Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 barbus tetrazone - crveni obrazi/skrge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Zovem se Vladimir, predstavio sam svoj akvarijum, ali, evo i ovde da napisem nesto ukratko o njemu>
akvarijum ima 63l i skoro je oformljen. Dve nedelje je akvarijum radio sa par biljaka i 1 torakatumom, da se oformi.
Pre oko 5 dana sam uneo 8 barbusa tetrazona, 6 zebrica, 2 ancistrusa i 2 corydorasa.
Juce sam uhvatio 3 barbusa da su se ocesala par puta na panj, pa sam promenio 15L vode. Jutros, za pola sata gledanja, jedan barbus se jednom ocesao. Napredak.

Danas, popodne, sam dodao jos 5 novih barbusa(sad ih je 13), ukljucio svetlo, kad videm jos i crvene "obraze"/skrge na 2 barbusa. Sad ne znam da li su to moji stari ili 2 nova iz radnje. Nisam ujutru kod mene primetio nista, niti sam u radnji nesto primetio kad sam ih kupovao... bah!

Dodao sam 70% doze tetrinog leka ContraSpot i zbog cesanja i zbog tog crvenila. Evo, slika, pa ako neko moze da mi kaze sta je, kako da lecim, da mi se ne rasiri i da mi ne pobije ribe!

Inace, ribe su vrlo mlade, aktivne i jedu nenormalnim apetitom i nema nikakve razlike u ponasanju izmedju "bolesnih"(ovih sa crvenim obrazima) i zdravih.

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda je zenka i mozda je skotna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je neka infekcija ove ribe mi ne deluju zdravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo su mlade ribe, imaju oko 3cm.
Tako da je neka bolest-infekcija.

Ubacio sam ContraSpot lek, da li je to okej ili da kupujem neki drugi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno kako im je pocrvenelo kod skrga, ovako nesto jos nisam video. Nemogu 100% da kazem sta je problem al kad ima nedostatka joda u vodi ondak nastaje izraslina kod skrga ili oko vrata, mozda je ovo samo pocetna faza.
Druga stvar kako gledam na slikama oni su jos dosta prozirni tako da je najverovatnije se vise vide skrge i zato se cini malo crvenije.
Prati njihovo stanje kako reaguju i pisi ovde pa da dodjemo do neke diagnostike i ako je neka bolest ondak do lecenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru!
Javicu kad bude nekih promena, posto je za sad sve isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbus Tetrazona - repno peraje Amy Bolest 1 Ned Maj 16, 2021 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus odessa simici789 Tražnja 3 Uto Sep 22, 2020 10:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus, koridoras, biljke dragang Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Apr 21, 2020 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras i Barbus tetrazona dragang Ribe 17 Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License