----------------------------------- nesa69 Sub Feb 24, 2018 4:02 pm ----------------------------------- Da ne kucam edit, ionako imam tri milon glupih poruka :) Koristim i keramiku, i u akvarijumu i koristio kao filtere u prehrambenoj industriji. Negde smo i diskutovali o tome. Odlična je, ali retko koji proizvođač navede da se deo menja posle određenog vremena (JBL npr. ima napisano). Zapuši se i to je to, nema više funkciju, ide voda preko nje. U fabrici je procedura bila pranje kiselinom posle 6 meseci, vrela voda pod pritiskom u kontra smeru (postoiji aparatura) i još oko 6 meseci i zamena, ne ide više ništa kroz nju. Valjda si razumeo da ne gnjavim dalje. Meni stoji spod gomile sunđera na dnu filtera. Jednom godišnje, jednom u dve godine, kako se setim/imam para zamenim je. Idealno je, možda, koristiti kombinaciju keramike i sunđera. jedan red tanko keramike, staviš preko sunđer i gore vatu. Odluka je na tebi, ne bi grešio mnogo u startu i da ne kupiš ništa i korstiš samo vatu, tri sloja npr. (donji čist, najprljaviji bacaš, dva propereš i tako rotiraš). Problem je kod ovoga što sunđer i keramika mnogo stabilniji biološki medijumi za filter.