----------------------------------- No 1 Ned Maj 23, 2010 11:08 pm Artemia salina ----------------------------------- ARTEMIA SALINA Artemia salina je veoma kvalitetna hrana za riblju mladj ali samo u prelaznom periodu kada mladj ojaca i preci na drugu hranu. Ishrana artemiom i mogucnost zaraze riba skoro da i ne postoji.Znao sam mnoge odgajivace koji su uz pomoc artemije odhranjivali na hiljade komada mladji. Najpoznatije svetsko stanište artemije -Veliko slano jezero (Great Salt Lake) u državi Juta (Utah), SAD, životni ciklus traje jednu godinu. Pri tome je optimalan pH je između 7.5-8.5, neophodna je minimalna količina svetla za izleganje i dalji život artemije i voda bogata kiseonikom. U slatkoj vodi artemija živi 3 do 5 sati tako da treba unositi samo onu količinu koja može biti pojedena u tom roku. Odrasla jedinka artemija dostiže u proseku 8mm, a u idealnim uslovima čak i cela dva santimetra dužine! Artemiju je moguće dovesti do polno zrelih jedinki. To nije malo verovatan događaj u kućnoj akvaristici, ali jeste nedovoljno isplativ, pre svega zbog svoje zametnosti. Za ovakav poduhvat je dovoljno tek nekoliko litara slane vode i dobra aeracija. Međutim broj odraslih jedinki će biti minimalan, ali dovoljan da zadovolji radoznalost hobiste. I zaista jeste lepo posmatrati kako se mnogonogi akrobati lagano okreću kroz vodu. Prihranjivanje artemije je vrlo delikatno jer lako može da upropasti čitav trud ukoliko se pretera sa veličinom obroka. Idealno je dodavati plankton odgajen u slanoj vodi na svetlom mestu. Mnogo lakše je dodati par kapi rastopljenog pekarskog kvasca, ali upravo i najopasnije. Svoje licno iskustvo ,dugi niz godina predstavljam… Uputstvo za izlezenje artemije saline… Po meni je najbolje naci flasu od dve litre s a zaobljenim dnom , nekad je bilo da se kupe takvi sokovi ali danas nisam bas siguran. Iz razloga kada se ubaci crevo za vazduh iukljuci aeracija da se artemija ne bi nagomilavala u mrtve uglove. Jos jedna koristna stvar je ubaciti plasticnu cev od balona kojima se deca igraju i koji se dele na ulici u radnjama i slicno. Uputstvo…. Jajasca artemije su sive boje i mnogo puta su manja od makovog zrna. Pakuju se u konzerve cuvaju se van domasaja vlage sto je veoma bitno za procenat izleganja.Jajasca artemije se jedino izlegaju u slanoj vodi. U 5.litara zapremine vode /obavezno/ dehlorisane pri temperature od 24 – 26.stepeni celzijusovih ,sipamo 4.litra vode, i dodamo 4. velike kasike soli. U takvu posudu najbolje je rekao sam Vam vec ubacite plasticnu cev i ukljucite pumpu za vazduh kako bi voda u posudi cirkulisala.Talasanje vode mora da bude veoma intezivno kako se ne bi stvorili mrtvi uglovi u kojima bi se artemija gomilala.Nakon toga ubacimo pola kafene kasicice artemije i nastavimo sa ,,buckanjem,, vode , gde obavezno napominjem ne smeju se pojaviti mrtvi uglovi gde bi se artemija gomilala i sam procenat izleganja bi bio mali. Sve ovo moze se raditi i u manjim kolicinama u zavisnosti koliko maladji imate.Posle 48.casova izleze se mlada artemija , zziva artemija , koja pliva u vodi.Ikljucimo pumpu za vazduh izvadimo crevo i stavimo posudu pored prozora tako da se artemija po obodu posude posle nekoliko minuta nagomila.Uzmemo crevo za vazduh i kao kad pretacemo rakiju izvadimo zivu artemiju u drugu posudu.Artemiju procedimo kroz veoma sitnu tkaninu moze predvostrucena maramica ili neka veoma sitna najbolje bela tkanina zbog vidljivosti i takva ziva artemija salina se ubaacuje u akvarijum s maldji koja je bukvalno prozdrljuje.Pri ovome voditi racuna da ne ubacujemo previse artemije u akvarijum s mladji jer