Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aqua Medic Xenia 100 (Laki) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Laki! Odlicno izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala momci.
Ovo je tek start i testiranje sto vise razlicitih vrsta...,za pocetak onih manje zahtevnih.
Uskoro stize vreme za prve zvezde,anemone....,a gde su one tu su i klovnovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Laki moreplovcu, brutalno dobro izgleda, samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laganim korako Laki postavlja standard. Voda mi na usta krene kad vidim kamen i rasvetu.
Pratim te na jutubu Smile
Jel menjaš podešavanja svetka kad snimaš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Apr 13, 2017 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Laganim korako Laki postavlja standard. Voda mi na usta krene kad vidim kamen i rasvetu.
Pratim te na jutubu Smile
Jel menjaš podešavanja svetka kad snimaš?


Trudim se da snimam uvek oko 6-7 popodne jer mi tada sunceva svetlost ne pravi probleme oko odsjaj,a inace standardno 18.5k bez obrade snimka.
Slike fotosopiram zbog toga sto slikam i snimam telefonom te mi ova plava uvek nekako vuce na radioaktivnu ljubicastu kad ih prebacim u komp ,te mi je doterivanje slika neophodno,sto vecina nas radi kako bi sto realnije izbacili zeljene boje.
Smanjio sam fotoperiod na 7h i intenzitet na 60% mislim da cu jos da kratim,za sad ide dobro a i alge su se povukle 98%.Strujanje sam podesio na pulsno (svake 3.5 sekunde)intenzitetom 3.
Poceo sam sa doziranjem i elementima u tragovima aqua forest ballingom,e sad posto ej to novi pristup ballingu o tome se moze diskutovati i diskutovati,a ja cu svoja iskustva pokusati da vam prenesem kroz temu ,ma kakva bila(nadam se pozitivna).

Hvala na podrsci,meni yt sluzi radi lakseg prenosenja situacije na forum putem snimaka. Very Happy


Poslednji izmenio Laki dana Čet Apr 13, 2017 8:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam neko vreme posecivao forum. Prijatno iznenadjenje.
Volim da vidim neke promene. Kod tebe standardno dobre.
Novi korali lepe slike. Vidi se da je sve zdravo. Odlicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Maj 21, 2017 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bih da podelim sa vama kroz grafikon pracenje parametara mog akvarijuma (aqua calculator premium) :

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Posto kaijum unosim kroz free NaCl uskoro pocinjem i nejga da testiram.

-Sve su ovo parametri od kljucnog znacaja za jedan reef koji bi morali s vremena na vreme biti testirani!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Maj 26, 2017 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da osvezim malo temu.
proslo je par meseci od unosenja zadnjih organizama,parametri su se stabilizovali,algi nema.Od kada sam poceo da doziram Ca/Mg/KH/free NaCl ne mogu da kazem da sam primetio neke velike pomake,mada ih ima-eto zasigurno mogu reci da su boje korala izrazitije.Jedino sto je u problemu to je Seriatopora caliendrum koja iz nekog razloga ne funkcionise(umire).Prvo sam mislio da je svetlo(nedovoljno jako posto sam jos uvek u aklimatizaciji),mada pre ce biti da je nedostatak fosfata jer su po mom testu ispod 0,02 koliko moj test moze da imeri(a poznato nam je da se sps korali pri nedostatku fosfata degenerisu),tako da sam uklonio sve medije koji bi mogli da ih izvlace i mozda cu ih cak i dodavati ako bude bilo potrebno.
U medjuvremenu sam poceo da testiram i kalijum koji unosim kroz Mineralne Soli tako da sam sad na cisto sa svim sem sa fosfatom koji cu pokusati malo da izdignem,ako je on razlog uopste?!
Uneo sam dosta noviteta kao npr. jednog six line wrasse-a,par clarki klovnova koji su se fantasticno uklopili(plasio sam se borbi sa ostalima)...,od korala svega i svacega od sps preko soft i lps korala do zvezdi i crva....

Evo i slika noviteta:


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Maj 27, 2017 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivno, tek će da bude kad korali još porastu. Svaka čast na pedantnosti i urednosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Maj 28, 2017 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Maj 28, 2017 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki imam jednu zamerku na tvoj video nemoze da se rasiri preko celog ekrana pa da uzivam ko covek !svaka cast sta da ti kazem prelepo !!!!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Maj 28, 2017 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam pojma sto odavde nece Embarassed ,al odes direktno na yt i rasiris bez problema Wink .
Hvala


Poslednji put izmenio Laki dana Ned Maj 28, 2017 7:30 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2017 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast. Lepo izgleda. Napokon zaziveo akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze ,ima se tu pono sto sta jos raditi,ovo nije ni blizu onog sto zelim,jos uvek sumnjicavo opipavam teren...., sta sa cim ide ,sta ne ide,kako kontrolisati parametre sa sto manje muke,kad krene nesto da izmice kontroli kako ga lokalizovati uz sto manje gubitaka-pitanja su na koje jos uvek trazim odgovore sto se ovog meni jos uvek nepoznatog akvarijuma i vode tice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucephalandra sp. aqua artica Milivoje Lampa Biljke 0 Sub Maj 21, 2022 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic ili Atman LGM respectre Rasveta 1 Čet Okt 10, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic nosaci popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 19, 2019 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic Super Bright T5 HO 24w + 2... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Nov 27, 2018 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Xenia Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 03, 2018 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License