslednji izmenio sale75bgd dana Ned Nov 03, 2013 5:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 9:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
e sad ne znam mozda ovi tamo pet shopovi imaju neki specijalan osmokot koji kada stavis nema sanse da se pojave alge


Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene i Belgiju, Sale? Kolko ja znam nema nikakvog specijalnog ovde.
Kao sto sam vec gore napisala, nemam iskustva sa osmokotom (jedva mogu i da ga napisem doduse Razz ).
Falabogu drug-clan je citao vise o tome jer ga interesuje pa je to sve lepo reseno.

Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno sam krenuo sa nulte tačke i odradio nešto oko novog (većeg) akvarijuma, sad sledi uređenje samog akvarijuma i kasnije cikliranje.

http://www.akvarijum.org/forum.....tml#161432
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednu dilemu, pošto planiram da stavim zemlju i mrežicu razmišljam dali ima potrebe da prvo stavim preko zemlje tanji sloj kvarcnog peska pa preko rečni šljunak ili odmah rečni šljunak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kvarcni pesak ti je idealan za akvarijum, mozes crni ili sivi, granulacije 2-3mm. Mozes i kamencice iz recnog peska, odes na separaciju i poneses sito, prosejes, sta ostane u situ je ok za akvarijum. Ali nemoj da mesas zajedno kvarcni pesak i recni pesak, jer ce vremenom to sve da se izmesa pa ces iamti sarenis a to ne zelis. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si siguran da zelis recni pesak stavi samo njega. Dobro razmisli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U mali akvarijum sam stavio beli kvarcni pesak pa mi deluje malo drečavo kad se upali osvetljenje, a i ovaj koji imam još on je sitnije granulacije nego što bi želeo.
Zar rečni šljunak nije dobar za akvarijum i biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponovo problem sa malim akvarijumom, do juče je sve bilo ok a juče normalno sifonirao dno menjao vodu ( na 7 Dana) a jutros vidim dve uginule ribice jedna gupika i jedan mali torokatum.
Ne znam šta je uzrok ali sam jutros zamenio još malo vode međutim vidim da su i ove ostale ubledele i vrlo slabo se kreću kao da neće ni one dugo.
Nije mi jasno od čega je nastalo ovakvo stanje odjednom do juče su ribice bile normalne, a sad akvarijum niti je pretrpan i dugo nije bilo uginuca ali ne znam šta je sad ovo.
Primetio sam da je list na ovoj kripti koju imam promenio boju i sad je nekako šaren.
Evo i slika ako ima neke pomoći šta raditi i šta bi mogao biti uzrok'
od riba trenutno, 1 neonka 1 amonier, veći torokatum, 1 kori, ancitrus (mali) i još dve ribe koje ne znam koje su a tu su odavno
Dešavalo se ranije da neka ugine ali ovako loše stanje nije bilo nikad
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nova postavka u akvarijumu, ubacio sam malo osmokota i nešto od biljaka, i promenio lokaciju akvarijumu sad je na istoj polici sa većim , podloga je kvarcni pesak granulacije 1-2mm a od stanovnika tu su po jedan tokoratum, koridorus amonier i ancitrus.
Planirao sam za par dana kada se biljke malo ukorene da ubacim 4-5 barbusa tetrazon.
evo i par sličica kako je sve išlo

Osmokot
Image

Podloga kvarc 1-2mm
Image

Image

Image

Image

Sugestije uvek dobrodošle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ana zeka
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2013
Poruke: 78
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Donju gumicu podigni malo vislje jer ce ti se vremenom od toplote grejaca slepiti za grejac pa ces imati muke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe da podizes bilo sta. Plastika je sasvim izdrzljiva na tu toplotu.
Nadji neki zanimljiv kamen u prirodi, neki panj, odradi sta treba i ubacuj u akvarijum. Dobro bi dosla neka biljka krupnijeg lista ( anubije, kripte, ehinodorusi ... ) da malo popuni prazninu i da sarolik biljkama. Samo napred i polako Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zasad nisam ubacivao ništa od kamenja i sl. a trenutno sam mogao da nabavim ove biljke nije bilo ono što sam želeo ali biće sigurno izmena, akvarijum je dosta mali i plašim se da bi ehinodrus zauzeo ceo akvarijum kao i da ne izgleda pretrpano sa nekim panjem ili kamenom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trenutno stanje u akvarijumu jesledeće

Image

Image

Image

Malo i stanovnici

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tooo, barbusi Cool
Ja bih dodao dve stvari: prvo, definitivno fali neki kamen i neka grana. Drugo, posakrivaj malo tu opremu (cevi, grejac, crevo, termometar). Ako vec ne moze sve u isti ugao, pomeri ih na obe strane, samo da se sto manje vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mornar početnik, Voždovac G.Blagojevic Upoznavanje 0 Uto Mar 15, 2022 1:01 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License