ribice kad se najedu , nju vise ne diraju a ona muti vodu i nepotrebna je. Kome nije jasno neka pita , a koga mrzi da se zeza sa ovim , moze da kupi dekapsuliranu artemiju , priblizno istog kvaliteta. ----------------------------------- Miroslav95 Pet Jun 11, 2010 5:00 pm ----------------------------------- Gde mogu da se nabave jaja artemie? ----------------------------------- No 1 Uto Avg 10, 2010 12:16 pm ----------------------------------- Jajasca artemije mogu da se nabave svuda po malo bolje snabdevenim radnjama, ima je cak i na pijacama u Beogradu. Treba obratiti paznju na kesici, ambalazi , na rok upotrebe. Jajasca artemije saline su osetljiva dosta na vlagu, pa ih treba cuvati u suvoj ,tamnoj, prostoriji ,na hladnijem mestu (ne u frizideru), gde ne bih bila u kontaktu s vazduhom ,vlagom. Svaki kontakt jajasaca,s vlagom, ogleda se u manjem broju izlezenih artemija iz jajasaca. Artemija salina se prodaje u kesicama , na kutije i na manja pakovanja ako ih vlasnik razdeli na merice. Preporucio bih kupovinu za pocetnike i one koji imaju mali broj ribica - kupovinu artemije u kesicama od po nekoliko grama ,ne znam tacno koliko ima. A za profesionalce kutije, koje nisam sigurn da mogu kod nas da se kupe ali mogu sigurno da se naruce, nekada se za kutiju artemije placalo i po 100.DEM . Sa artemijom mozete na stotine i hiljade malih ribica bez ikakvog problema da odgajate, dok se premosti njihova dob gde mogu da jedu krupniju hranu . Prikazacu Vam jedan najprostiji nacin ,pomocu vode , soli ,pumpe crevceta i nista vise kako se artemija izleze. Ja sam ovo radio odokativno .U flasu od 2.litre , dehlorisana voda, temperatura bih najbolje bila da je oko 26.stepeni, (posto i od nje zavisi procenat izleganja malih), vrlo bitno, ubacite 1.5 kasike kuhinjske soli. Ja sam ovo stavio zgog toga jel i slanija voda , ne smeta, ako je salanitet veci, podpomaze vecem broju izleganja malih artemija ,bez obzira sto sam koristio artemiju iz kesice u kojoj vec ima soli. Nekada se artemija kupovala , pa i ova koju spominjem u kutijama bez soli, sada je to vec sve pripremljeno ,ali ne smeta ako u flasu dodate jos malo soli - odokativnom metodom ,po osecaju. Zatim ubacite ,na slici , jednu kasicicu jajasaca od artemije, ubacite crevo za vazduh od pumpe ,ja sam koristio plasticnu cevcicu jednim delom u vodi, od decijih balona. Ovde je veoma bitno , da s vremena na vreme pogledajte, da se jajsca artemije ne gomilaju po uglovima flase, vrlo bitno ,jel ce biti manji procenat izleganja malih. i za 48.casova bice zivih malih .Kada artemija propliva, vrlo je sitna, roze-crvenkaste boje, ako dobro vidim. Izvadite crevce iz flase u kojoj se artemija ,,buckala,, i flasu stavite najbolje na prozor. Sva izlezena artemija ce krenuti na onaj kraj flase I tu ce praviti ,,roj,, gomilati se, odakle joj najvise svetlosti dopire. Zatim uzmete crevce I izvadite artemiju u poseban sud, flasu, sistem vadjenja rakije iz bureta. Zatim na vec postojecu flasu gde se artemija buckala stavite levak ,i sitnu tkaninu, moze maramica, i artemiju koju se odvadili u poseban sud ,samo vratite vodu u flasu ,da vam se artemija sakupi na maramici. Tako odvojenu artemiju dajete malim ribicama. Kasnije ukljucite ponovo pumpu ako ste je iskljucivali ubacite crevce za vazduh i koristite hranu, za naredni obrok. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_47460570_DSC01804.