----------------------------------- Lenji Lisac Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Baiyun Shan - azijski biotop - priprema ----------------------------------- Proteklih par nedelja istrazujem neke hladnije reke sta bi bilo zanimljivo da se uradi kao biotop i trenutno mi je nesto ovako u glavi.. Dimenzije: 80x30x30cm otvorenog tipa mozda cak i 120x30x30cm, visinu cak razmatram da bude i 25cm i to se dvoumim samo zbog podloge Podloga: plocasti kamen, ali jos se uzima za razmatranje, cak razmisljam i o pesku granulacije 0 Dekoracija: plocasti ili oblutak kamen i malo veca kolicina granja (minimum 40%) Biljke: Blyxa japonica, Rotala rotundifolia, Limnophila sp Vietnam Filtracija: duz cele zadnje strane tro ili cetvoro komorni iz kojeg ce rasti Ludwigia prostrata, ukoliko je duzi preko kanistera Aeracija: preko biljaka i povratnog creva iz filtera Rasveta: jos se ne zna zavisi od bilja Ribe/Kozice/Puzevi: jato Tanichthys albonubes i par Macropodus opercularis ili jato Tanichthys albonubes i jato Barbodes semifasciolatus ili u krajnjem slucaju samo Tanichthys albonubes ..e sad sta mi je potrebno od informacija koje bih rado cuo od kolega akvarista je: - Neko moje razmisljanje je da idem na 0.8 ukoliko je 80x30x30 ili ukoliko se odlucim za 120x30x30 minimum 1cm debljine.. da li gresim sa debljinom stakla? - Da li iko ima iskustva sa ovakvim dimenzijama, otvorenog tipa, akvarijuma? Tacnije da li ima stomak i koliki je i na kojoj debljini stakla? - Kakva su vam iskustva sa Blyxa japonica i Limnophila sp Vietnam, tj da li traze co2 i jace svetlo ili rastu kao korov u "low tech" bez hranjive podloge, jer pronalazim raznolike informacije pa ne znam sta je tacno? - Molim akvariste koji imaju Tanichthyse da podele informaciju da li iskacu iz akvarijuma ili su retko vidjeni na povrsini, jer i ovde pisu ljudi svasta pa ne znam sta je za verovati?