Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Artemia salina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2012 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljuspice idu gore na povrsinu dok artemija spada na dno i videces razliku jer ljuspica ne mrda se dok artemija pliva. Ako stavis svetlo svi ce se okupljati na to mesto pa ti je lakse skinuti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2012 9:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio od sogora na poklon posudu za izleganje artemije takozvana "Brine Shrimp Hatchery Dish"- http://maildogmanager.com/page...../u6C2psVow
Evo i jedan video kako funkcionise,na spanskom je ali se provali o cemu je rec- http://www.youtube.com/watch?v=Pt2AXEvsCSI


Poslednji izmenio sveta021 dana Ned Apr 15, 2012 3:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zaboravio sam reci da sam dobio i jajasca ali su stojala sigurno 3-4 god.,pa me zanima da li je moguce da im je istekao rok trajanja?
Posto sam prvi put probao njih da izlegnem i nije mi uspelo,inace u toj posudi je potrebno 24h za izleganje artemije i to bez posebnih uslova,temperatura,svetlo i aeracija nisu vazni.
Posle sam kupio sera artemia mix i uspelo mi je,izlegla se za nekih 21-22h,tako da pretpostavljam da je u pitanju ili salinitet vode ili jajasca,zato i pitam za rok trajanja.
Ako je ipak u pitanju salinitet,zanima me kako da odredim gramazu soli posto nemam preciznu vagicu i da li ide ista kolicina i kuhinjske i morske soli ?
I zanima me posto nemam bas previse mladji,da li je sve jedno da li na 500ml koliko inace ide u tu posudu stavio 1 jajasce ili 1000 ili ima odredjena mera koliko vode,soli i artemije?


Poslednji izmenio sveta021 dana Ned Apr 15, 2012 4:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja evo pokusavam da spremim artemiu al' bezuspjesno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

maslachak ::
Ja evo pokusavam da spremim artemiu al' bezuspjesno.

Sto bre Maslachak bezuspesno, jako lako se izleze samo ti procenat izlegle artemije zavisi koju koristis, ja sam poceo da je izlezem zbog boraca i mogu da ti kazem da jako lako ide. Imas ovde one snimke na pocetku pa napravi tako nesto i posle 24h vec pocinje da se izleze, ako pravis da crevo ide kroz zatvarac flase pazi da voda tu ne curi, ja sam imao taj problem pa sam presao na nacin koji je predstavio No 1 samo sam ja isekao flasu pa okrenuo i onda vazduh podize sva jaja i ne ostaju nigde na dnu sto mi je bio problem pre, kada je bila cela i normalno stajala.
Mene zanima nesto drugo, gledao neke snimke na youtube i video da je ljudi cuvaju u akvarijumima pa me interesuje, jel to cuvaoju onako ili ona moze da se koristi za ishranu??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvrle ::
maslachak ::
Ja evo pokusavam da spremim artemiu al' bezuspjesno.

Sto bre Maslachak bezuspesno, jako lako se izleze samo ti procenat izlegle artemije zavisi koju koristis, ja sam poceo da je izlezem zbog boraca i mogu da ti kazem da jako lako ide. Imas ovde one snimke na pocetku pa napravi tako nesto i posle 24h vec pocinje da se izleze, ako pravis da crevo ide kroz zatvarac flase pazi da voda tu ne curi, ja sam imao taj problem pa sam presao na nacin koji je predstavio No 1 samo sam ja isekao flasu pa okrenuo i onda vazduh podize sva jaja i ne ostaju nigde na dnu sto mi je bio problem pre, kada je bila cela i normalno stajala.
Mene zanima nesto drugo, gledao neke snimke na youtube i video da je ljudi cuvaju u akvarijumima pa me interesuje, jel to cuvaoju onako ili ona moze da se koristi za ishranu??

malo sam bolje pogledao sad ima ih ''kilo'' Very Happy samo su jako sitne ne znam kako da ih nahvatam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo bolje citas i da si propratio celu temu ,kazalo bih ti se samo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A citao jesam . Medjutim nisam ocekivao da je to toliko sitno Smile Tek kad sam upalio svijtlo blizu boce vidio sam koliko ih je Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1, da li bi mogao da mi kazes nesto vise o cuvanju artemije, da li to rade radi ishrane ili je cuvaju ukrasa radi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuvaju se radi ishrane mladji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Cuvaju se radi ishrane mladji Smile

Da li i odrasle artemije imaju istu proteinsku vrednost kao male, tek izlegle?? Gledao neke snimke, pokazivali razliku izmedju muzjaka i zenki, da se razmnozavaju jako brzo ako im se obezbede odredjeni uslovi ali niko nista ne prica o njihovoj hranivosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgajivacnice ih koriste radi brzeg rasta riba. Ako ih doticni koriste, onda ti je jasno da je hranljiva vrednost artemije jako visoka. Kombinacijom sa drugom hranom pravi su pogodak za zdrav i brz razvoj riblje mladji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da i kao odrasla moze da se koristi. Hvala puno jer ovo sto sam gledao su sve bili projekti, ipak mi nije provereno, jer ko zna ko je snimao i to pokusavao, a bolje da pitam ovde.Hvala jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim, gotovo sam siguran da im hranljiva vrednost opada kako rastu. A inace mogu se odgojiti da postanu vece. Ne treba se upustati u odgoj jer nema svrhe zaista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Artemia salina je naj hranjivija tek po izleganju dok još ima žumančanu kesu, nakon toga joj hranjiva vrednost drastično opada i kao odrasla praktično nema primenu u ishrani mlađi, može da posluži kao zamena za živu hranu u ishrani odraslih riba ali nije to baš to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebna artemia za riblju mladj Ludimir Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Apr 15, 2016 8:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Artemia-mix Shika Ishrana 7 Uto Feb 09, 2016 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka artemija salina-rinfuz gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Čet Nov 05, 2015 3:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sanders Artemia Premium Grade - 425g Aquashop Aquashop 1 Pon Apr 06, 2015 1:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna artemia Stefan993 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 14, 2013 12:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License