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_61020733_DSC01805.JPG ----------------------------------- chicaan Uto Avg 10, 2010 12:50 pm ----------------------------------- No 1, ovo je tako lepo objašnjeno pa se nadam u budućnosti, ako bude nekih malaca probaću sa artemijom na ovaj način. :bravo: :bravo: :bravo: Još da ima ispod tvog nicka da kliknem HVALA.... ----------------------------------- No 1 Uto Avg 10, 2010 10:58 pm ----------------------------------- Takodje imate i da kupite, nabavite, isto tako dobrog kvaliteta kao i izlezena artemija - dekapsuliranu artemiju. Mnogi akvaristi je koriste, za odgoj malih ribica. Evo slike.. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_106789491_DSC01806.JPG ----------------------------------- djilepfc Uto Sep 21, 2010 1:53 am ----------------------------------- gde ima da se kupi ovakva izlezena artemija i koja je cena ----------------------------------- Miroslav95 Pon Jan 10, 2011 3:29 pm ----------------------------------- E ovako,dali i koliko moze artemia ziveti u toj vodi u kojoj se izlegla? I dali 18gr artemijemoze ziveti 1-3 dana u 500ml vode? Pozdrav ----------------------------------- el_stupido Pon Jan 10, 2011 6:42 pm ----------------------------------- artemia je najhranljivija prvi dan izleganja jer tada ima zumancanu kesu i tada je nabolja za mladj ili odrasle ribe, moze ziveti dosta dugo u slanoj vodi ako se ostavi i hrani ali nevidim neki kvalitet u tome za akvarijumske ribe ----------------------------------- Miroslav95 Uto Jan 11, 2011 3:38 pm ----------------------------------- Dali flasa mora biti zatamljena? Pozdrav ----------------------------------- el_stupido Uto Jan 11, 2011 4:59 pm ----------------------------------- ne, pogledaj ovaj video http://www.youtube.com/v/Y8sNx9zTOnQ ----------------------------------- sale75bgd Uto Jan 11, 2011 5:00 pm ----------------------------------- Ne. ----------------------------------- el_stupido Uto Jan 11, 2011 5:07 pm ----------------------------------- ovo ti je najbolji nacin za artemiu zbog skupljanja posle izleganja, lepo se razdvoje ljuske od artemie i kroz crevo ga pustis i procedis, properes i hranis http://www.youtube.com/v/RGWMbOVsW9M&feature=related ----------------------------------- neca Sre Jan 19, 2011 1:05 am ----------------------------------- kako odrzati slanitet vode i sve uslove da artemija odraste? ----------------------------------- neca Sre Jan 19, 2011 7:53 pm artemija ----------------------------------- kako odrzati artemiju zivom? cime je hraniti? ----------------------------------- deak Sre Jan 19, 2011 9:47 pm ----------------------------------- @ neca mislis ih drzati radi sebe i divljenja ili za hranu kod ribica? ----------------------------------- neca Sre Jan 19, 2011 9:55 pm ----------------------------------- ma ne za hranu ovako da ih gajim....koliko slana voda?koji filter i dal moze filter i kako hraniti? ----------------------------------- deak Čet Jan 20, 2011 8:48 pm ----------------------------------- Artemia ce ti retko narasti do 1cm velicine jedino ako bas pogodis sve uslove za njih. Ja ih odrzavam do 7 dana u slanoj vodi (1 supena kasika soli na 1l vode). Treba im jako puno aeracije jer inace nece preziveti. Ciklus artemije je kratak jer nakon 24-36h se izlezu sa 7-21 dan su polno zreli i pocinju da se pare. Zive samo nekoliko meseci i svakih 5 dana bacaju ikru. Mlade i odrasle artemije jedu alge koji su za nas jedva vidljive. Filter zabravi jer ces ih tako samo ubiti. Temperatura im odgovara negde oko 30C. ----------------------------------- neca Čet Jan 20, 2011 8:57 pm ----------------------------------- dali je tacno da se mogu hvaniti kvascom?neverujem da ce se te alge uvek razviti da bi mogle da se hrane....... ----------------------------------- kaplarm Ned Jan 23, 2011 12:58 