----------------------------------- spaske1 Sub Sep 14, 2013 10:35 am ----------------------------------- Evo posle nekog vremena mene opet, a radi se o tome da sam planirao nabavku većeg akvarijuma u kome će biti samo prirode bez veštačkih ukrasa i plastika. Nameravao sam da kupim neki veći gotov (Juwel) akvarijum sa preko 100l zapremine ali zbog trenutnih ne mogućnosti finansijskih, rešio sam da uzmem nešto manji 50-70 l pravljen jer mislim da će me to jeftinije izaći. Moram da ubrzam stvar jer su mi juče ne planirano stiglo više riba (9 kom) od kojih 2 dosta velike za moj akvarijum, sad je u malom akvarijumu opšti haos a strah me je da neće dugo izdržati a taman se situacija stabilizovala od godišnjeg odmora sve bez problema i uginuća sa 5 neonki 2 skalara i čistačima kad ono juče neki prijatelji poslali po kevi kamaru riba i sad je ludilo i gužva, pa sam rešio da uzmem što pre neki veći. A sve me zanima kako i šta uraditi za zapreminu oko 60 l Koju filter pumpu uzeti? gledao sam ove unutrašnje filtere koji imaju po tri komore sa različitim filter materjalo za zapreminu 80l sad ne znam dali je to uredu za ovo što planiram? od podloge sam planirao kvarcni pesak iz razloga što mi je najdostupniji a bolji je od veštačkih gluposti koje sad imam, i dali bi tu mogle da se ubace neke biljke a bez posebne hranljive podloge? Dali je za ovu litražu (60l) dovoljan grejač od 50w ili ići na onaj od 100w? Planiram još ubacivanje vazdušne pumpe i unutra za dekoraciju neki panj. I na kraju koliko bi osvetljenje bilo dovoljno mislim naravno na neonsko svetlo? Svaki dodatni savet je dobrodošao