----------------------------------- 89galee Pet Dec 03, 2021 1:48 pm Bakterija ----------------------------------- Pozdrav svima. Imam akvarijum od 80L, od riba imam tetre i japanke, biljke nanu. Pocelo je da mi se pojavljuje po biljkama kao braonkasto, i po staklima, kao i po ostalim figuricama u akvarijumu. Rekose mi da je bakterija i rekli su mi da na 2l vode ubacim jednu tabletu eritromicina ako nastavi da se diri. Sve sam uradio ali opet isto se desava, jel neko ima iskustva i kako bih mogao da resim taj problem. Hvala ----------------------------------- senkasenkasenka Pet Dec 03, 2021 2:21 pm ----------------------------------- Daj sliku akvarijuma,cijano bakterija nije braonkasta, tako da ne ubacuj eritromicin..mozda imas obicnu braon algu koja je vrlo cesta ----------------------------------- 89galee Pet Dec 03, 2021 4:04 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_234077181_IMG-72a22b57ae3adc498cbe1f91e19c5881-V.jpg ----------------------------------- 89galee Pet Dec 03, 2021 5:02 pm ----------------------------------- Tako mi je po celom akvarijumu, od panja, dekoracija, pre neki dan je pocelo i po bilju. A pre 4 dana sam rastopio u 2 litre vode 1 tabletu eritromicina i nista se jos nije povuklo. ----------------------------------- chaosad Sub Dec 04, 2021 10:52 am ----------------------------------- pa nije se povuklo i neće jer nisu bakterije nego obične braon alge i rečeno ti je da ne ubaciješ lek za nešto što neznaš ni šta(iako ti je Senakasenka dao i bez slike tačnu dijagnozu) a nisi sačekao ni par sati da vidiš odgovor i tačnu dijagnozu posle slike.Pojavljuje se u početničkim akvarijumima ili zbog slabog svetla a rešava se jačim svetlom ili puževima i ancistrusima koji je jedu.Potrebni su meseci i godine da bi se doveo u red akvarijum a neko i nikada,tako da ako nemaš strpljenja najbolje da odustaneš