am ----------------------------------- kupio sam serinu kesicu artemije pise da se sipa u 500 ml vode.......itd. E sad prodavacica mi rece da spricem uzimam artemiju zajedno sa vodom it je to. Ovde sam procitao malo drugacije. Aj sad recite da li mogu tako da uzimam i koliko bi trebalo da dajem ribicama. Imam oko 30 malaca u akvarijmu od 20 l. Prodavacica mi rece 5 ml dnevno, znaci pun spric. Malo me to buni ako dajem 5 ml dnevno a imam 500 ml vode , znaci 100 dana. :shock: :shock: :shock: ----------------------------------- Weseli Ned Jan 23, 2011 10:49 am ----------------------------------- neces moci da zamislis koliko stane artemije u tih 5ml sprica :) nestace ti artemija za nedelju dana, mozda i pre ;) samo pre nego sto ih vadis sricem stavi lampu pored te flase gde drzis artemiju da se sve okupe pa da ih lakse izvadis. ----------------------------------- el_stupido Ned Jan 23, 2011 11:22 am ----------------------------------- ne bi valjalo da dajes direktno artemiju sa vodom u kojoj se izlegla, napravi neku cediljku, zenska carapa ili nesto (ja koristim tkaninu muslin) i procedi artemiu kroz to, properi je na cesmi i tek onda daj malima, ta kesica je za jednu upotrebu vece kolicine mladji, inace artemija ne valja da stoji par dana i da se mucka jer gubi na hranljivosti, ponavljam nakon izleganja do 24 casa treba da se da ribama jer tada imaju najvise proteina u sebi ----------------------------------- kaplarm Ned Jan 23, 2011 3:39 pm ----------------------------------- Na zalost trenutno nemam vecu kolicinu mladji, ali nema veze dacu odraslim ribama. Reci mi samo odvadim spricom koliko mi treba operem i procedim ili sve properem? ----------------------------------- Atanas011 Ned Jan 23, 2011 4:13 pm ----------------------------------- Pa, ne moraš sve da aktiviraš. Uzmi pola kesice, a ostatak prespi u bočicu za urin, zatvori i stavi na tamno mesto do sledeće upotrebe. ----------------------------------- kaplarm Ned Jan 23, 2011 4:37 pm ----------------------------------- uU pravu si , tamo pise cela kesa u 500 ml vode, koliko vode da stavim ako stavim npr. trecinu kese ili da stavim isto u pola litra vode? ----------------------------------- el_stupido Ned Jan 23, 2011 4:45 pm ----------------------------------- ta artemia je napravljena zajedno sa odredjenom kolicinom soli, po nekom pravilu na litru vode ide 25 grama soli, znaci kod tebe je 12.5 grama soli i artemia na pola litre vode, sve to primeni na kolicine koje ti zelis i pogledaj link koji sam postavio kako da se izlegu i kako da odvojis artemiu od ljuski ----------------------------------- kaplarm Ned Jan 23, 2011 5:17 pm ----------------------------------- Ok, hvala. ----------------------------------- banjala Sre Mar 16, 2011 11:59 am ----------------------------------- Koliko artemija moze da zivi bez ikakvog hranjenja? ----------------------------------- el_stupido Sre Mar 16, 2011 12:50 pm ----------------------------------- par dana ----------------------------------- Mirko_98 Sub Jun 11, 2011 8:18 pm ----------------------------------- Ja ne znam kako da odvojim artemiju od ljuski kad dajem malcima dobiju više od pola ljuski ----------------------------------- Nigros Sub Jun 11, 2011 11:48 pm ----------------------------------- Namamis je pomocu svetlosti, neke lampe ili sta vec, na jednu stranu, dalje od ljustura i izvuces je crevom... ----------------------------------- Mirko_98 Uto Jun 14, 2011 7:01 pm ----------------------------------- Aha, hvala :wink: ----------------------------------- maslachak Ned Jun 19, 2011 12:15 am ----------------------------------- Ja