Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 AQ do 50 L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis ili je dobro? Kakvo osvetljenje imas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 1:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="sale75bgd"]Mislis ili je dobro? Kakvo osvetljenje imas?[/quote
Ja mislim da jeste! Imam dve neonke od 13 w! hteo sam da uzmem jednu neonku pxilips AQ! a jel mora zemlja za cvece? ja nisam hteo neke zahtevne biljke , neke osnovne biljke da se zeleni i da imaju gde ribice da se sakriju! Hvala na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tane
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 20
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima na youtube dosta zanimljivih video snimaka sa temom formiranja akvarijuma ( npr. naslov - how to set up aquarium- ima 7 delova i po meni je tu odlicno opisano kako se sta radi, premda reklamiraju Tetratec), moze biti od koristi nama pocetnicima, poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tane ::
ima na youtube dosta zanimljivih video snimaka sa temom formiranja akvarijuma ( npr. naslov - how to set up aquarium- ima 7 delova i po meni je tu odlicno opisano kako se sta radi, premda reklamiraju Tetratec), moze biti od koristi nama pocetnicima, poz
Ehvala ti puno pogledacu!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2012 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Netreba ti You Tubic da bi neke snimke odgledao. Imas i ovde na forumu dosta toga a izmedju ostalog i Video.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2012 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam gledam na sve strane! Mene samo muci biljke i podloga! biljke zato sto nemaju da se kupe ovde kod mene! a podloga me muci zbog zemlje! ne znam dal da stavim zemlju ili ne zbog mucenja vode ? Da li ce mi biljke opstati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tane
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 20
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2012 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stvarno dobri snimci nikouro, nisam obratio paznju na playlist, korisno je za uredjenje ali su oni koje sam pomenuo odlicni u postupku formiranja akvarijuma, posebno za pocetnike riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu u pravu si ! bas je dobro opisano!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve detaljno i pregledno.
Sto se tice zemlje. Prijatelju, odi i kupi Tera magmu ili Carobnu zemlju, istresi na dno u debljini od pola santima, stavi mrezicu pa zatim pesak i nemoj mnogo da razmisljas. Ostale detalje imas ,kako na snimku tako i po raznim temama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka biljka da bi opstala mora da se hrani. Hrani se tako sto u procesu fotosinteze a sve zbog prisustva pigmenta hlorofila, elektromagnetnu energiju suncevog zracenja prevode u energiju hemijskih veza organskih molekula i na taj nacin dolaze do ugljenih hidrata kao osnovne hrane za njih. Znaci bez svetla nema ni biljaka! Ako pazljivije procitas teme o osvetljenju shvatices da ga bezmalo i nemas jer kao sto vidis u temama ne prija bas svaka svetlost biljkama.
Izmedju ostalog biljka se hrani i korenovim sistemom. Koren je podzemni organ biljke cija je osnovna funkcija apsorpcija vode i mineralnih materija kao i pricvrscivanje same biljke za podlogu. Ako ne postoji hranljiva podloga (u ovom nasem slucaju ''mucitelj vode'') zemlja za cvece, biljke ce propasti.
Pocetnik si i sumnjam da bi se snasao sa prihranama i ostalim nacinima hranjenja biljaka tako da ti poslednji put uz ovaj skoro pa iscrpni tekst preporucujem stavljanje podloge u svoj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam puno na savetu! Uzecu tu zemlju Tera magmu ili Carobnu! Kolko da uzmem, kolo je dovoljno za 50l! Kakva mrezica ide jel moze ona za izolaciju kuce?? Hteo sam i usisivac za dno da kupim , hoce mi onda uvuci zemlju ili sve pomesati to mene muci da se ja ne napatim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

KUpi najmanje pakovanje . Dovoljno ti je da zamlju raspodelis na dnu u debljini od 0,5 - 1 cm.
Mrezica za fasadu je idealna.
Minimalna debljina podloge tj peska u prednjem planu je 2-2,5 cm a u zadnjem 4-4,5 cm. Usisivac zaboravi sada na pocetku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e hvala ti puno sad idem da vidim tu zemlju!! ako uspem da je nadjem! ja imam kvarcne kamencice jel mogu oni mesto peska! obljasni mi malo vise za ususivac nisam te razumeo!!? hvala u napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam neku zemlju za cvece carobna zemlja sto si i ti napisao!! nacrtani su patuljci i crne je boje! jel moze ta jel ona ok??? jel ja nju trebam da perem ili je samo stavim u aq???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo je stavi, nema potrebe za ispiranjem zemlje i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License