----------------------------------- Lenji Lisac Sre Sep 27, 2017 5:03 am ----------------------------------- blyksa najviše traži jako svetlo i jaku podlogu,co2 bi bio poželjan ali mislim da nije neophodan kod mene lepo raste sa co2,ali sam ga u poslednjih 6 meseci jako smanjio a ona isto raste... pri presađivanju blykse biljka dugo boluje al kad krene,krene... Hvala na informaciji. Nego na kojoj dubini akvarijuma kod tebe raste i da li je na strujanju vode ili je zavucena izmedju drugih biljki? Mali ti je to prostor za jato barbodesa, oni mogu poprilicno da narastu, kao i makropodusi. Tanichthys albonubes su, ako se ne varam, kardinali. Meni malo dosadna riba, da budem iskren. Imas razne vrste barbusa koje su odlicne za pravljenje azijskog biotopskog akvarijuma. Za limnofilu vietnam ne znam, ali blyxa je jako nezna biljka i treba joj vremena da uhvati koren. Meni su je konkoniusi non stop iskopavali. Samojeizvuku iz podloge i vise je ne diraju. Od svih biljaka samo nju. I posle 2-3 dana ponovnog sadjenja, poklonio sam je. A barbodesi mogu da narastu dosta vise od konkoniusa. Dimenzije jos nisu ustanovljene tako da ako idem na duze 120x30x30 nije malo za grupu od 8-12 komada, cak sam nesto danas merio da moze da mi se uklopi i 120x40x30, tako da imam jos jednu dimenziju, tek skupljam informacije. Polako jos to nece biti minimum pola godine. Sto se tice Macropodusa ne rastu veci od 6-7cm u telu jedino ako racunas sa repom moze da bude preko 10.. Nego na manje dimenzije moze jedan par, zbog agresivnosti skoro kao bette, dok na vecim moze par zenki i jedan muzjak to me opet tera na veci sistem ali opet jos se dvoumim da ne kazem troumim sa novom dimenzijom. :lol: Inace Barbodes semifasciolatus prozvani i kineski ili zeleni barbus (pricam o cistoj vrsti ne o zlatno/zutim mesavinama) rastu isto koliko i Pethia conchonius iliti Rosy barb u zatocenistvu, ako si na njih mislio kad kazes konkoniusi. Tanichthys albonubes jeste takozvani kardinali, hvala na iskrenosti, ali deo reke koji zelim da prenesem donekle verno mora njih da ima u postavci jer su glavni stanovnici tog sistema. Hvala za informacije za biljku. Nego kad si je sadio da li samo u podlogu i koju ili uz kamen tj malo ispod kamena zavucena?