sam kupio Artemija Mix u kesicu od 18 g na njoj pise da je to za 500ml vode .jel isti postupak za pripremanje kao i na ovim vido zapisima ? :) ----------------------------------- Mirko_98 Sre Jun 29, 2011 8:51 pm ----------------------------------- Evo kako ja izležem artemiju: Kupim jednu flašu Pepsija od 1 litar. Pepsi prospem jer ga nikad ne pijem. Zatim isečem dno flaše. Kada to uradim sipam vodu unutra. Dodam jednu supenu kašiku soli i kafenu kašičicu artemije. Zatim flašu stavim u akvarijum u kome je temperatura 26C i vrh zakačim štipaljkom. Tada se temperatura u flaši izjednači sa akvarijumskom. Stavim silikonsko crevo do čepa flaše tj. do dna da pušta mehuriće da voda bućka. Tako barem zimi radim ali sad leti im ne dajem artemiju već malo seckanog tubifexa i mostale suvu usitnjenu hranu. Sa tim postupkom sa artemijom, uvek sam imao solidan broj izleganja :wink: Ju zaboravio sam i dodam malo sode bikarbone samo malo koliko stane među prste :wink: ----------------------------------- Balkan Čet Jul 14, 2011 12:24 am ----------------------------------- Gdje mogu da kupim dekapsuliranu artemiju mrzi me da se zezam sa ovim,a mislim da bi to mojim malcima dobro doslo. Da li ima u Pet Centru na Novom Beogradu? I jel se mladj sa ovom hranom hrani dok ne odraste ili u odredjenom periodu nekoliko dana? ----------------------------------- Balkan Pon Jul 18, 2011 11:07 am ----------------------------------- Kupio sam artemiju u kesici 18g i unutra su neke mrvice bilo crne,jel takve trebaju biti? ----------------------------------- deak Pon Jul 18, 2011 11:28 am ----------------------------------- Kako mislis crne? Bas irkre su crne? Ja kako znam ikra od artemije je braon boje. ----------------------------------- Balkan Pon Jul 18, 2011 11:45 am ----------------------------------- boja je bjelo braon da braon a ne crne. Sta je to bijelo onda? ----------------------------------- deak Pon Jul 18, 2011 11:59 am ----------------------------------- Moguce da je to morska so jer i ja ima nesto belo medju njima. Artemija baca svoju ikru na uscu mora i to isusuju i tako kupe ikru pa moguce da ne mogu 100% da se oslobode soli nego nesto bude i u kesi kad ih kupis. ----------------------------------- Drazen Sub Jul 23, 2011 12:00 pm ----------------------------------- Pitanje jedno, jako bitna je svejtlost i temperatura? ----------------------------------- Mirko_98 Sub Jul 23, 2011 1:52 pm ----------------------------------- Pa što se tiče svetlosti možeš a i ne moraš sve jedno je, a temperatura mora biti oko 26C. :wink: ----------------------------------- Drazen Sub Jul 23, 2011 2:02 pm ----------------------------------- Hvala!!! ----------------------------------- Nikola_Akvaristika Uto Avg 09, 2011 11:23 pm ----------------------------------- jel moze obicna kuhinjska so? ----------------------------------- No 1 Sre Avg 10, 2011 1:00 am ----------------------------------- Moze. ----------------------------------- nsmali Čet Jan 12, 2012 3:51 pm ----------------------------------- Takodje imate i da kupite, nabavite, isto tako dobrog kvaliteta kao i izlezena artemija - dekapsuliranu artemiju. Mnogi akvaristi je koriste, za odgoj malih ribica. Evo slike.. