Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquili CO2 Test Set Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa jednim DC-om (Drop Checker) koji hocu da kupim, prodavac je napisao u opisu na sajtu:

-Stakleni trajni test sa vakumom za pričvršćivanje na staklo.
Priložen je reagens za cca. 150 testiranja i CO2 tabela.

Jasno mi je sta je DC, jasno sta je tabela u boji koja pokazuje koliki je rastvor CO2 u vodi, ali o kakvoj tecnosti za 150 testiranja se radi? Bocica je mala kao i sam DC tako da me buni tih 150 testiranja. Koliko ja znam, napravi se rastvor od 4KH i odlije se oko 5ml te vode u DC i to je to. Da li oni misle da se u 5ml destilovane vode doda nekoliko kapi ove tecnosti kako bi se dobio KH4 ili sta? Molim pomoc...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 9:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reagens u DC je bromtimol plavo. Nekoliko kapi istog se rastvara u vodi KH 4, a tacan broj zavisi od zeljenog intenziteta boje i zapremine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci ja to vec imam... Bezveze, ali dobro, od viska glava ne boli... Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas bromtimol plavo ili imas vodu cija KH je 4? Ili oba?
Potrebna su ti oba, bromtimol plavo (koji je inace narandzast:) boji vodu u odgovarajucu boju, a vrednost KH 4 je odabrana da bi se ta promena desavala u opsegu koji nama odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz novi JBL-ov DC ide reagens koji se ne meša, ali sipa se 35 kapi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bočici imaš reagens, za koji je naznačeno da ga ima za 150 dodavanja u staklenu posudu DC-a, u koju si prethodno sipao 5ml 4 KH otopine.
Nakon 7 dana, pošto je posudici sa jedne strane dostupan kontakt sa vodom i svim procesima u njoj, uđu u DC organske materije,bakterije...pa je potrebno zameniti sadržaj, jer dolazi do promene boje, najčešće imaš stalno žutu, koja ukazuje na višak CO2, a u stvari je greška. Ako ima još nejasnoća...Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam bromtimol plavo ali ne i vodu cija je KH 4, imam destilovanu vodu i sodu bikarbonu, problem je sto ne mogu sam toliko precizno da odmerim KH4. JBL-ov DC mi se ne svidja, veliki je i previse odudara, ovaj je manji, providan...

Hvala Krcko sto ste odgovorili na pitanje koje sam zaboravio da postavim a koje sam hteo, to me i interesovalo, na koliko se menja tecnost iz DC-a.

Jedina informacija koja me jos interesuje, kako sam da napravim KH4, i da li da kupim za svaki slucaj Sera KH Test kako bi bio siguran da sam pogodio tacnih KH4?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da si blize dao bih ti pola litre vode sa Kh 4.
Ja sam kupio kesicu sode bikarbone, otisao u prvu apoteku i zamolio da mi izmere 6 gr. Kupis dve flase od po 1 l destilovane vode. U prvoj flasi sipaj tih 6 gr sode i dobro promuckaj. U toj flasi Kh je 200. Iz druge flase izvadi 510 ml vode ( znaci ostaje 490 ml ). Sad u ovoj drugoj flasi sa 490 ml sipas 10 ml vode iz prve flase ( Kh 200 ) i dobijas 500 ml vode sa Kh 4.
Sve to mozes da uradis i na litri destilovane vode, samo sto iz litre vadis 20 ml ciste vode i sipas 20 ml vode sa Kh 200.
Meni je jos ostralo jos da nabavim brom i ponovo da vratim CO2 u vodi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vage koje imaju u apotekama mogu bez problema da odmere tacno potrebnu kolicinu, nema potrebe za dodatnim razblazivanjem. Jedino sto je potrebno biti dovoljno sarmantan i ubediti nekoga to da uradi. Sodu bikarbonu ponesi sa sobom i obavezno gledaj da nije vec otvarano pakovanje. Dakle, 120mg NaHCO3 i 1l destilovane vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 09, 2012 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To obavezno. Prvo sarm ( ko ga ima Smile ), i obavezno zatvorena kesa sode. U suprotnom, pomislice da dilujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga, kupio destilovanu, izmereno 3x po 6g (kesica sode je imala 20g) 1l vode sa 4KH napravio malopre, sve radjeno precizno spricevima. Izmerio sam uz pomoc precizne vage zahvaljujuci fabrici Biomeda koja se nalazi nepun kilometar od mene. Sipao sam 3 kapi Reagens-a u 4ml vode od 4KH, 5ml ne moze da stane u moj DC, da li to predstavlja problem? Evo kako trenutno izgleda...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka KH test Doksas Hemija 6 Pet Maj 10, 2019 2:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest Test Pro + Akcija Aquashop Aquashop 0 Pet Okt 27, 2017 10:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 test tecnost pedjaSM Uradi Sam (DIY) 10 Čet Mar 16, 2017 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 test pedjaSM Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 06, 2017 12:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquili osmoze Aquashop Aquashop 2 Uto Apr 05, 2016 4:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License