----------------------------------- kaplarm Pet Sep 23, 2016 10:16 am Aquael leddy tube 6W ----------------------------------- Posto nemam iskustva sa led rasvetom potrebna mi je pomoc oko ove sijalice koju sam nabavio ( citaj dobio ). Citao sam po forumu ali me interesuje vase misljenje i naravno za koju litrazu bi bila dovoljna ova lampa, koje biljke itd itd... Evo linka da vidite o cemu se radi , ako ovo spada u reklamiranje molim moderatore da obrisu link. http://www.aquael.com.pl/en/products/akwarystyka/oswietlenie/140-leddy-tube ----------------------------------- Serene Sky Pet Sep 23, 2016 11:23 am ----------------------------------- To je najobičniji cob od 6500k, kinez sa poljskim imenom. Po meni je za neki nano do 20-25cm visine. Od biljaka nešto što traži jako malo svetla. COB je dosta novo polje za akvariste i dosta se razlikuje od HP SMD na koje smo navikli tako da možda gresim što se tiče izbora bilja. Jel tajna koliko košta? ----------------------------------- Blue Pet Sep 23, 2016 4:39 pm ----------------------------------- Ja bih rekao 5-10 litara. ----------------------------------- nesa69 Pet Sep 23, 2016 5:24 pm ----------------------------------- Ne znam da li si gledao kod njih na web strani, Newsletter za PearlHigh. Stavljaju ih za 40 litara. Da li je to sad realno ili nije ne znam, ne pratim više toliko novotarije. http://www.aquael.com.pl/images/NEWSLETTER/Newsletter_PEARL_sierpien_GB.pdf Nemam inače ja mnogo pojma o biljkama da kažem nešto pametno :) ----------------------------------- kaplarm Pet Sep 23, 2016 5:41 pm ----------------------------------- Receno mi je da placeno 2000, stavio sam je na neki mali akvarijum 50-60 L i cini mi se da je preslabo. Inace koliko sam video cena ide do 28 funti. Iskreno ne pratim novotarije ali dobio sam je za dzabe pa rekoh da iskoristim, izgleda da ce ici u podforum ponuda. :) ----------------------------------- Blue Pet Sep 23, 2016 8:34 pm ----------------------------------- A dobro, ja sam mislio na neki ozbiljan biljni, inače bez problema 20-30, možda i više litara, zavisno od dimenzija i oblika. :) ----------------------------------- kaplarm Pet Sep 23, 2016 11:33 pm ----------------------------------- MA jok ovo mi je deciji akvarijum i od biljaka su tu samo anubije, zapremina je 67 L, i do sad je tu bila jedna neonka koja je skroz zavrsavala posao, e sad kad sam stavio ovu lampu cini mi se da je slabo svetlo ali sa druge strane nekako lepo izgleda jer baca snop svetla na jednu stranu akvarijuma gde su biljke, uslikacu sutra da vidite. Iskreno ukoliko je dovoljna ostavio bih je, ako nista drugo onda trosi manje struje.