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_106789491_DSC01806.JPG Gde ovo ima da se nabavi? ----------------------------------- blackfish Uto Mar 13, 2012 1:31 am ----------------------------------- Pozdrav drugari mozda cu ispasti malo glup...Kupio artemiju sa drugarom na merenje...E sada posmatrao sam ove klipove i sve mi je jasno,ali imam jedno pitanje...Da li se artemija kad se skine sa buckanja sleze dole ili je na vrhu to bas nisam skontao...Sta je artemija a sta ljuspice? ----------------------------------- deak Uto Mar 13, 2012 9:05 am ----------------------------------- Ljuspice idu gore na povrsinu dok artemija spada na dno i videces razliku jer ljuspica ne mrda se dok artemija pliva. Ako stavis svetlo svi ce se okupljati na to mesto pa ti je lakse skinuti. ----------------------------------- sveta021 Ned Apr 15, 2012 3:46 pm ----------------------------------- Dobio od sogora na poklon posudu za izleganje artemije takozvana "Brine Shrimp Hatchery Dish"- http://maildogmanager.com/page.html?p=000001XDDtjF4u9sQYkwYguzKf/u6C2psVow Evo i jedan video kako funkcionise,na spanskom je ali se provali o cemu je rec- http://www.youtube.com/watch?v=Pt2AXEvsCSI ----------------------------------- sveta021 Ned Apr 15, 2012 4:04 pm ----------------------------------- Da zaboravio sam reci da sam dobio i jajasca ali su stojala sigurno 3-4 god.,pa me zanima da li je moguce da im je istekao rok trajanja? Posto sam prvi put probao njih da izlegnem i nije mi uspelo,inace u toj posudi je potrebno 24h za izleganje artemije i to bez posebnih uslova,temperatura,svetlo i aeracija nisu vazni. Posle sam kupio sera artemia mix i uspelo mi je,izlegla se za nekih 21-22h,tako da pretpostavljam da je u pitanju ili salinitet vode ili jajasca,zato i pitam za rok trajanja. Ako je ipak u pitanju salinitet,zanima me kako da odredim gramazu soli posto nemam preciznu vagicu i da li ide ista kolicina i kuhinjske i morske soli ? I zanima me posto nemam bas previse mladji,da li je sve jedno da li na 500ml koliko inace ide u tu posudu stavio 1 jajasce ili 1000 ili ima odredjena mera koliko vode,soli i artemije? ----------------------------------- maslachak Pon Avg 13, 2012 10:37 pm ----------------------------------- Ja evo pokusavam da spremim artemiu al' bezuspjesno. ----------------------------------- Zvrle Pon Avg 13, 2012 10:49 pm ----------------------------------- Ja evo pokusavam da spremim artemiu al' bezuspjesno. Sto bre Maslachak bezuspesno, jako lako se izleze samo ti procenat izlegle artemije zavisi koju koristis, ja sam poceo da je izlezem zbog boraca i mogu da ti kazem da jako lako ide. Imas ovde one snimke na pocetku pa napravi tako nesto i posle 24h vec pocinje da se izleze, ako pravis da crevo ide kroz zatvarac flase pazi da voda tu ne curi, ja sam imao taj problem pa sam presao na nacin koji je predstavio No 1 samo sam ja isekao flasu pa okrenuo i onda vazduh podize sva jaja i ne ostaju nigde na dnu sto mi je bio problem pre, kada je bila cela i normalno stajala. Mene zanima nesto drugo, gledao neke snimke na youtube i video da je ljudi cuvaju u akvarijumima pa me interesuje, jel to cuvaoju onako ili ona moze da se koristi za ishranu?? ----------------------------------- maslachak Pon Avg 13, 2012 10:56 pm ----------------------------------- Ja evo pokusavam da spremim artemiu al' bezuspjesno. Sto bre Maslachak bezuspesno, jako lako se izleze samo ti procenat izlegle artemije zavisi koju koristis, ja sam poceo da je izlezem zbog boraca i mogu da ti kazem da jako lako ide. Imas ovde one snimke na pocetku pa napravi tako nesto i posle 24h vec pocinje da se izleze, ako pravis da crevo ide kroz zatvarac flase pazi da voda tu ne curi, ja sam imao taj problem pa sam presao na nacin koji je predstavio No 1 samo sam ja isekao flasu pa okrenuo i onda vazduh podize sva jaja i ne ostaju nigde na dnu sto mi je bio problem pre, kada je bila cela i normalno stajala. Mene zanima nesto drugo, gledao neke snimke na youtube i video da je