Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 AQ do 50 L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima. Ja sam ovde nov i popcetnik u akvaristici pa hocu da pozdravim sve i da postavim neka pitanja! Imam AQ od 50 litara i fliter marke Atman AT-F302 i grejac isto atman od 100W. Pa me zanima kakav je grejac i filter? kazu da je filter bescujan a cuje se pa me zanima sto to? Posto sam kupio to sve ,napunijo vodom AQ i stavio u AQ kolko mora da radi filter da bi se ocistio? To je zasad to ! HVALA U NAPRED!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova tema prvo mora da se prebaci na odgovarajuće mesto. Za to vreme možeš da pročitaš odeljak za početnike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 16, 2011 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da prebacim ovde sam nov pa ne znam!? Citao sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Dec 16, 2011 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Administratori ce ti prebaciti temu ako joj ovdje nije mjesto.
Filter i grijac su dobri. To sto se cuje filter pumpa provjeri jeli ti potopljena skroz, znaci mora da bude kompletna ispod povrsine vode.
I filter ti je najbolje da napravis neki vanjski stakleni sa 3 komore radi smjestanja filter mase sto fizicke sto bioloske. Jer te potopne pumpe meni nemaju smisla al eto nije ni to lose za pocetak al ces sam polako sve da skontas. Samo citaj sto vise po forumu jer na sva tvoja pitanja mozes naci vec napisane odgovore.
I koristi pretragu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 16, 2011 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala ti. Jeste potopljena ja skroz,icicu sad u radnu da vidi prodavac sta je sa njom posto kaze da ne bi trebala da se cuje! Da to sam i hteo da napravim spolasni filter. Da citam stalno i nasao sam par zanimljivih stvari sto i mene zanimaju! HVALA TI PUNO JOS JEDNOM!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Boban555
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 8
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Dec 16, 2011 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribice drzis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 16, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo vec imam gupike i imam ih puno! Pa sam skoro kupio blek moli 1- muzja i 2 zenke . Sad sam ubacio 3 ribice u akvarijum da vidim kako ce se ponasati! A hteo bih da imam neonke , borca ... E sad sam dobio zamenu pumpe posto ona nije valjala, puno je zujala! sad imam MAGI 200 , Pa me zanima kakva je ta pumpa? Cini mi se da je malo jaca posto gura ribice!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili joj smanji protok ili napravi spray bar na izlaznom crevu tako da ti ribice nece leteti po akvarijumu. Imas na forumu o tome pa potrazi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala ti! Ja sam sastavio jednu grupu ribica koja mi se svidjaju! Pa da mi kazete koja ribica sa kojom moze a da su NEONKE na prvom mestu:Borac,Barbus tetrazona,serpae serpe,ksifo,gupi,zebre,moli,cory panda,ancitrus,Barbus Titteya . To je to, e sad me zanima koje mogu da stavim u svoj AQ. I jos jedno pitanje, Ova trava kakva je blood stakgrass?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih iz te kombinacije ribica izbacio borca. A i previse je to vrsta (ako si plranirao da ih ubacujes sve).
Odluci se za jednu ili dve vrste "plivajucih" riba, i ubaci algare i cistace pored njih. Ne valja preterivati sa ribama, pogotovo ne u akvarijumu od 50L. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam planirao sve posto ne znam da li mogu zajedno sve te ribice ! Ja sam samo izdvojio ribice koje mi se svidjaju pa bi od tih ubacio neke a da mogu sa neonkama. Pa me zanima koje da stavim ?? Imam problem sa filterom ne znam kako se smanjuje protok?? Pomozite mi molim vas!! evo i slike filtera
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jos jedno pitanje. kupio sam kamencice kao podlogu i ne mogu nikako da ih isperem i prokuvavao sam i prao kroz 100 voda i sirceta sam stavljao , a voda je i dalje prljava ! sta da radim pomozite mi?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda će se razbistriti za par dana, sačekaj da se akvarijum isciklira pa posle ubacuj živi svet unutra, protok možeš smanjiti tako što ćeš redukovati izlazne otvore ili napraviti neki spray bar, imaš dosta tema o tome, koristi pretragu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zoki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Dec 2011
Poruke: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala. to je problem sto ne mogu da nadjem nista o tome spray bar ne znam ni sta je to! kako da redukujem izlazne otvore? ceo dan trazim i zezam se sa kamencicima i nista mi ne uspeva!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas na toj potapajucoj pumpi najverovatnije klizac sa kojim se regulise jacina protoka.. taj deo gde ide kabal to je pumpa skines je sa te plastike (tog dela duguljastog u kome se nalazi sundjer za prociscavanje vode) i onda na njoj bi trebalo da ima regulator protoka.


Ova sa slike ima regulator pise ti pored klizaca sa jedne strane + a druge -:

Image

- je ako smanjujes protok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License