----------------------------------- Boki2000 Sre Feb 17, 2021 10:51 am Aquael leddy slim ili Atman ----------------------------------- Cao svima. Sta savetujete kao konzolu za akvarijum od 90l u njemu su nezahtevne biljke(anubie,amazonka,aponogeton boinivinaus)... bez hranljive podloge i ikakvih dodataka i uspevaju one i na trenutnoj aquael leddy slim (10w) ali bih ja povecao to na 32w zbog estetike,a ovu manju bih prebacio na novi akvarijum koji imam u planu. Atmanova lg led konznola ima 24w...cena je povoljnija kod atmana ali nije mi problem trenutno da dam vise za kvalitetniju i bolji konzolu...hvala unapred ----------------------------------- Boki2000 Sre Feb 17, 2021 10:55 am ----------------------------------- Takodje u obzir dolaze i neke druge konzole,koje vi svakako iskusniji akvaristi preporucujete.Ove dve su mi kao opcije iskljucivo jer su najzastupljenije kod nas (sto se tice manje w) i najlakse je do njih doci.Svaki predlog je dobrodosao. ----------------------------------- chaosad Sre Feb 17, 2021 1:44 pm ----------------------------------- Zdravo, možda da još pogledaš i novi jeftiniji RGB, TWINSTAR B Line 90B oko 11-12.000 ili chihiros A901 samo belo ali dosta jače od svih ----------------------------------- Boki2000 Čet Feb 18, 2021 11:13 am ----------------------------------- Da nece da bude puno ovih 33w za ove biljke koje trenutno imam.To mu dodje oko 0.3-0.4 w/l.S obizorm da i nisu bas u nekoj senci,mozda par anubia su samo u senci iza darg stone-a,ostatak je izlozen direktno svetlu...mozda da probam sa varijantom twinstara B line 60B od 22 w sta mislis? akvarijum mi je 75x40x40,poz ----------------------------------- Uku Pet Jun 25, 2021 4:57 pm ----------------------------------- Izvini Boki da li je na akvarijumu imas Aquael Leddy Slim Plant ili Aquael Leddy Slim Sunnny. Posle 1000 godina hoću da oživim akvarijum pa me interesuju iskustva sa ovim lampama.