ljudi cuvaju u akvarijumima pa me interesuje, jel to cuvaoju onako ili ona moze da se koristi za ishranu?? malo sam bolje pogledao sad ima ih ''kilo'' :D samo su jako sitne ne znam kako da ih nahvatam :D ----------------------------------- No 1 Pon Avg 13, 2012 11:25 pm ----------------------------------- Da malo bolje citas i da si propratio celu temu ,kazalo bih ti se samo. ----------------------------------- maslachak Pon Avg 13, 2012 11:27 pm ----------------------------------- A citao jesam . Medjutim nisam ocekivao da je to toliko sitno :) Tek kad sam upalio svijtlo blizu boce vidio sam koliko ih je ;) ----------------------------------- Zvrle Pon Avg 13, 2012 11:32 pm ----------------------------------- No 1, da li bi mogao da mi kazes nesto vise o cuvanju artemije, da li to rade radi ishrane ili je cuvaju ukrasa radi?? ----------------------------------- nikouro Pon Avg 13, 2012 11:34 pm ----------------------------------- Cuvaju se radi ishrane mladji :) ----------------------------------- Zvrle Pon Avg 13, 2012 11:37 pm ----------------------------------- Cuvaju se radi ishrane mladji :) Da li i odrasle artemije imaju istu proteinsku vrednost kao male, tek izlegle?? Gledao neke snimke, pokazivali razliku izmedju muzjaka i zenki, da se razmnozavaju jako brzo ako im se obezbede odredjeni uslovi ali niko nista ne prica o njihovoj hranivosti. ----------------------------------- nikouro Pon Avg 13, 2012 11:45 pm ----------------------------------- Odgajivacnice ih koriste radi brzeg rasta riba. Ako ih doticni koriste, onda ti je jasno da je hranljiva vrednost artemije jako visoka. Kombinacijom sa drugom hranom pravi su pogodak za zdrav i brz razvoj riblje mladji. ----------------------------------- Zvrle Pon Avg 13, 2012 11:52 pm ----------------------------------- Znaci da i kao odrasla moze da se koristi. Hvala puno jer ovo sto sam gledao su sve bili projekti, ipak mi nije provereno, jer ko zna ko je snimao i to pokusavao, a bolje da pitam ovde.Hvala jos jednom. ----------------------------------- sale75bgd Uto Avg 14, 2012 6:37 pm ----------------------------------- Mislim, gotovo sam siguran da im hranljiva vrednost opada kako rastu. A inace mogu se odgojiti da postanu vece. Ne treba se upustati u odgoj jer nema svrhe zaista. ----------------------------------- nemanjask Uto Avg 14, 2012 9:39 pm ----------------------------------- Artemia salina je naj hranjivija tek po izleganju dok još ima žumančanu kesu, nakon toga joj hranjiva vrednost drastično opada i kao odrasla praktično nema primenu u ishrani mlađi, može da posluži kao zamena za živu hranu u ishrani odraslih riba ali nije to baš to... ----------------------------------- Zvrle Uto Avg 14, 2012 11:27 pm ----------------------------------- Znaci cuva se radi ukrasa :) . Delovalo zanimljivo ali posto nema primenu da i ne pokusavam. Hvala puno !! ----------------------------------- Siamese Fighting Fish Sre Feb 27, 2013 2:00 pm ----------------------------------- Koji je procenat izleganja kod pakovanja "Hobby Artemia Salina 20ml" da li neko ima iskustva? ----------------------------------- Blade Čet Sep 11, 2014 12:58 am ----------------------------------- Mozda lupam ali kada bih jajasca artemije ubacio direktno u akvarijum gde je temperatura 26 i slana voda da li bi se izlegla pa nek se ribice same hrane :twisted: ----------------------------------- Anboy Čet Sep 11, 2014 6:19 am ----------------------------------- Jako je artemija mala kad se izleze da bi se odrasle ribe nesto uspesno hranile samo sa njom. Prljace ti vodu opne od artemije, veruj mi da to bas ume da smrdi jako. ----------------------------------- Vladimir95 Uto Okt 07, 2014 6:56 pm ----------------------------------- Napravio sam klip u full HD da vidite kako ta artemia izgleda (mislim za ove koje interesuje) i kako je ribice prozdiru, nadam se da cete videti sve kako sam ja zamislio :) [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=idNF5L5o-9k[/youtube] ----------------------------------- Kide Sre Okt 22, 2014 3:05 pm ----------------------------------- Na zalost nije uspelo. Uradjeno sve kao sto je napisao,ali nista.. Moram ponoviti... ----------------------------------- Zhorz Sre Okt 22, 2014 7:34 pm ----------------------------------- a sta si to sve uradio? meni prvi put nije uspeo jel je grejac bio prikacen na tajmer pa se voda ohladila na 25 i nisu se izlegli. drugi put ih je bilo milion..... sada sam nabavio bez "kaspule", mnogo lakse prilikom sakupljanja artemie ----------------------------------- Kide Čet Okt 23, 2014 2:04 pm ----------------------------------- [youtube]http://www.youtube.com/v/Y8sNx9zTOnQ[/youtube][/quote] Bas ovako... ----------------------------------- Zhorz Čet Okt 23, 2014 2:23 pm ----------------------------------- e to s posle ne mogu da vidim :-( ----------------------------------- No 1 Uto Dec 22, 2015 6:05 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_69085729_IMG_20151214_212753.jpg ----------------------------------- No 1 Uto Dec 22, 2015 6:06 pm ----------------------------------- Papiric sacuvan, iz moje arhive. Nekad se ovako pakovala i prodavala artemia na nasim prostorima. ----------------------------------- bucaiskalari Sub Apr 22, 2017 12:11 am ----------------------------------- problem sa izleganjem artemijom-mix sera.pakovanje u roku i iradjeno po upustvu i dva puta nista.molim pomoc ----------------------------------- laky_kg Pet Maj 26, 2017 3:33 pm ----------------------------------- Sta se desava ako je voda toplija od 26C, ako recimo bude 29-30C? ----------------------------------- sumi Pet Maj 26, 2017 8:28 pm ----------------------------------- Dal zna neko gde ima da se kupi artemija mix sve sam radnje pretrazio i nema ----------------------------------- Dare021 Sub Maj 27, 2017 7:20 am ----------------------------------- Sta se desava ako je voda toplija od 26C, ako recimo bude 29-30C? ništa,iz mog iskustva voda i treba da bude malo toplija oko 28-29 c čini mi se da je serina artemija baš,baš loša jer vidim da mnogima ne uspeva da se izleže..... tako je bilo i kod mene dok nisam počeo da nabavljam artemiju u rifuzi. ----------------------------------- laky_kg Sub Maj 27, 2017 3:10 pm ----------------------------------- Oke, hvala. Vidim da imaju pakovanja 500-600din, u tecnom stanju 20ml... Sad ne znam sta je isplativije i kvalitetnije...? Imam na nekih 15-20 dana, po 200-300 malaca... ----------------------------------- brankorad Uto Feb 26, 2019 2:08 pm ----------------------------------- Pozdrav svima. Imao sam par neuspješnih pokušaja da izležem artemiju. Sad sam nabavio neku artemiju i uspio sam da dobijem možda 50% izlijeganja. Problem mi je sada da razdvojim artemiju od jaja i ljuski. Nisam uspio da nađem efikasan način za odvajanje izležene artemije od ljuski , koje su na vrhu , i neizleženih jaja , koja padaju na dno. Našao sam na yt nešto, dosta ljudi spominje svjetlo. Pokušao sam sa svjetlom , ali nije baš da je artemija išla prema svjetlu. Možda je blic od telefona prejako svjetlo ili im se ne sviđa spektar, ali vrlo malo njih je dolazilo do svjetla. Većina ih je plivala po dnu posude. Ima li neko od vas neki efikasan način da se to fino razdvoji ?